Hozták a kötelezőt: Orosháza-MOL-Pick Szeged 26-39

Simán nyert orosházi bajnokiján a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata.
Orosháza-MOL-Pick Szeged 26-39 (15-21)
K&H férfi kézilabdaligaliga, 23. forduló. Orosháza, 800 néző. Vezette: Bán, Szloska.
Orosháza: Miklós - KOMPORÁLY 3, Németh, BUDAY 5/3, Zabic 4, CEMAS 5, Varsandán Á. 2. Csere: Lipták (kapus), Radojevics 2, Pásztor M. 1, Suhonjic 1, Mazics 1, Knezevics 2, Berta. Vezetőedző: Vladan Jordovics.
MOL-Pick Szeged: WYSZOMIRSKI - PRODANOVICS 4, Zubai, Källman 3, THIAGUS PETRUS 3, Ilyés 2, Bombac 3. Csere: Balogh 3, Parrondo 1, ANCSIN 5, Mindegía 1, ROBLEDO 5, CSURUVIJA 5/1, Vranjes 2, Hegedüs 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 4/3, ill. 1/1.
Kiállítás: 4, ill. 4 perc.

II. FÉLIDŐ

60. perc: elkezdődik az utolsó perc. Megvan a 25. hazai találat 25-38. Petrus a kapufára durrant, majd Varsandán lövését Wyszomirski védi. parrondo góljára Komporály még felel, 26-39 a vége.

59. perc: Knezevics a jobb felsőbe 24-37. Lipták véd, de Hegedüs belövi a kipattanót 24-38.

58. perc: Balogh passzából Mindegía cunderez 23-37.

57. perc: Varsandán hetesét védi Wyszomirski.

56. perc: Hegedüs is eredményes 23-36.

55. perc: Petrus lövése megpattan, behullik 23-35.

54. perc: jó a szegediek védekezése, ez az egész második félidőre igaz.

52. perc: két kézzel sem lehet megállítani Petrust 23-34.

51. perc: úgy tűnik, Wyszomirski végigvédi a meccset, most is spárgázik egyet.

50. perc: Thiagus Petrus most lő először a meccsen, be is akad 22-33.

49. perc: nagy lövés Cemaztól, be is akad 22-32.

48. perc: Balogh felmegy, szétlövi a bal felsőt 21-32.

47. perc: megvan a közte tíz is, időt kérnek a hazaiak 21-31.

46. perc: Robledo lövi a harmincadik szegedi gólt 21-30.

45. perc: Csuruvija egy gyors akció végén 21-29.

44. perc: hazai gól után 21-28.

43. perc: Ancsin 20-28. Dupla kapufát lőnek a hazaiak.

42. perc: Buday lövi a huszadik hazai gólt 20-27.

41. perc: Prodanovics indulásból 19-27.

40. perc: Ilyés felmegy, kapufás gólt szerez 19-26.

39. perc: megint Buday dobhat hetest, ez is bent 19-25.

38. perc: Miklós csak beleérni tud Prodanovics lövésébe 18-25.

37. perc: Ancsin előtt szétnyílik a fal 18-23.

35. perc: Buday most akcióból 17-22.

34. perc: megvillan Prodanovics csuklója 16-22.

33. perc: Buday hetese bent 16-21.

32. perc: Miklós véd kétszer is a hazaiaknál.

31. perc: nézzük a folytatást.

I. FÉLIDŐ

FÉLIDŐ

30. perc: Vranjes harcol ki hetest és kiállítást Zabicon. Csuruvija belövi a büntetőt 15-20. Robledo dobat gólt Vranjessel, 15-21 a félidő.

29. perc: megint a szlovén Cemas 15-19.

28. perc: Cemas, majd Robledo, potyognak a gólok 14-19.

27. perc: a tótkomlósi származású Pásztor Máté, majd Robledo 13-18.

26. perc: Ancsin a szélről, ez is bejön neki 12-17.

25. perc: az Orosháza nemrég igazolt szerb átlövője, Radojevics talál be 12-16.

24. perc: Mazics beállóból 11-16.

23. perc: indulunk, Csuruvija lő, gól 10-16.

22. perc: Ancsin másodszor talál be 10-15.

21. perc: Varsandán lövésébe csak beleérni tud Wyszomirski 10-14.

20. perc: Buday hetese bent 9-12. Vranjes emberhátrányban is betalál 9-13. Wyszomirski véd, Csuruvija indul, belövi 9-14.

19. perc: Suhonjic, majd Ancsin 8-12.
18. perc: villámgyors akció, Csuruvija a befejező 7-11.

17. perc: Robledo góllal kezd 7-10.

16. perc: Balogh eladja, indulnak, Komporály bevágja 7-9. Szegedi sorcsere.

15. perc: Wyszomirski majdnem 50 százalékkal véd, ez volt neki az ötödik.

14. perc: szép akció a hazaiaktól, Radojevics ejt a kapuba a végén 6-9.

