2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 1°C | 12°C Még több cikk.

Hungerit-Szentes: vereség és 4. hely

A női vízilabda OB I alapszakaszának zárófordulójában a Hungerit-Szentes hazai medencében 11–10-re kikapott az Újpesttől. Így maradt a negyedik hely, az elődöntőben pedig az Eger következik.
Hungerit-Szentesi VK–Újpest 10–11 (3–4, 1–3, 4–3, 2–1)
Női vízilabda OB I, alapszakasz, 14. (utolsó) forduló. Szentes, Széchenyi ligeti uszoda, 50 néző. Vezette: Rubos, Petik.
Hungerit-Szentesi VK: Gundl – GYŐRI 2, Hevesi 1, Van Der Sloot 3, Rácz, Kövés-Kis, GÉMES 4. Csere: Terefou (kapus), Etiebet, Kádár, Farkas. Vezetőedző: Tóth László.
Újpest: BARNA – KISTELEKI H. 6, Kövesdi, SIKTER 3, Azumah, Kumi, Tóth. Csere: Ritz 1, Hertzka, Miló-Sidló, Koncsag, Kuna 1, Csang. Vezetőedző: Áts Bertalan.
Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 3/1. Ötméteresből: 3/2, ill. 2/2.

A mérkőzés előtt a szurkolók körében végzett rögtönzött közvélemény-kutatás negatív eredményt hozott: azt mondták, kikapnak a lányok, és 8–10 lesz a végeredmény. Nem lett igazuk, az Újpest 11–10-re győzött a Hungerit ellen a női vízilabda OB I-ben.

Tetszett
A küzdeni akarás, emellett Győri Eszter játéka. A csapat akart, harcolt, Győri pedig minden rutinját latba vetve próbálta húzni a Hungerit szekerét. Ez azonban tegnap kevés volt, az elődöntőben már jó produkció is kell.

Nem tetszett
A játék. A hazai együttes nagyon sok hibával vízilabdázott, a védekezés és a támadás sem működött, és a kapusteljesítmények sem adtak a meccsen semmi extrát. Többen – a neveket most hallgassuk el – már hetek óta adósak a jó teljesítménnyel.
Szentesi szempontból jól indult a rangadó, az első percben Van Der Sloot ötméterest értékesített, vezetéshez juttatva együttesét. Akkor még nem gondoltuk, hogy ez lesz az első és egyben az utolsó pillanat, amikor az eredményjelző a Hungerit előnyét mutatja. A vendégek pillanatok alatt fordítottak, majd ismét a holland légiós következett ötösből (2–2). Ezt követően jobbára az történt a medencében, amit az újpestiek elképzeltek. Jól védekeztek, a kapuban Barna magabiztos teljesítményt nyújtott – ugyanezt nem mondhatjuk el a házigazdák két hálóőréről, Gundlről és Terefouról –, a támadások befejezését pedig jobbára két emberre, Sikterre és Kisteleki Hannára bízták. Előbbi háromszor, utóbbi hatszor vette be a szentesi kaput.

A Hungerit nem adta fel, fogcsikorgatva küzdött, és a negyedik negyedre – már négygólos hátrányt is ledolgozva – 9–10-re felzárkózott. Ezt követően több esély is volt az egyenlítésre, de a lehetőséggel nem éltek Győriék. Kisteleki viszont büntetett, hatodik gólját bedobva 9–11-re alakította az eredményt, Gémes öt másodperccel a lefújás előtt már csak kozmetikázni tudott a végeredményen (10–11).

A vereség csalódás, de azt említsük meg, hogy a Hungerit hat rangadójából mindössze egyet nyert meg az alapszakaszban, még ősszel az Újpest ellen, a további mérleg egy döntetlen és négy vereség, míg a fővárosi csapat mindegyik riválisát legyőzte legalább egyszer.

A szentesiek így a negyedik helyen zárták az alapszakaszt, az elődöntőt az Eger ellen két hét múlva kezdik.

Tóth László: – Most játszottunk a szezonban a legrosszabbul, sem támadásban, sem védekezésben nem azt nyújtották a lányok, amit megbeszéltünk. Az elődöntőben lényegesen jobb teljesítmény kell ahhoz, hogy legyen esélyünk a fináléba kerülésre.

Taylor&Nash: hozták a kötelezőt

Az idén negyedik bajnoki sikerét aratta a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem női vízilabdacsapata. Tovább olvasom