2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Hosszabbításos krimi: Szedeák-Nyíregyháza 92-86

Hosszabbításos meccsen, igazi kosárkrimiben győzte le a Szedeák a Nyíregyházát, ezzel óriási lépést tett az osztályozós hely elkerülése felé.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Nyíregyháza 92-86 (21-20, 19-23, 22-16, 16-19, 14-8)
Férfi kosárlabda NB I A csoport. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Pálla, Papp, Boros.
Szedeák: DRAHOS 17/6, LEVY 22, László, IVOSEV 24/6, DUKICS 22/6. Csere: Vida, Kiss Zs. 5/3, Molnár M., Nyilas 2. Vezetőedző: Fodor Péter.
Nyíregyháza: Fekete 13/3, FIELDS 15/3, Mohácsi 12/6, MISKOVICS 25, KANDICS 17/12. Csere: Sitku 4, Polyák, Nagy K. Vezetőedző: Ferenczi Tamás.

Fodor Péter: - Amikor hátrányban voltunk, mindig tudtunk újítani, a hosszabbításban pedig jól játszottunk. Közönségszórakoztató mérkőzés volt, a kosárlabda inden szépségével és a hibákkal együtt. A győzelmet elhunyt szurkolónk, Liszkai Mihály emlékének ajánljuk.

Ferenczi Tamás: - Rossz büntetőzésünknek és a ziccerek rossz kihasználásának köszönhetjük a vereséget. Készültünk a Szegedből, nem is tudtak meglepni minket, saját hibáink miatt viszont elbuktunk.

Hosszabbítás (92-86)

5. perc: megint Levy, lepattanó, eldőlt! Nyer a Szedeák! Levy egy büntető, Kandics dupla 89-84. 17 mp. Felállva tapsol a csarnok. Drahos egy büntetője megy be, Miskovicsé dupla 90-86. Kiss Zsolt büntetőjével zárul a meccs, 92-86. A Szedeák sikerével szinte biztosan kiharcolta, hogy ne kényszerüljön osztályozóra!

4. perc: Fekete 86-82. Fields ziccert ront, Levy alighanem eldönti 88-82.

3. perc: labdát szerzünk, indulunk, Drahos bedobja 84-80. Fields dobása bentről jön ki. Dukics középtávolija remek 86-80!

2. perc: Ivosev kosár, Levy sakra, Dukics kosár 82-80.

1. perc: kimarad a szegedi dobás. Fekete két büntető 78-80.

IV. negyed (78-78)

10. perc: Dukics kosár plusz büntető 75-76. Miskovics szedi le "ezredik" támadólepattanóját, kosár a vége 75-78. 32 mp van hátra. Dukics hármasa bent! 78-78. 27 mp. A Nyíregyháza kihagyja, Kiss Zsolt hármasa lejön, hosszabbítás!

Drámai, óriási, hosszabbításos csatában hódolt be a Szedeáknak a Nyíregyháza. Fotó Schimdt Andrea (galéria)

9. perc: Nyilas felel 72-71. Kandics 72-73. Kandics triplája, egy perc van hátra 72-76.

8. perc: sok a hiba mindkét oldalon, de ez csak azt a csapaoto érdekli majd, amelyik veszít. Fekete dob triplát, lejá a ámadóidő, hármat pattan a gyűrűn, mire beesik 70-71.

7. perc: Nyilas szerez labdát.

6. perc: Ivosev támadólapattanót, majd kosarat szerez 70-68. Nyíregyházi időkérés.

5. perc: Sitku ellen fújnak, nálunk a labda. Levy középtávolija remek 68-66. Elszórakozzuk a lepatanót, Kandics bezsákolja 68-68.

4. perc: Levy büntetőzik, mindkettő jó 66-66. 17 pontnál jár.

3. perc: Ivosev szed le fontos lepattanót. Most elszórjuk, Sitku 64-66.

2. perc: Drahos a palánk segítségével talál be 64-62. Fekete 64-64.

1. perc: Kandics tripla 62-62.

III. negyed (62-59)

10. perc:
Sitku büntetőzik, egy sem megy be. Molnár Miki ad remek assziszot, Levy a befejező 62-57. Könnyű síppal fúnak faulot Molnárra, Miskovics büntetőivel 62-59 a negyed vége.

9. perc: belendült a közönség, a csapat is remekel ezekben a percekben. Kiválóan zár a védekezés. Mohácsi büntetői 58-56. Drahos egyedül oldja meg, jól teszi 60-57.