13. perc: jön a bravúr Wyszomirskitől is. Källman a túloldalon, 5-9.

12. perc: Miklós véd szépen.

11. perc: Zabicot kiállítják.

10. perc: most a hazaiak indulnak, Varsandán Áron a befejező 5-7. Balogh Zsolt a túloldalon, nincs baj azzal a műtött könyökkel 5-8.

9. perc: a szlovén Zabic beállóból talál be 4-7.

8. perc: labdaszerzés, végigvisszük, Ilyés bevágja 3-7.

7. perc: ugyanaz a szituáció, megint Källman fejezi be 3-6.

6. perc: indulunk, Källman bevágja 3-5.

5. perc: Bombac pattintott lövése a hálóban köt ki 3-4.

4. perc: Prodanovics indulásból, Zabic, majd Komporály, egyből 3-3.

3. perc: vezet a Pick, Bombac lőtte a gólt 1-2.

2. perc: Balogh Zsolt válla rendben, ő egyenlít 1-1.

1. perc: Cemas góljával kezdődik a meccs 1-0.

17.58: az orosházi Balogh Zsolt hatalmas tapsot kap a hazai szurkolóktól.

17.57: a hazaiaknál ott van az exszegedi Pick-nevelés, Buday Dániel is.

17.55: köszöntünk mindenkit Orosházáról. Nincs megállás, a vasárnapi, Barcelona elleni meccs után itt a hazai bajnoki. Lássuk!

Kikapott a Tatabánya

A második Tatabánya négy góllal, 31–27-re kikapott a harmadik helyre előrelépő Balatonfüred otthonában a férfi kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén. A találkozó legeredményesebb játékosa a nyolc gólig jutó, balatonfüredi Zdolik Bence volt. Mindez azt jelenti, hogy a MOL-Pick Szeged egy meccsel kevesebbet játszva is kétpontos előnnyel vezeti az NB I-es bajnokság alapszakaszát. Ha a Szeged nyer Orosházán, akkor három fordulóval a vége előtt magabiztos, négypontos előnyt szerez.
„Több volt a meccsben, de sajnos benne is maradt" – ezt mondták a legtöbben a MOL-Pick Szeged 30–25-ös BL-vereségét követően a barcelonai Palau Balugrana környékén, ahol az embernek olyan érzése volt, mintha Magyarországon lenne. A sportcsarnok hátsó bejáratánál még egy órával a lefújás után is a Pick Szeged-kiáltás volt a legelterjedtebb mondás, a népes szurkolótábor a vereség ellenére nem tágított, minden egyes szegedi játékost megtapsolt.

Megírtuk: amit a Pick- szurkolók a lelátóra varázsoltak, arra tényleg nincsenek szavak. Még a barcelonai kézilabdaklub vezetője is kiemelte, hogy ritkán találkozik ilyennel, és olyan sem sűrűn fordul elő, hogy a hazai hívek hangos szurkolásba kezdjenek, az eddigi találkozókon általában csendben ültek és nézték a játékot. Ez a meccs kivétel volt.

Azért a katalánok nem mentek a szomszédba egy kis csibészségért, hiszen amikor már hosszú percek óta csak azt lehetett hallani, hogy „Hajrá, Szeged!", a pálya négy sarkában felállított hangfalakból szurkolói hangokat varázsoltak elő, hogy elnyomják a magyarok biztatását.

Meccskomment

Zubai Szabolcs, a Szeged kapitánya
– Sajnos ez így sikerült... Pozitívum, hogy amikor sokkal vezetett a Barcelona, akkor sem adtuk fel, visszajöttünk három gólra, volt lelkierőnk. Ennyi hibával azonban nem lehet megnyerni egy ilyen fontos meccset. Most az a legfontosabb, hogy ezeket kijavítsuk, és előrelépjünk.
Tényleg több volt a mérkőzésben, ezt a statisztika is mutatja. A MOL-Pick Szeged több támadást vezetett, mint a BL címvédője, igen ám, de az eladott labdák, az elhibázott lövések ezen a szinten már nem férnek bele. Mindenből lehet és kell tanulni, így ebből is. Ismerve a csapat erejét, meg is teszik ezt a fiúk. Szerencsére csak kisebb sérülések történtek, semmi komoly, így mindenki hadra fogható maradt a keretből.

Hétfőn korán kelt a csapat, 5.30-kor volt az ébresztő, viszont jó hír, hogy már kora délután megérkeztek Szegedre. Ma újabb feladat, az Orosháza elleni idegenbeli bajnoki következik – amit a delmagyar.hu online tudósít a helyszínről –, majd vasárnap jön a macedón Vardar elleni hazai BL-mérkőzés, amellyel mindenki tisztában van, hogy milyen súllyal bír. Egy esetleges győzelemmel elérhető közelségbe kerülne a csoport harmadik helye a szegediek számára. Az biztos, hogy egy gombostűt sem lehet majd leejteni az újszegedi sportcsarnokban, hiszen már az interneten elővételben meghirdetett összes jegy elkelt.