2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Hungerit-Szentes: vesztett állásból iksz a bajnok ellen

A Hungerit-Szentesi VK OB I-es női vízilabdacsapata a legutóbbi bajnoki fordulóban, hazai környezetben 7–7-es döntetlent játszott az addig pontot sem vesztő ZF-Egerrel.
Hungerit-Szentesi VK–ZF-Eger 7–7 (1–1, 2–2, 1–2, 3–2)

Vodafone női vízilabda OB I, 12. forduló. Szentes, Széchenyi ligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Füzesi, Vogel.
Hungerit-Szentesi VK: GUNDL – Győri 1, HEVESI 3, Miskolczi 1, MUSGROVE 1, Kotova, Gémes 1. Csere: Kádár, Rácz. Edző: Zantleitner Krisztina.
ZF-Eger: GANGL – Zajácz, ANTAL 2, Keszthelyi 1, CZIGÁNY 2, Somhegyi, Pengő N. Csere: Pócsi 1, Veréb, Vályi 1. Edző: Kelemen Attila.
Gól – emberelőnyből: 11/3, illetve 9/2.
Kipontozódott: Miskolczi.

Legjobbja, az utóbbi mérkőzéseken remeklő Kövér-Kis Réka nélkül vette fel a harcot szombaton az addig pontveszteség nélkül álló ZF-Egerrel a Hungerit-Szentesi VK OB I-es női vízilabdacsapata. Kövér-Kis már a pénteki edzésen rosszul érezte magát, rázta a hideg a medencében, otthon hőemelkedése volt, fájt a jobb mandulája, ami „ráment" a jobb fülére is, és ez társult egy erős fejfájással. Nem vállalhatta a játékot.

Hungerit-Szentes: vesztett állásból iksz a bajnok ellen. Fotó: Vidovics Ferenc (galéria)

Talán ennek is megfelelően az első gólt – Antal Dóra révén, 50 másodperccel a negyed vége előtt – a vendégek szerezték, amit Hevesi Anitának még az első 8 percben sikerült egalizálni. A folytatásban is általában a hevesiek voltak előnyben, a vezetést először – mint később kiderült, egyben utoljára – 3–2-nél, Miskolczi Kitti találatával ragadta magához a Kurca-parti alakulat. Ezután három egri gól következett zsinórban, és máris 3–5-öt mutatott az eredményjelző. De ezzel nem volt „vége" a meccsnek: Hazel Musgrove akciógóllal egyenlített, 5–5. A pesszimistábbak a 4. negyed közepén lehet, végleg feladták a reményt – 5–7-re ment az Eger –, nem úgy a lányok és az őket végig biztató két B közép, a Patriots és a Köménymag. Jól tették. A találkozó legjobb szentesi pólósa, Hevesi Anita 16 másodperccel (!) a lefújás előtt emberelőnyből egyenlített, 7–7. Sikerült a pontszerzés! A mérkőzés valóban egyenlő erők küzdelmét hozta, erről a két kapus, Gundl Diána és Gangl Edina mutatója, valamint a lövések száma is árulkodik, előbbi 50, utóbbi 53 százalékkal védett, 14 lövés ment Gundl, 15 Gangl kapujára.

Zantleitner Krisztina: – Ezúttal is bebizonyosodott, hogy az Eger jó csapat. Végig koncentráltunk, fegyelmezetten vízilabdáztunk. Örülök a pontszerzésnek, ráadásul ezt az egyik legjobbunk, Kövér-Kis Réka nélkül értük el, míg a hevesieknél minden ász játszott.

További eredmények: Újpest–BVSC 10–18, Dunaújvárosi Főiskola–Honvéd 18–6.

Szegedi TE: a második BL-siker!!!

Története során másodszor nyerte meg a férfi tekecsapat Bajnokok Ligáját a Szegedi TE, amely a szlovákiai Podbrezován a Final Four döntőjében 6:2-re verte a hazaiakat. Tovább olvasom