8. perc: Ivosev huszadik pontja is triplából érkezik, vezetünk 58-55.

7. perc:
Levy, ezek most fontos kosarak 52-55. Ivosev triplából egyenlít ki 55-55. Még jól is jött Drahos technikaija, feléledt a Szedeák.

6. perc: Drahos szerez labdát, odaütnek neki, nincs sípszó. Reklamál, technikait kap, elveszik a labdát. Kár volt... Kandics egyet dob be 48-55. Dukics harcolja ki a két pontot 50-55.

5. perc: Molnár védekezik jól, de a játékvezetők ezt másképp gondolják. Időt kér a Szedeák. Kimaradnak Miskovics büntetői. Levy csak betalál 48-54.

4. perc:
Fields uralja a páylát 46-51. Mohácsi triplájával megint mínusz nyolc 46-54.

3. perc:
Miskovics 44-49. Gyengén lepattanózunk. Ivosev két büntetője bent 46-49.

2. perc: Mohácsi lehetetlen mozdulattal szerez triplát 42-46. Dukics érkezik 44-46.

1. perc: Drahos egy bravúrkosárral kezdi a második félidőt, a büntető azonban kimarad 42-43.

II. negyed (40-43)

10. perc: Miskovics a palánk alól 37-43. Drahos triplája megint ül 40-43. Időt kér a Nyíregyháza. Ez a félidő.

9. perc: Fields 34-41. Drahos mindkét büntetője bent 36-41. Dukics is a vonalról eredményes 37-41.

8. perc: Dukics könyököl egyet, felesleges volt, be is fújták. Drahos tíz méterről szór triplát 34-39. De kellett!

7. perc: megint elszórjuk, Miskovics fejezi be a ziccert 31-37. Hazai időkérés. Ivosev ellen fújnak, pályán Nyilas István. Rosszul védekeztünk, Miskovics kihasználta 31-39. Fekete kihagyja mindkét büntetőjét.

6. perc: Fields ellen személyi és technikai, négy szegedi büntető jön. Levy hármat bedob, marad a labda a Szegednél 31-33. Eddig, eladjuk, Fekete 31-35.

5. perc: Dukics szerencsés, bepattog a dobása 28-31. Mohácsi két büntetőjével 28-33.

4. perc: Miskovics talál be 26-29. Megint ő, bár ez a kosár véleményes volt 26-31.

3. perc: most lejön Kiss Zsolt dobása, de védekezésben egyből javít. Levy dobása bedöcög 26-27.

2. perc: az amerikai dob egy ármast is, majd Sitku eredményes, egyből 24-27.

1. perc: Kiss Zsolt triplájára Fields felel 24-22.

I. negyed (21-20)

10. perc: Ivosev mindkét büntetője jó 19-18. Mégegyszer ugyanez 21-18. Mohácsi állítja be a negyed végeredményét 21-20.

9. perc
: Fields kosara 17-15. Kandics triplája hullik be, ez nem kellett volna 17-18.

8. perc: Vida a pályán, Fekete hagy ki két büntetőt. Ivosev forgolódott, eredményesen 17-13. Először a pályán a nyírségi Larry Bird, azaz Sitku Ernő. Molnár Miki is beszáll.

7. perc: Fields 13-13. Drahos passzát a levegőben úszva dobja be Levy 15-13.

6. perc: László dobása rövid, Levy teszi vissza 11-11. Dukics kosara után a vendégek kérnek időt 13-11.

5. perc:
Fields kosara után Fodor Péter időt kér 6-11. A héten ünnepelte a születésnapját Ivosev, most megajándékozza magát egy 2+1-es akcióval 9-11.

4. perc: László oszt ki egy blokkot. Kandics triplával lep meg minket, nem örülünk neki 6-9.

3. perc: Kandics, majd Fekete, egyenlő 6-6.

2. perc: Ivosev 5-2. Ivosev egy büntetője is bent 6-2.

1. perc: a Szedeák hozza el a labdát. Dukics triplájával kezdünk, Miskovics felel rá 3-2.

17.00: a kezdés előtt tapssal emlékeznek meg Liszkai Mihályra, a csapat ismert szurkolójára.

16.57: Levy nem százszázalékos, Tanács Attila pedig át sem öltözött az összecsapásra.

16.54: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Zajlik a bemutatás, a nézők is hangolnak a nagyon fontos mérkőzésre. Talán jó hír, hogy a vendégek legendája, Sitku Ernő a bemelegítésnél nem annyira érezte a gyűrűt.

