2017. 08. 20. vasárnap - István 17°C | 34°C Még több cikk.

HPQ Szeged: Most csak rajtuk múlt

Röplabda - A férfi röplabda NB I Ligabajnokság elődöntőjének első meccsén a HPQ-Szeged Kecskeméten 3:0-s vereséggel kezdett. Holnap 18 órától viszont jöhet a javítás, amikor következik a második mérkőzés.

Bosszantó vendéghibák után gyorsan 2:0 volt a hazaiaknak, Nacsa pontja 3:0-nál viszont fontos volt. A szegedi alakulat 6:6-nál utolérte ellenfelét, majd 15:12-re már a HPQ vezetett. A kecskeméti időkérés jót tett a vendéglátóknak, 17:17-nél megint iksz lett. A Szeged egészen a hajráig jól állt, sőt 24:22-nél, valamint 26:25-nél szettlabdája volt, ám ekkor a Kecskemét fordított, és nyert. A következő játékrészben Dorcsák és Bagics támadásaival 8:4-nél mentek az első technikai szünetre a csapatok, a Szeged 10:9-re feljött, a hazai időkérés sem segített, 10:12, majd 14:16. Ekkor Németh támadásai jöttek sorban, a hazai alakulat nem sok pontot engedett ezután a vendégeknek. A harmadik szett szokás szerint rosszul indult szegedi szempontból, de az előző időszakokhoz képest annyi változás történt, hogy a Kecskemét már nem engedte ki kezéből a vezetést, és így a mérkőzés megnyerését. Bagics ütötte az utolsó pontot, így a mérkőzés 3:0-s hazai sikerrel zárult.

Folytatás pénteken 18 órától az újszegedi sportcsarnokban – méghozzá a szurkolók számára újra ingyenesen.

Nusser Elemér: – Picit bosszús vagyok, mert csak rajtunk múlt a bravúr. Még nincs vége, megyünk tovább, a mai játék után a Kecskemét is verhető.

A másik elődöntőben: Kaposvár–MAFC 3:0 (21, 21, 17), az egyik fél három győzelméig tartó párharc állása: 1:0 a címvédő Kaposvár javára.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Kecskemét–HPQ-Szeged 3:0 (26, 19, 18)

Férfi röplabda NB I Ligabajnokság, elődöntő, első mérkőzés, Kecskemét, 100 néző. Vezette: Mezei, Éva.

Kecskemét: Somodi, BAGICS, NÉMETH, Csala, Kása, DORCSÁK. Csere: Dömötör (liberó), Hoffart. Edző: Gyurkó Sándor.

HPQ-Szeged (a nevek után a támadópontok): Petheő 3, Csíkos 2, NACSA 13, Bitó 2, Csányi 5, Niezelberger 5. Csere: Affentáler (liberó), Oltványi 3, Strezeneczki, Babanyecz 1. Edző: Nusser Elemér.

Az egyik fél három győzelméig tartó párharc állása: 1:0 a Kecskemét javára.

Bajnok a BSE

A női röplabda bajnoki döntő ötödik mérkőzésén a BSE 3:0-ra győzött a Nyíregyháza ellen, ezzel megszerezte az aranyérmet. A fővárosiak vezetőedzője a korábbi szegedi sikerkovács, Nyári Sándor.

Brinszky döntött

Labdarúgás - Talán a nagy meleg, talán a túlzott akarás rakott béklyót a mindenáron győzelemre törő… Tovább olvasom