2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 2°C | 12°C Még több cikk.

Hrepka már ötgólos

A labdarúgó Borsodi Liga harmadik fordulója után már csak egyetlen csapat, a Zalaegerszeg büszkélkedhet százszázalékos mérleggel. Ha úgy folytatják, ahogy néhány évvel ezelőtt, megint beleszólhatnak az érmes helyezések sorsába.
Az élvonal harmadik fordulója a szokásokhoz híven már az elmúlt pénteken megkezdődött. Méghozzá egy rangadóval. Korábban ugyan senki sem gondolta volna, hogy két játéknapot követően csak a Diósgyőr és a Zalaegerszeg mondhatja el magáról, hogy százszázalékos. Márpedig ez történt. A sorsolás úgy húzta, ez a két gárda nézett egymással farkasszemet. Azonban hiába szurkoltak sokan a házigazda diósgyőrieknek, a zalaegerszegiek lényegesen érettebb, jobb csapat benyomását keltették.

Ugyan elveszítette leggólerősebb támadóját (Márkus Tibor Ciprusra igazolt) a Tatabánya, ez nem látszott meg a teljesítményén. Az eddig nagyszerűen szereplő újoncot, a Paksot egy hármassal küldte haza. A másik NB II-ből felkerült együttes, a Vác nem lehet túlságosan büszke eddigi teljesítményére. Már másodszor szenvedett hazai környezetben vereséget.

Az elmúlt évtized legjobb magyar labdarúgójának, Illés Bélának a búcsúztatása minden tekintetben jól sikerült. „Béla király" előbb futballozott egy jót, majd felült a lelátóra szurkolni a maiaknak. Csak addig kellett idegeskednie, amíg a vendég soproniak vezettek, de utána a szegedi születésű Hrepka Ádám vezetésével beindult az MTK-henger. Újabb érzékeny két pontot veszített az Újpest. A Honvéd elleni 1–1 számára gyenge eredmény, pláne úgy, hogy sokáig vezetett. Sokáig úgy tűnt, az elmúlt évad egyik meglepetéscsapata, a Fehérvár, a harmadik fordulót követően is szégyenszemre győzelem nélkül árválkodik a tabella alján.

Eredmények:

Diósgyőr–Zalaegerszeg 1–4 (1–2)
Diósgyőr, 6500 néző. Vezette: Sápi.
Gólszerzők: Csóka (öngól – 26.), ill. Ferenczi (2., 81.), Nagy L. (31., 54.).

Tatabánya–Paks 3–0 (2–0)
Tatabánya, 2500 néző. Vezette: Szabó Zs.
Gólszerzők: Csopaki (19.), Kouemaha (44., 73.).

MTK–Sopron 4–1 (2–1)
Budapest, Hidegkuti-stadion, 2000 néző. Vezette: Szabó S.
Gólszerzők: Hrepka (27., 32.), Kanta J. (49. – 11-esből), Németh K. (89.), ill. Radu (8.).

Fehérvár–Pécs 2–2 (0–2)
Székesfehérvár, 2500 néző. Vezette: Gergely.
Gólszerzők: Farkas B. (47.), Sitku (82.), ill. Pest K. (14.), Nógrádi (45.).

Honvéd–Újpest 1–1 (0–1)
Csepel, 2500 néző. Vezette: Fábián.
Gólszerzők: Dobos (53. – 11-esből), ill. Erős (17.).
Kiállítva: Dancs (Honvéd – 89.).

Vác–Kaposvár 0–1 (0–0)
Vác, 1200 néző. Vezette: Solymosi.
Gólszerző: Szakály P. (47.).

Győr–REAC 2–2 (2–1)
Győr, 4000 néző. Vezette: Kassai.
Gólszerzők: Bajzát (40., 42.), ill. Torma (25.), Nyerges (57.).

Győzelemmel búcsúztak

Győzelemmel búcsúzott Szegedtől az Európa-bajnoki selejtezőre készülő magyar női… Tovább olvasom