2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Horror volt, de sikerült: legyőzte a Pick a Csurgót

Szeged - Nem mindennapi izgalmak közepette, botrányos játékvezetés mellett 27–26-ra nyert a Pick Szeged csapata a bajnoki elődöntőben a Csurgó ellen.
Megvan, ez a lényeg! Pick Szeged-Csurgó 27-26. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Pick Szeged–Csurgó 27–26 (13–13)

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, elődöntő, első mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Nagy, Túróczy.

Pick Szeged: Tatai – PRODANOVICS 10/2, Ancsin 3, BUDAY 7/1, Sulc 2, Zubai 1, VADKERTI A 2. Csere: Mikler (kapus), CZINA 1, Bajorhegyi, Pribanic 1, Nagy, Lékai, Beocsanin. Vezetőedző: Skaliczki László.
Csurgó: Paul – Országh 2, Kos, Nagy 1, KATZIRZ 3, HERBERT, VADKERTI G. 5. Csere: Pallag (kapus), OLÁH 6/3, Borsos, Széles 1, Szöllösi 4, Simon 1, Pavlovics 1, Vancsics 2. Vezetőedző: Bakó Botond.
Kiállítások: 14, illetve 12 perc.
Hétméteresből: 4/3, illetve 5/3.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1:0 a Pick Szegednek.

Ha valaki a hetedik percben azt mondja, hogy a végén mindenki a körmét rágja majd a Pick Szeged–Csurgói KK férfi kézilabda bajnoki elődöntőn, akkor kérdően nézett volna rá bárki. A Pick olyan ritmusban kezdett, hogy már az említett szakaszban időt kellett kérnie Bakó Botond vezetőedzőnek, ugyanis a hazai gárda 5–0-ra vezetett. Robogott a Pick, a Csurgó nem tudott mit kezdeni a határozott védekezéssel, Rajko Prodanovics pedig ott folytatta, ahol az mk-döntőben abbhagyta: nem tudott hibázni, szórta a gólokat. Kemény fából faragták a vendégeket, Bakó addig forgatta a csapatát, hogy sikerült megközelítenie a Picket. Sajnos Prodanovics mellett csak Buday Dániel remekelt, a többiek bizony kevés veszélyt jelentettek a kapura. A hazai publikumot már az első harminc percben rendesen felhergelte a két játékvezető, Nagy Ferenc és Túróczy József, akik elég érdekes felfogásban vezették a meccset. Skaliczki László mesteredző már az elmúlt héten jelezte, hogy tart a két bírótól. Nem volt véletlen a félelme. Botrányos módon fújták a meccset. A félidő ikszre állt, nyílt volt a csata.

A második harminc perc még izgalmasabb volt, mint az első. Továbbra sem talált vissza a Pick az első tíz percben bemutatott ritmushoz, Zubai megkapta harmadik 2 percesét – mindegyiket támadásban szedte össze, a harmadikat reklamálásért kapta, így négy percig volt hátrányban a Szeged –, Sulc – neki legalább felvillanásai voltak –, Lékai – a kapu felé sem nézett – nem sok vizet zavart, szerencsére Vadkerti Attila csapatkapitánykét riadót fújt. Ancsin dugói jól ültek, Prodanovics pedig fontos pillanatokban szerzett gólt. Mit ér a rutin: Buday remekül osztogatott a hajrában. 25–25-nél Czina József értékesítette a ziccert, majd Prodanovics az 56. percben kétgólosra növelte a hazai előnyt. Négy perc volt még hátra. Az egykori szegedi Oláh Gábor értékesítette a hetest, így egy lett a különbség: 27–26. Ezután volt itt minden. „Hülye vagy!" – ez szólt a játékvezetőknek, és a már említett körömrágás. Az utolsó támadás – Pallag helyett már Herbert Gábor volt a pályán – a vendégeké volt, azonban Vancsics lövését védte Mikler. A hátralévő időben „lenyelte" a labdát a Pick, így nem mindennapi izgalmak közepette, 27–26-ra megnyerte a meccset. Folytatás szombaton Csurgón.

