2016. 05. 31. kedd - Angéla, Petronella 17°C | 27°C

Hungerit-Szentes: búcsú, szép játékkal

A Hungerit-Szentes női vízilabdacsapata 11-11-es döntetlent ért el tegnap hazai pályán a spanyol Sabadell ellen, összesítésben így 26-21-gyel búcsúzott az Euroligától, és a LEN-kupa Final Fourjába került át.
Hungerit-Szentes–Sabadell (spanyol) 11–11 (4–2, 3–3, 1–4, 3–2)
Női vízilabda Euroliga, negyeddöntő, visszavágó. Szentes, 300 néző. Vezette: Castagnola (olasz), Szpanudisz (görög).
Hungerit-Szentes: BOLONYAI (10 védés) – Hevesi, MISKOLCZI 3, Gémes 2, BUJKA 5, Kövér-Kis, PENGŐ. Csere: Mihály, Farkas T. 1, Kádár, Tóth Cs. Vezetőedző: Tóth László.
Sabadell: RAMOS (9 védés) – Reyes 1, A. Llaquet 1, LISALDE 2, GODOY 4, Carrasco, MORALES 2. Csere: O'Donnell, Navarro, C. Llaquet, Ariza 1. Edzők: Nani Guiu Vidal, Belén Sánchez.
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 9/3.
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1.
Kipontozódott: Reyes, O'Donnell.
Továbbjutott: a Sabadell, 26–21-es összesítéssel.

Hevesi védekezik. Fotó: Vidovics Ferenc

A Hungerit-Szentes női pólócsapata az Euroliga negyeddöntőjének odavágóján 15–10- re kikapott a világ egyik legjobb csapatától, a spanyol Sabadelltől. Úgy tűnt, semmi esély a továbbjutásra. A Kurca-partiak azonban remekül kezdtek a visszavágón, Gémes duplájával két góllal elhúztak, és a nagyszünetig is megőrizték előnyüket. A mindig kritikus harmadik negyedben a spanyolok domináltak: négy találatukra egy szentesi válasz érkezett, így a Sabadell 9–8-ra fordított. Ezzel nyilvánvalóvá vált, hogy maximum a győzelemért küzdhetnek tovább a hazaiak.

Ezért Bujka tett sokat, aki a negyedik negyedben sorozatban lőtt három gólt, 11–10-re fordított a Hungerit. A végeredményt Godoy állította be: 11–11. A továbbjutás így a spanyoloké lett, a Szentes pedig a LEN-kupa Final Fourjában folytatja,  pályázott is a négyes döntő megrendezésére. Gémesék hétfőn 18.30-tól bajnokit játszanak az UVSE otthonában.

Tóth László: – Örülök, hogy a világ egyik legjobb klubcsapata ellen két negyeden át mi diktáltuk a tempót. A nagy iram megbosszulta magát, de közönségszórakoztató játékot nyújtottunk.

Két korosztály küzdött a Károlyi Ákos Tollascsarnokban

A tollaslabdázók részére rendeztek U11-es ranglista- és U13-as meghívásos versenyt a Squash Club Szabadidőközpont Károlyi Ákos Tollascsarnokában. Tovább olvasom