2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Hozták a kötelezőt: BVSC-Beton 11-15

Gólzáporos mérkőzésen könnyedén gyűjtötte be az A-Híd Szeged Beton csapata a BVSC ellen a 3 pontot a Vodafone férfi vízilabda OB I. 18. fordulójában.

BVSC-A-Híd Szeged Beton 11-15 (3-3, 3-6, 4-3, 1-3)
Férfi vízilabda OB I. 18. forduló. Budapest, Szőnyi út, vezeti: Fekete Balázs, Birri Gabriella.

BVSC: Györke - Szűcs, Ambrus 2, Borsós 2, Kotsidis 2, Hőna, Deme 1. Csere: Rajna, Bedő 2, Mészáros 1, Szűcs 1, Nagy, Kriszt, Zsoldos, Meixner (kapus). Edző: Dabrowski Norbert.

Szeged: Molnár - Juhász 2, Kiss 1, Turzai 2, Kayes 1, Hegedüs 2, Somogyi 2. Csere:Bálint, Lehmann, Varga P. 1, Molnár T. 4, Márkus, Baksa (kapus). Edző: Vincze Balázs.

Emberelőny: 8/1 ill. 13/6.

Ötméteres: 1/1 ill. 2/2.

Kipontozódott: Nagy.

Kiállítás: Baksa (cserével végleg)

Vincze Balázs: Eléggé hullámzó volt a játékunk, el tudtunk menni 3-5 góllal, aztán visszajöttek. Sajnos a védekezés lukasan működött és a 15 gól ellenére a támadásban is maradt bennünk még egy-két gól.

1. negyed (3-3)

Gólzáporosra sikeredett az első negyed mindkét csapat részéről. Turzai és Juhász góljaival egy perc alatt kétgólosra nőtt a szegedi vezetés, majd Kayes találatával emberelőnyből született a harmadik találat. Borsós tudott egyedül válaszolni a három szegedi gólra, majd percekig le-fel úsztak a csapatok, nem született több találat. A negyed közepén Ambrus egyre hozta fel a vendégeket, Bedő szűk egy perccel a játékrész vége előtt egyenlített. 3-3.

2. negyed (3-6)

A következő játékrészben már érződött a szegedi dominancia, bár Ambrus első percben szabaddobásból született góljával egy pillanatig a BVSC vezetett, Somogyi, Molnár, Juhász majd Molnár újabb két gólja lesokkolta a fővárosiakat, így a 7. perc végére 8-4-re vezetett a Szeged. Kotsidis és Borsós újra bevette Molnár Dávid kapuját, de a négygólos előnyből még így is maradt.Főleg miután Kiss Csaba 1 másodperccel a félidő vége előtt előnyből állítja vissza a háromgólos vezetést. 6-9.

3. negyed (4-3)

A hazaiak kezdték az őj félidőt, de gyorsan a Szegedhez került a labda. Hegedüs előnyből szerzi az újabb gólt, ahogy utána Somogyi is, így gyorsan ötre nőtt az előny. Demének sikerült bevennie hosszú idő után Molnár Dávid kapuját a második percben. Ekkor 7-11 állt az eredményjelzőn. Kétperces gólcsendet követően Kutsidis megúszásból faragott a hátrányból, majd röviddel utána Bedő és Szűcs is betalál, így az ötgólos szegedi vezetés mindössze egyre olvadt. A 6. perc közepén 10-11 állt az táblán. Molnár Tamás gyorsan bebiztosította a Betont, s bár 2 perc volt még vissza, a negyed végén maradt a 10-12.

4. negyed

A BVSC kezdhette az utolsó felvonást, s bár sokáig náluk volt a labda, nem tudtak gólt szerezni. Ahogy a Szeged sem, hiszen az első találatra a 4. perc közepéig kellett várni, akkor Varga Péter akciógóljával lett háromgólos a szegedi előny, majd röviddel utána Turzai megúszásból növelte azt tovább. Mészáros büntetője volt az utolsó BVSC-találat, sovány vigasz a végére. Hegedüs még azért megúszott az utolsó percben és csak beverte a 15. szegedi gólt is. A vége ezzel 11-15.

• 4. Yucca 2012. március 05. 16:30
    „Legolas, úgy tűnik, ezt már sosem tudjuk meg, sajnos a meccs krónikájában nem áldoztak rá egy sort sem.”
  • 3. Legolas 2012. március 05. 07:29
    „Igen, kapust nem olyan sűrűn állítanak így ki. Mi volt az oka, duma vagy valami egyéb?”
  • 2. Yucca 2012. március 03. 18:19
    „"Kiállítás: Baksa (cserével végleg)." -- Jó lett volna egy mondattal tudatni az okát, érdekelne.
    Amúgy Hajrá Beton, bár ez az eredmény nem nagy meglepetés.”
  • 1. Lucia 2012. március 03. 17:35