– Bárhol, bármilyen meccsen lépek pályára, mindig nyerni akarok! – mondta László Róbert, a Naturtex- SZTE-Szedeák 28 éves játékosa, aki éppen a holnapi ellenféltől, a Nyíregyházától igazolt Szegedre januárban. Nem kétséges, fontos lesz az újszegedi sportcsarnokban 17 órakor kezdődő összecsapás, hiszen mindkét együttes az osztályozós hely elől menekül. Jelenleg a nyírségiek vannak kedvezőbb helyzetben, egy győzelemmel ugyanis többet számlálnak, ám ha a Szedeák megnyeri a vasárnapi találkozót, biztosan megelőzi aktuális ellenfelét a tabellán. Drahos Gáborék idegenben négy ponttal, 80–76-ra múlták felül az NYKK-t, azon a meccsen László Róbert 15 pontot dobott – még nyíregyházi mezben.

László Róbert egykori csapata ellen készül. Fotó: Karnok Csaba

– Biztosan furcsa érzés lesz, de a játékomon nem látszik majd, hogy egykori társaim ellen szerepelek – mondta László. – Több nyíregyházi játékossal is beszéltem telefonon, Stefan Fekete és Ivan Miskovicsegyaránt jó barátom. Mondtam is nekik, hogy szívesen látjuk őket, ám a meccs után szomorkodniuk kell majd. Talán ők ketten a legveszélyesebbek az ellenfélnél, igaz, a két amerikai légiós csak a távozásom után érkezett Nyíregyházára, így őket kevésbé ismerem – mondta László Róbert.

Iskolások előnyben!
A Szedeák és a Napfényfürdő Aquapolis közös versenyt hirdetett a szegedi általános és középiskolák számára: a hátralévő hazai bajnokikra minimum 15 fővel kilátogató osztályok a meccsek előtt az újszegedi sportcsarnok előterében regisztrálhatnak a játékba. A jelentkezők közül április 4-én sorsolják ki a nyertes osztályt, amely a klub vendégeként eltölthet egy napot a Napfényfürdőben. További kedvezmény, hogy a Szedeák hazai mérkőzéseire – ahogy az egész szezonban, úgy most is – ingyenes a belépés minden szegedi oktatási intézményben tanuló szurkoló számára.
A Nyíregyháza nem lazsált az átigazolási szezonban, aktívan cserélgette légiósait. Jelenleg a két center, a már említett szerb Miskovics és a montenegrói Damjan Kandics, valamint két amerikai, Fred Alonso Warrick és Brandon Fields található a keretben, de a szabályok miatt biztos, hogy csak hárman lépnek majd pályára az újszegedi sportcsarnokban. Sőt László Róberthez hasonlóan Stefan Fekete is megkapta nemrég a magyar állampolgárságot, így ő nem is foglal el helyet a további három légiós elől.

Fodor Péter együttesében Vida Máté teljesen felépült, a múlt héten a térdére és a combjára ütést kapó Drahos Gábor szerda óta edz, de nincs százszázalékos állapotban, míg a vállát fájlaló Tanács Attila játékára kevés az esély vasárnap.

A találkozóról a www.delmagyar.hu online tudósításban számol majd be az újszegedi sportcsarnokból.

• 9. bj029 2012. március 18. 19:13
    „Mignon, amit a macska kinyom.”
  • 8. Mignon 2012. március 18. 18:25
    „Ezert hagytam el a szülöföldemet...”
  • 7. gszlaszlo 2012. március 18. 18:21
    „sajnos bejön a hack anyone... nem tudnak büntetőt dobni... :-(”
  • 6. gszlaszlo 2012. március 18. 18:12
    „baj lesz ebből a rengeteg elszórakozott büntetőből... :-/”
  • 5. Mignon 2012. március 18. 17:45
    „Hajra Nyiregyhaza!

(Fönök!
    Fizu...??

:)”
  • 4. gszlaszlo 2012. március 18. 17:28
    „most már nincs baj (remélem) ernő a pályán, az első dobása jó!”
  • 3. gszlaszlo 2012. március 18. 17:04
    „még meccsben vagyunk!”
  • 2. gszlaszlo 2012. március 18. 17:00
    „ernő csak zavarkeltésből dobált homályokat a bemelegítésnél”
  • 1. gszlaszlo 2012. március 18. 16:41
    „ernő rulez!”

Kalo-Méh: tisztes helytállás a Fradinál

A Kalo-Méh CS&K Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapata tegnap a Ferencváros vendégeként szállt medencébe, az esélyek a házigazdák mellett szóltak. Tovább olvasom