2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 4°C

Honvéd-Beton: nem bírtak egymással

Döntetlent (9–9) játszott a Vodafone OB I-ben a Honvéd otthonában a Szeged Beton együttese.
Az elmúlt pénteken még úgy volt, a Szeged Betonnak az alapszakaszból fennmaradó három meccsén 6 pontot, azaz két győzelmet kell szereznie ahhoz, hogy a rájátszást a harmadik helyről kezdje. Aztán másnap estére a húsvéti nyuszi nem várt, de annál kellemesebb ajándékkal lepte meg Somogyiékat: a nagy vetélytárs Fradi saját medencéjében kapott ki a BVSC-től. Ez pedig azt jelentette, hogy a Kásás-legénységnek a Honvéd, a Vasas, a BVSC elleni három találkozóból már 3 pont is a cél elérését jelenti.

Gólparádét hozott az első negyed. A vendégek bombagólokat szerezve négyszer is túljártak Gergely kapus eszén, mégsem tudtak megnyugtató távolságra kerülni, mert a védekezésbe becsúsztak hibák, és a fórkihasználás sem volt éppen tökéletes, de a lényeg a vezetésen volt (3–4). Az egygólos előnyt a forduláskor is megtartották a betonosok, köszönhetően a javuló védekezésnek, na meg a szűnni nem akaró átlövésgóloknak. Bátran szúrták kapura a labdát Törökék, látták, hogy a házigazda kétszeres olimpiai bajnok hálóőre volt már lényegesen jobb formában is. Vad edző sem becsukott szemmel ült a kispadon, a harmadik felvonásban már a fiatal Lévai őrizte a fővárosiak kapuját.

Busila egyszer talált be a Honvéd kapujába. Fotó: Karnok Csaba
Busila egyszer talált be a Honvéd kapujába.
Fotó: Karnok Csaba

Molnár Papesz büntetőből gyorsan felavatta, de a kétgólos előnyből másfél perc múltán már egygólos hátrányban volt a Szeged (8–7) – nem nagyon lehetett érteni... Somogyi harmadik találata (a Kőér utcai a kedvenc medencéi közé tartozhat, amikor legutóbb ebben játszott, öt gólt hintett) nem jöhetett volna jobbkor. Mindössze nyolc perc maradt az ütközet eldöntésére. A Domino idegesen, a Beton meg sok hibával pólózott. Három perccel a vége előtt megjósolhatatlan volt a meccs vége.

Végül már csak egy-egy gólnak örülhettek a felek, így maradt az igazságosnak mondható döntetlen. Még két pont kell a Szegednek az alapszakasz harmadik helyéhez.

Kásás Zoltán: – Egyáltalán nem vagyok elégedett, főként a mutatott játékkal. Ennyi hibával nem lehet nyerni, nem is érdemeltük meg a sikert, igazságos a döntetlen. Bosszantó volt az emberelőnyös helyzeteket kihasználása. Rengeteg alapvető hibát vétettünk.

Domino-Honvéd–Szeged Beton 9–9 (3–4, 2–2, 3–2, 1–1)
Vodafone férfi vízilabda OB I. Budapest, 350 néző.
Vezette: Vojvoda, Petik.
Domino: Gergely – Székely, Salamon 1, Gór-Nagy 1, Matajsz, Bátori 1, SZIVÓS 2. Csere: Kállay, Jansik 1, Mezei, Marnitz 1, PAJÁN 2, Borsós, LÉVAI (kapus). Edző: Vad Lajos.
Szeged: BAKSA – Juhász Zs., Vindisch 1, Komlósi, MOLNÁR T. 3, Lehmann, Török 1. Csere: Varga P., Busila 1, Ágner, SOMOGYI 3,

• 1. zehn 2010. április 06. 12:10
    „A harmadik negyedet jól átaludták a fiúk, biztos győzelmet engedtek ki a kezükből.”

Domino Honvéd-Szeged Beton 9-9

9-9-es döntetlent ért el a Szeged Beton csapata a Kőér utcában a Domino Honvéd vendégeként. Tovább olvasom