2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 10°C | 16°C Még több cikk.

Hullámzott a Pick játéka

Az elmúlt hetek rossz kezdése miatt most is nyugodtan szemlélte a különbusszal érkező szegedi drukkerhad kedvencei kínlódását. A Tatabánya határozott védekezésének ellenszerét nemigen találták meg Andjelkovicsék.
Tatabánya - Pick Szeged 26-29
NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, alapszakasz. Tatabánya, 900 néző. Vezette: Jancsó, Marczinka.
Tatabánya: Pulay – Kuzma, SZÖGI 7, Rosta I. 4, Doros, Pavlovics, HALÁSZ 5. Csere: Kovácsovics, Selymes (kapusok), Németh A., MOHÁCSI 10 (4), Szalczinger. Edző: Füzesi Ferenc.
Pick Szeged: PULJEZEVICS – Berta 2, Krivokapics 3 (1), Andjelkovics 3, MEZEI 5, ILYÉS 6, Vadkerti 3. Csere: Szente (kapus), Djurkovics, Lendvay, PERUNICSICS 4, Bakos 1, Bendó 2. Edző: Kovács Péter.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 2/1.
Az eredmény alakulása: 7. perc: 3–1, 10. p.: 6–4, 20. p.: 9–9, 21. p.: 11–9, 31. p.: 12–16, 37. p.: 17–18, 44. p.: 21–21, 56. p.: 24–28.

Fotó: Gyenes Kálmán
Lele Ambrus, a Pick Szeged ügyvezető elnöke még mindig azon háborgott, hogy a sportági országos szövetség vezetősége milyen egyoldalú döntést hozott, amikor az alapszakasz-győzelmet eldöntő rangadó időpont-kijelölésekor csak a veszprémi érdekeket vette figyelembe.

– Riválisunk erős Bajnokok Ligája-mérkőzéstől felvértezve lép pályára, míg mi a március 25-i Dunaferr elleni hazai mérkőzésünk után két hetet kénytelenek leszünk tétmérkőzés nélkül elvegetálni – jelentette ki a sportvezető. Majd elárulta, hogy levélben fordult a sportági vezérkarhoz a döntés megváltoztatásának reményében. Ez az egyoldalú elbírálás, vagy talán a drukk ült ki az ügyvezető elnök arcára Tatabányán, mert a Pick Szeged sem Győrben, sem pedig a PLER ellen hazai pályán nemigen mutatott összeszedett teljesítményt.

Szotyori István, a Pick, majd a Tatabánya volt játékosa, aki a Csömör színeiben éppen Szegeden sérült meg, a jó mérkőzés reményében döntött az összecsapás megtekintéséről.
– Éppen a napokban derült ki, hogy sokkal szerencsésebben úsztam meg a sérülésemet, ugyanis nincs szakadás a térdemben, hanem egy nagy vérömleny okozta a fájdalmat. Nagy csata lesz ma – mondta az átlövő. A szintén Szegeden megsérült Iváncsik Tamás pedig Kovács Péternek magyarázta kézfejsérülésének kálváriáját: két hét után Győrben tudták megállapítani, hogy csakúgy, mint Maticsnak, neki is kézközépcsonttörése van.

Az elmúlt hetek rossz kezdése miatt most is nyugodtan szemlélte a különbusszal érkező szegedi drukkerhad kedvencei kínlódását. A Tatabánya határozott védekezésének ellenszerét nemigen találták meg Andjelkovicsék. A házigazdák ráadásul sokkal lelkesebbek, felszabadultabbak voltak. A 22. percben aztán nagyot változott a vendégek játéka, amihez hozzájárultak a jó cserék is, hiszen Szente, valamint Perunicsics beállítása nagyot lendített a Pick teljesítményén. A félidő utolsó nyolc percében a szegediek hatszor köszöntek be a hazaiak kapujába.

A második félidőt kissé kényelmesen kezdő vendégeknek rá kellett jönniük arra, hogy még nincs lefutva a találkozó. A
Picket is megjártak közül Rosta és Halász a bizonyítás vágyától szinte megtáltosodva szerezte góljait, míg Mohácsi dunaújvárosi formáját elővéve, amikor 15 gólt lőtt a Picknek, a mérkőzés legeredményesebb játékosa lett. Szerencsére csak egyetlenegyszer, a 44. percben merülhetett fel, hogy meglepetés születhet, mindig volt azonban olyan szegedi játékos, aki éppen a legfontosabb pillanatban lőtt gólt.
Füzesi Ferenc: – Ha az eredményben nem is, de lelkesedésben mindenképpen felülmúltuk ellenfelünket.

Kovács Péter: – Nagyon hullámzott a játékunk, s egyesek formája is.
Eredmények: PLER–Debrecen 21–25, Nyíregyháza–Csömör 36–26, Békés–Komló 29–32, Dunaferr–MKB-Veszprém 31–37, Győr–Hargita KC 34–17.

Szeviép-Szeged: ismételnék 2004-et

Mától Sopron a házigazdája a női kosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjének. A Szeviép-Szeged… Tovább olvasom