2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Hosszabbításban kaptak ki: Szedeák-ZTE 99-101

Szeged - A Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata ma 18 órától a Zalaegerszeg ellen lép pályára az NB I A csoportjának 7. fordulójában. Fehér mezben, keretében az új irányítóval, Fekete Stefannal.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Zalaegerszeg 99-101 (17-20, 17-32, 33-19, 25-21, 7-9)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 7. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Györffy, Ádám, Szabó G.
Szedeák: Fekete 17/3, GURLEY 29/15, Kiss Zs. 5/3, DUKICS 13/3, Csorvási M. 14. Csere: Vida 6, Tanács 8, Jakab, Csorvási L. 7, Varga D. Vezetőedző: Molnár József.
Zalaegerszeg: COPELAND 20/9, Hudson 11/3, GÁSPÁR 20/3, Koma 9, SIMOVICS 26. Csere: Baki 9/6, Puszta, Borszéki 3/3, Kovács Á. 3/3. Vezetőedző: Völgyi Péter.
Kipontozótott: Tanács (30.), Csorvási M. (33.), Koma (39.), Dukics (45.), Baki (45.).

Molnár József: - Olykor kidolgozott helyzetekben sem tudtunk gólt dobni, a ziccereink is kimaradtak. A szünet után tudtunk változtatni, ami addig kifelé, azután befelé pattant. Egy kosárlabdameccsnek a játékosokról kell szólnia, de sajnos vannak, akik ezt nem tudják, vagy nem akarják tudomásul venni.

Völgyi Péter: - Nagyon fontos ez a győzelem, mivel először nyertünk idegenben. Az első félidőben kintről és bentről is eredményesen dobtunk, ezért vezettünk magabiztosan a szünetben. Számítottunk rá, hogy feljön majd a fordulás után a Szeged, bár arra nem, hogy ilyen gyorsan. Csapatom tartását bizonyítja, hogy hiába kerültünk a hajrában hátrányba, nem roppantunk össze, és végül nyerni tudtunk.

Hosszabbítás (99-101)

5. perc: kimarad a szegedi támadás. Dukics előbb jól védekezik, de a lepattanó Simovicsé, kosár jó, és büntetőt is dobhat. Dukics kipontozódik, Varga Dániel a helyén. Simovics 97-99. Fekete egyenlít, és ő is büntetőzhet. Baki pontozódik ki. Fekete büntetője gyűrűt sem ér... 99-99. Csorvásira fújnak faultot, Gáspár büntetői bemennek 99-101. 8 másodperc, időkérés. Feketét faultolják. Borzalmas az első büntető. A második direkt rossz, de a lepattanó nem a minénk. Nyer az Egerszeg...

4. perc: Csorvási szerez labdát. Fault Csorvási Levente ellen, mindkettő bent 97-96. Fekete harcol ki támadóhibát. Bravó!

3. perc: Kiss Zsolt remekül védekezik. Fekete dobása lejön, Csorvási Levente faultol. Gáspár kétszer 95-96. Gurley triplja milliméterekkel rövidebb.

2. perc: miénk a labda. Dukics egyedül marad, bevágja a triplát! 95-92. Hudson 95-94. Fekete harcol ki faultot. Egyet sem dob be.

1. perc: voltunk már nagyon messze és nagyon közel is a győzelemhez, most ugyanolyan távolsága vagyunk, mint a ZTE. Dukics kényszeríti rontásra Simovicsot. Gurley triplája rövid.

IV. negyed (92-92)

10. perc: Dukicsot faultolják. Bedobja az elsőt, a második lejön 91-89. Kiss Zsolt harcol ki támadóhibát! A labda a Szegedé, 21,5 mp van hátra. Időkérés. Na nézzük! Gurleynek ütnek oda. Az elsőt kihagyja, a másodikat nem 92-89. Copeland estében szór triplát 92-92. 7 másodperc, nálunk a labda. Időkérés. Nincs kosár, hosszabbítás!

9. perc: két perc van hátra. Simovics egyenlít 88-88. Koma pontozódik ki Csorvási Leventéről, Baki a helyén. Az első jó, a második is 90-88. Simovics egy büntetője 90-89.

8. perc: Kiss Zsolt szerez labdát. Csorvási Leventét ellökik, nincs fault. Gáspár bedobja 88-86.

