2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 0°C | 8°C Még több cikk.

HPQ-Szeged: sok van még a párharcból

Röplabda - A férfi röplabda NB I Ligabajnokság bronzpárharcának első mérkőzésén a HPQ-Szeged hazai pályán 3:1-re vesztett a MAFC ellen.
A mérkőzés jegyzőkönyve

HPQ-Szeged–MAFC 1:3 (-18, -23, 16, -19)

Férfi röplabda NB I Ligabajnokság, helyosztó a 3. helyért, első mérkőzés, Szeged, újszegedi sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Csikós, Nagy.

HPQ-Szeged: Bitó, Niezelberger, Oltványi, NACSA, Affentáler, PETHEŐ. Csere: Bondor (liberó), Csányi, Babanyecz, Csíkos, Strezeneczki. Edző: Nusser Elemér.

MAFC: Vocskó D., TAMASI, HONTI, JÁHN, Szabados, Takács. Csere: Németh (liberó), Markovich, Apró, Tari, Pál. Edző: Vocskó György.
A párharc állása: 1:0 a MAFC javára.

Mire megérkeztek a hazai dobosok, azt láthatták, vezet a MAFC. Nacsa és Affentáler két-két remek ütése viszont már az ő szemük láttára vágódott a fővárosiak térfelére, 6:6. Ekkor az ellenfél meglépett három ponttal, és bár sikerült az egyenlítés, a szett további részében fokozatosan nőtt a különbség, így pedig elment a játszma. Mint ahogy a második is. Ám ebben már sokkal több volt, igaz, rengeteg ajándékpontot is adott ellenfelének a HPQ többek között rossz nyitások, szerva közbeni belépés révén. A szett közepéig így is a Szeged vezetett, ám a hajrában, 20:20 után már csak a MAFC-nál volt az előny. A végső pontot az ebben a játékrészben kimagaslót nyújtó Tamasi szerezte.

Bitó (6) és Niezelberger (14) ezúttal hiába igyekezett. Fotó: Frank Yvette
Bitó (6) és Niezelberger (14) ezúttal hiába igyekezett.
Fotó: Frank Yvette

Hűha, hogyan lesz ebből fordítás? – ez jutott az ember eszébe a folytatásban, mert a hazai alakulat nemigen érezte a játékot. Az egyetemisták lubickoltak a sikerben, az első technikai időre már ötpontos (3:8) előnynél érkeztek. Ám jött Nacsa, valamint Csíkos kétszer, és máris szorosabb lett a meccs, 6:8. Sőt: Petheő blokkja után már egyenlő volt, a technikaira pedig fordult a kocka, 16:14. Ekkor még jött zsinórban hat szegedi pont, azaz eldőlt a szett. Úgy tűnt azonban, hogy a lendület csak eddig tartott, mert a MAFC elkapta a negyedik játékrész elejét, 3:11. És ahogy az ilyenkor előfordul, minden bejött a vendégeknek, nem volt visszaút a HPQ-nak.

A párharc sorsa azonban még cseppet sem dőlt el, csütörtökön 18.30-tól Budapesten lehet javítani.

Nusser Elemér: – Nálunk csak ketten játszottak jól, így megérdemelten nyert a MAFC.

Pick: előtérben a péntek

Kézilabda - Továbbra sincs hivatalos időpontja az MKB Veszprém–Pick Szeged férfi kézilabda… Tovább olvasom