Skaliczki László: – Tudtuk, hogy nehéz lesz, de arra nem számítottunk, hogy ennyire. Megviselt bennünket az elmúlt hétvége mk-négyes döntője, ezért fizikálisan tompábbak voltunk. A védekezésünk viszonylag jól működött, támadásban azonban átlövőink ismét elmaradtak a várt jó formától. Nagyon bízom benne, hogy csapatom kiharcolja a döntőbe jutást, ehhez egy lépést már megtettünk.

• 5. Sandman 2012. április 23. 21:50
    „Így van! A meccsek előtt csakis edzést, alvást és a meccsre koncentráló meditációt végezhetnek a játékosok! Ja igen, TV-t nézni lehet, de csakis kizárólag Csurgó meccsek felvételeit tekinthetik meg!
    Örülök, hogy az edzőt nem Ellenzékinek hívják!
    Remélem Matke Celjében látja, micsoda amatőr módon viselkedik Lékai (egy profi a szerződése lejártáig hajt, hogy bizonyítsa profizmusát) és helyreteszi a fejében a dolgokat!”
  • 4. Ellenzéki 2012. április 23. 18:15
    „Érik a harmadik meccs!
    A tegnap látott Pick Szeged biztosan nem fog Csurgón nyerni!
    A harmadik meccsre marad a döntés, és ott a Csurgó mindent megtesz, hogy bajnoki döntőt játszhasson és B.L. induló lehessen!

Lékai.
    Na ő már többet nem fog jól játszani a Szegedben! Vigyázz magára, nehogy megsérüljön, és úgy érkezzen Celjébe!
    Ancsin: T
    Túl lett lihegve!
    Nem akkor tehetség mint amekkorának kikiáltották.

A játékvezetőkre hivatkozni meg marhaság!
    A meccs előtt nem divatbemutatón kell szerepelnie egyes játékosoknak!”
  • 3. W666W 2012. április 23. 14:37
    „már megint a Bírók már megint a Bírók..Megint nem engedték ezt a sztáralakulatot villogni..:-((((
    A Hülye bírók MINDIG szétfújják a Pick Szeged meccseit..Azt hiszem az lenne a legjobb ha rögzítenénk, hogy a Pick Szeged meccseire NEM SZABAD BÍRÓT küldeni..Akkor a Fiaink sem volnának ilyen lelki teher alatt és felszabadultan játszanának..Ha már itt tartunk azt is szabályba kéne rögzíteni, hogy vagy 3 gólos elöny jár a Picknek vagy az ellenfél 15 percig emberhátrányba játszon, hogy az aranykezű idegi fáradsággal küzdő sztárjaink BIZTOS előnyt szerezzenek..na mindegy hajrá Pick reméljük csurgón nem lesz zakó ..”
  • 2. igazságkereső 2012. április 23. 09:35
    „Ha már a spontán korrektség és tisztességes játékvezetés hiányzik, lehetséges lenne-e valamilyen szabálykönyvben leírni a bírói, játékvezetői viselkedés kódexét? Sajnálatos, de úgy látszik, hogy nálunk Magyarországon még a viselkedést is szabálykönyvben kell leírni! Nehezen akar kialakulni a nyugat-európai kultúra hazánkban, de vajon miért van ez így?! A Pick Szeged kézilabdacsapatnak szívből gratulálok a győzelemhez, így tovább!!”
  • 1. TUTI 2012. április 23. 08:43
    „Minden nap más! Minden meccs más! Nem volt közte tizen gól csak egy!

Mi lesz a következő meccsen? Tud motiváciot találni a csapat?
    Ancsin is eltünik a süllyeztőben, mint Lékai? Sulc, Vadkerti és a többiek tudnak
    ennel jobb formát mutatni???

Sok érdekes kérdésre keressük a választ!

HAJRA PICK! HAJRA MAGYAROK!”

Megye I.: nem hibázott az első négy

A labdarúgó megyei I. osztály hétvégi fordulójában négy-négy hazai és vendéggyőzelem született. A Szegedi VSE hat gólt rúgott – két mesterhármassal! Tovább olvasom