7. perc: Simovics 85-84. A büntetőt kihagyja. Fekete egyedül, remek 87-84. Gáspár dobása után a fájós derekű Dukics szerzett labdát. Csorvási Levente egy büntetőt dob be 88-84.

6. perc: Copeland eteti meg Feketét, majd dob hármast, Fekete is hármassal válaszol 82-82. Gurley idegileg tönkreteszi Hudson, róla dob kosarat, és még büntetőzhet is! Időkérés, Molnár József nyugtatja a Szedeák amerikaiját. Gurley csont nélkül 85-82.

5. perc: Gurley ellépi, Simovics bedobja. Csorvái Levente veszi át a pontgyártást a bátyjától 79-79. Dukics fájlalja a derekát. Eközben az A-Híd Szeged bejutott a kupadöntőbe!

4. perc: Gáspár büntetőiből egy megy be 75-77. Baki sportszerűtlen hibája Gurley ellen. Az első bedöcög, a második simán bent, miénk a labda 77-77. Dukics ellen fújnak, kár érte.

3. perc: Dukics, kosár plusz büntető! Utóbbi kimarad 75-73. Kovács-tripla 75-76. Csorvási Milán pontozódik ki, nem volt fault szerintünk. Ő is kap egy technikait. Időkérés. Tanács és Csorvási Milán nélkül nehéz lesz.

2. perc: Gáspár 69-73. Csorvási Milán 71-73. Nagyon kellett. Gáspár is "kiharcol" egy technikait, a büntetőket Kiss Zsolt dobja be, egyenlő 73-73.

1. perc: izgalmas tíz perc elé nézünk. Simovics szórja el, köszönjük. Fekete marad egyedül 69-71.

III. negyed (67-71)

10. perc: Tanács blokkja jónak tűnt, de faultot fújnak. Tanács feleslegesen reklamál, kidumál egy technikait magának... Baki egy, Copeland szintén egy büntetőt dob be, 64-69-nél jöhetnek a vendégek. Simovics 64-71. Gurley triplája úgy köröz a gyűrűben, mint egy salakmotoros, végül bemegy. 67-71 a negyed vége.

9. perc: Hudson és Gurley nem barátok, megy a szájkarate rendesen. Gáspár 64-67.

8. perc: Fekete oldja meg egyedül 62-65. Gulrey két ember között robban be, majd egy egykezes zsákolással csap oda a Zetének 64-65.

7. perc: Fekete triplája nem jó, Tanács közelije igen 58-62. Fekete előtt nyílt szét a védelem 60-62. Baki-tripla 60-65.

6. perc: Koma nem nagyon ront a palánk alatt 56-60. Beüti a harmadik hibáját, Baki váltja. Copeland teszi fel 56-62.

5. perc: Fekete passza után Dukics 53-56. Copeland, majd Gurley, utóbbié tripla, lehetetlen helyzetből 56-58.

4. perc: Gurley, remek a tripla 48-56. Belejön a közönség is. És Gurley is, ez is tripla 51-56!

3. perc: Koma oldja meg, a gyűrű alól pörgeti be 43-56. Gurley emberrel a nyakán is bedobja 45-56.

2. perc: Csorvási Milán a palánk alól 38-54. A center beüti a negyedik hibáját, közben Fekete szerez labdát és dob ziccert 40-54. Ott az a nagyon várt Kiss Zsolt-tripla, időt kérnek a vendégek 43-54.

1. perc: a vendégek támadhatnak először. Gáspár 3 máspodperc alatt szerez kosarat 34-54. Gurley válaszol 36-54.

II. negyed (34-52)

10. perc: Gáspár 34-48. Tanács faultolja Copelandet, a harmadik hibája ez. Copeland büntetői jók 34-50. Megint ő, van baj 34-52.

9. perc: Vida dobása lejönne, de Tanács visszateszi 34-43. Hudson triplája nagyon messziről megy be 34-46. Csorvási Levente lépte el.

8. perc: Hudson dobat kosarat Komával 32-40. Simovics kosár plusz büntető, egyre nő a hátrány sajnos 32-42. Szegedi időkérés. Bedobja a büntető is a ZTE 32-43.

