2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Hungerit-Szentes: nyitva van az aranykapu...

2:0. A Hungerit-Szentes OB I-es női vízilabdacsapata a bajnoki döntő második meccsét is megnyerte (9–7) a kupagyőztes Dunaújváros ellen, ezúttal elég volt a rendes játékidő, a 32 perc. Az aranykapu szélesebbre tárult az együttes előtt.
Hungerit-Szentes–Dunaújvárosi Főiskola 9–7 (3–0, 1–0, 2–4, 3–3)

Vodafone női vízilabda OB I, döntő, második mérkőzés. Szentes, Széchenyi ligeti uszoda, 500 néző. Vezette: Dodog, Mucskai.
Szentes: TEREFOU – GYŐRI 2, Hevesi 1, VAN DER SLOOT 5 (3), Rácz, Kövér-Kis, Gémes. Csere: FARKAS, Tóth Cs., Etiebet, Kádár 1. Vezetőedző: Tóth László.
Dunaújváros: Kasó – Szilágyi, Menczinger, Gurisatti 1, MISKOLCZI 4 (2), Garda, Csabai 2 (1). Csere: ZIRIGHNÉ SÓS (kapus), Polák, Ziegler, Horváth B. Vezetőedző: Mihók Attila.
Gól – emberelőnyből: 11/3, illetve 8/2.
Ötméteresből: 3/3, illetve 4/3.
Kipontozódott: Garda (25. perc).
A három győzelemig tartó párharc állása: 2:0 a Hungerit-Szentesi VK javára.

Erősítés érkezett Szentesre – a lelátóra. A helyi szurkolói csoporthoz, a Köménymaghoz a szegedi B közép, vagyis Cattaniék csatlakoztak, dupla dob- és hangerő biztatta a Hungerit pólós lányait a bajnoki döntő második meccsén. Sikerrel!

1. negyed: 1–0 Van der Sloot, 2–0 Hevesi, 3–0 Van der Sloot (ötméteres). – Az Újváros kicsit megilletődötten kezdte a mérkőzést, a két emberelőnyös helyzettel sem tudott mit kezdeni, míg a hazaiak a hasonló lehetőségeiket kihasználták. Meg kell említeni, hogy a fiatal Farkas Tamara nagyon szépen forgatta be a válogatott Garda Krisztinát, és harcolt ki ötméterest. A Szentes megérdemelten vezet – értékelt Kozák János, az NS tudósítója, a klub korábbi szakosztályvezetője.

2. negyed: 4–0 Győri. – Sokkal taktikusabban pólózik a Hungerit, mint a Dunaújváros, amely az első meccsen elszenvedett vereség miatt – úgy látom – kissé idegesen, görcsösen játszik, nagy a tanácstalanság a játékosainál. Még nem nyertük meg a mérkőzést, vigyázni kell, mert egy-két vendéggól után teljesen megváltozhat a meccs képe. De amennyiben ilyen okosan vízilabdázunk a folytatásban is, győzhetünk – jósolta Tóth Gyula mesteredző, korábbi sikeres klubedző és szövetségi kapitány.

Szentesi csaták. Hevesiék (3) jól bírták a párharcokat a dunaújvárosiak ellen. Fotó: Frank Yvette

3. negyed: 4–1 Miskolczi (ötméteres), 5–1 Győri, 6–1 (!) Kádár, 6–2 Miskolczi (az újvárosiak első akciógólja!), 6–3 Gurisatti, 6–4 Miskolczi. – Nagyon rosszul játszott a csapat! Remélem, az utolsó negyedben legalább annyira jól teljesítenek a lányok, mint amekkorát most betliztek – közölte véleményét Magyar József klubelnök.

4. negyed: 7–4 Van der Sloot (ötméteres), 7–5 Miskolczi (ötméteres), 8–5 Van der Sloot, 8–6 Csabai (ötméteres), 9–6 Van der Sloot (ötméteres), 9–7 Csabai. – Az utolsó negyedben újra magára talált a Szentes, és megérdemelten nyert egy magas színvonalú mérkőzésen, amely remek hírverése volt a női vízilabdának. A mérkőzésről: érdekes, miután a Dunaújváros kapust cserélt, a védekezés mellett a támadása is összeállt, illetve a házigazdáktól Farkas Tamara érett játékot nyújtott. Gratulálok Tóth László kollégámnak, szépen összerakta a csapatot! Most már előnnyel, lelki többlettel utazhatnak a szombati harmadik meccsre, az Újváros van lépéskényszerben – értékelt Merész András szövetségi kapitány.

Tóth László: – Az első két negyedben fantasztikusan védekeztünk, kívánni sem lehet jobbat. A harmadik negyed második felében kicsit fáradtan vízilabdáztunk, de erre is felkészültünk, és a zárójátékrészre túllendültünk a holtponton. Kettő–nullra vezetünk, de még mindig nem történt semmi extra, nem ünnepelhetünk, még három meccsidőpont van.

Ebből az első – reméljük, az utolsó is – szombat, 17 óra, ekkor rendezik Dunaújvárosban a finálé harmadik mérkőzését.

Kajak-kenu: Milánó, az igazi tesztváros

A kajakosok és kenusok számára megkezdődik az idei világkupa-sorozat. Tovább olvasom