7. perc: Csorvási Milán két büntetőt dob be, tapadunk 30-35. Vida passza után megint ő 32-35. Egerszegi időkérés, Csorvási tíz pontnál jár. Copeland triplája 32-38.

6. perc: Csorvási Milán válogatotthoz méltó kosarat szerez 28-33. Koma kétszer a vonalról 28-35. Jakab helyére jön vissza Fekete.

5. perc: Hudson 24-30. Borszéki triplájára Vida felel 26-33. Eközben a Komjádiban 3-2-re vezet az A-Híd Szeged.

4. perc: mindkét csapat elszórja a labdát, így megint mi jövünk. Jakab Péter jön a Szegedbe. Dukicsnak segít a hazai gyűrű, de így is csak egy büntető jó 24-28.

3. perc: Gáspár nagyon egyedül maradt, bevágta a triplát 21-28. Csorvási Milánnak ütöttek oda. Mindkettőt bedobja 23-28.

2. perc: Baki nem hibázik, Tanács sem 21-25.

1. perc: továbbra is együtt a pályán Vida és Fekete. Dukics válaszol egy vendégkosárra 19-25.

I. negyed (17-20)

10. perc: Tanács a pályán. Kosárral kezd 15-17. Vida remek dobása csak bedöcög valahogy, egyenlő 17-17. Simovics a dudaszóval együtt talál be, a büntetője is jó 17-20. Ez a negyed vége.

9. perc: Gurley triplakísérlete után Csorvási Milán ellen szabálytalankodnak. Pályán a ZTE-ben a szegedi származású Puszta Dávid. Simovics megint 13-17.

8. perc: Gáspár a palánk alól 13-15.

7. perc: Vida középtávolija hibátlan 8-11. Dukics, jövünk fel 10-11. Copeland duplájára Gurley triplával válaszol 13-13.

6. perc: Fekete próbált meg támadóhibát kierőszakolni, ehelyett ő szabálytalan, és a kosár is jó 6-11. Hudson, akiről Amerikában folyót neveztek el, bevágja a büntetőt is 6-11.

5. perc: megint Simovics 6-7. Kiss Zsolt helyén Vida, két irányító a pályán. Simovics most büntetőből 6-9.

4. perc: Simovics, rá figyelni kell majd 4-3. Hudson közelről, vezetnek 4-5. Fekete Stefan verte meg az emberét, szép egyéni akció volt 6-5.

3. perc: Fekete védekezett remekül, Gurley dobása lejött a gyűrűről. Most ziccert ront az amerikai, nem kezd jól.

2. perc: Koma csak egy büntetőt dob be 2-1. Gurley szépen 4-1.

1. perc: a ZTE hozta el a labdát. Fekete a szegedi kezdőben. Fekete asszisztja után Csorvási Milán 2-0.

17.59: a vendégedző. Völgyi Péter 2010-ben bajnoki címet nyert a zalaiakkal, majd Paksra távozott, ahonnan a szezon előtt tért vissza a ZTE-hez.

17.57: három perc a kezdésig. Hajrá, Szedeák!

17.48: ma már rendeztek egy Szeged-Zalaegerszeg meccset, azon a hazaiak diadalmaskodtak. A Szegedi TE tekecsapata továbbra is veretlen a bajnokságban.

17.37: hogy az új irányító mit vár a szezontól és a csapatától, azt itt olvashatja el.

17.34: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Már melegítenek a csapatok, a Szedeák mezében először van ott a pályán az irányító Fekete Stefan.

Edzőmeccsel készült a mai, Szedeák elleni mérkőzésére a Zalaegerszeg férfi kosárlabdacsapata. Völgyi Péter együttese Szombathelyen lépett pályára, és kapott ki 103–81-re. Ezzel az eredménnyel ma 18 órától is kiegyeznénk, amikor a Naturtex-SZTE negyedik hazai győzelméért lép pályára – kezdőcsapatában a héten igazolt új irányítójával, Fekete Stefannal.

– Stefan az edzéseken száztíz százalékot nyújtott, olyan játékos, aki a csapat érdekeit tartja szem előtt, így természetesen számítok a játékára. Azt, hogy mit tudok kihozni belőle tétmeccsen, még nem tudom megmondani, ez ma kiderül – mondta új játékosáról Molnár József vezetőedző.

Az egerszegiek kezdőötösében az amerikai irányító, Donald Copeland, honfitársa, a hátvéd-bedobó Dorenzo Hudson és a bosnyák center, Teo Simovics jelent biztos pontot, őket egészítheti ki a Koma Dániel, Kovács Ádám, Gáspár Dávid, Kertész Dániel magyar négyes két tagja. Ott van a keretben a szegedi származású Puszta Dávid is, aki a nyáron úgy volt, hogy a Szedeákhoz szerződik, szóban meg is egyezett a klubbal, majd Zalaegerszegen jelent meg edzésen. A legeredményesebb játékosuk Simovics, aki eddigi hat meccsén 19,3 pontot átlagolt.

– Erősebb a keretünk, mint a Zalaegerszegé, ezt ki merem jelenteni. Ettől függetlenül nem becsüljük le a riválist, amely ráadásul a bajnokság kezdetéhez képest sokat erősödött, minden posztra megtalálta a megfelelő embert. A meccs végkimenetele nem csak a keretek erősségétől függ, de tudjuk, hogy ha szeretnénk bejutni a playoffba, márpedig szeretnénk, akkor az ehhez hasonló, kötelezőnek mondott összecsapásokat muszáj megnyernünk – tette hozzá Molnár József, aki minden játékosára számíthat a mai összecsapáson.

• 8. Pajti67 2012. november 11. 21:54
    „haresz!
    Kérlek, higgadj le és próbálj meg tárgyilagos maradni! Mint láttad (ha láttad) a 4. negyedre elfogytunk, két kulcsjátékosunk pontozódott ki, akarom mondani a tisztelt sporik pontozták ki őket! Molnár mester a lehetőségeket figyelembe véve optimálisan rotálta játékosait. Stefan a második félidőben "érkezett meg", igazán remekül irányított. Szémély szerint nagyon örülök hogy hozzánk igazolt a bajnokság egyik legjobb irányítója.
    Méltatlan lenne hozzánk, ha bárkit is egy személyben okolnánk az eredményért.
    Nem gondolom, hogy az idei bajnokságban lesz még egy csapat, amelyik 6 perc alatt 26(!) pontot fog dobni.
    A sípmesterek nyakába sem szeretném varrni a zakót, bár meg kell jegyeznem néha úgy éreztem, hogy a kékek 6-an (olykor 8-an) vannak.
    Reméljük, nem ez a meccs fog hiányozni a felsőházhoz. Van még lehetőség javítani és fognak is a fiúk, mert hétről hétre keményen dolgoznak és láthatóan egyre jobban összeérik a csapat.
    Sportársi üdvözletem minden szegedi kosárszurkolónak!
    HAJRÁ SZEDEÁK!!!”
  • 7. Bábkacsa 2012. november 11. 15:43
    „haresz Bocsánat a hsz-ért,
    Pajti67 köszi, hogyTe legalább korrekt vagy!”
  • 6. haresz 2012. november 11. 09:16
    „Mért nem Stefán hagyta ki a sors döntő büntetőket és a sors döntő ziccereket? Nem az edző meccselt rosszul? Pajti te melyik meccset nézted?”
  • 5. Pajti67 2012. november 10. 22:22
    „haresz!
    Ha láttad volna a meccset, nem írnál ilyen hülyeségeket.
    Javaslom Neked, hogy ne kommentelj, ha nem értesz ehhez a sporthoz.
    HAJRÁ SZEDEÁK !”
  • 4. bj029 2012. november 10. 21:14
    „:)))”
  • 3. haresz 2012. november 10. 21:13
    „Bábkacsa! Ha fele büntetőit bedobja, akkor simán nyerünk. Előbb gondolkodjál azután írj! Elég volt az ígérgetésekből. Viszlát Molnár!”
  • 2. Bábkacsa 2012. november 10. 20:23
    „Fekete Stefánnal 5 éves szerződést kötni, fantasztikus játékos!!!
    Nem baj srácok, csak előre!!”
  • 1. Lucia 2012. november 10. 20:09
    „Papírforma szegedi vereség. Kosárlabdában már megszoktuk.”

A magyar kupa döntőjében az A-Híd Szeged!

Ahogy tavaly is, idén is döntőt játszik az A-Híd Szeged VE csapata a kupában, miután idegölő… Tovább olvasom