2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda -1°C | 9°C Még több cikk.

Hungerit-Szentesi VK: még nincs vége

A Hungerit-Szentesi VK a címvédő Egert háromból háromszor megverve jutott a női vízilabda- bajnokság fináléjába. Tóth László, a Kurca-partiak edzője szerint a történet még nem ért véget.
– Egerből a visszafelé út hosszabb ideig tartott, mint amikor az elődöntő 3. meccsére utaztunk: megálltunk vacsorázni, mindenki megivott egy-két italt, ami jólesett neki – emlékezett Tóth László, a Hungerit- Szentes női vízilabdacsapatának trénere a harmadik, 9–6-os Kurca-parti diadallal véget ért elődöntő „utóéletére".

A bajnokot – ne féljünk kijelenteni – ütötték ki Győri Esztiék, igaz, tavalyhoz képest talán gyengültek, de a Szentesnek is alaposan megváltozott a kerete a 2012–2013-as bajnoksághoz képest. A szakember elmondta: az első összecsapás első két negyedét leszámítva – amikor a hevesiek 7 gólt lőttek – az azt követő 10 tökéletes, hibátlan volt.
A csapatot remek egyéni teljesítmények – például Hevesi, Gémes, Van der Sloot, Kádár, Kövér-Kis – segítették a sikerhez, és ne feledkezzünk meg az elődöntő felfedezettjéről, a görög kapusról, Stefania Terefouról. Ezek is fontosak, de ahogy Tóth László fogalmazott, a Hungerit csapatként működött. És bármire képes lehet, hiszen korábban – még az alapszakaszban – az Újpest is legyőzte idegenben döntőbeli riválisukat, a Dunaújvárosi Főiskolát.

Hevesi (középen) védekezik. Folytatódik a történet? Fotó: Lénárt Márton

– Április 26-ig, az első meccsig tíz napunk van arra, hogy felkészüljünk a Dunaújváros elleni fináléra. A csapat rengeteget dolgozott, győztes a mentalitása, és bár papíron az Újváros jobb erőkből áll, bármi megtörténhet az aranycsatában.

Tóth László eddig sem szűkölködött diadalokban: játékosként magyarkupa-győztes, bajnoki ezüstérmes, 287-szeres válogatott volt, a válogatottal világkupát nyert, ezüst- és bronzérmeket szerzett, a szerb Becsejjel Bajnokok Ligáját nyert, és három olimpián is ott lehetett. Edzőként a romániai Nagyváradról bajnoki és kupaelsőséggel tért haza. Vajon a mostani sikert hová helyezi a pályafutásában? – A történet még nem ért véget, az érem már megvan, remélem, még csiszolunk rajta – közölte Tóth László.

A Hungerit-Szentes utolsó bajnoki címét 14 évvel ezelőtt, 2000-ben nyerte dr. Tóth Gyulával, a jelenlegi szakmai vezetővel: – Olyan sikerorientált, pozitív mentalitású a csapat, hogy bármi elképzelhető, az újabb bajnoki arany is. Nem árulok el titkot, már most tárgyalunk a játékosokkal, és dolgozunk az együttes megerősítésén. Ehhez Magyar József klubelnök-tulajdonos annyit fűzött hozzá, nagy élmény volt a hétfői mérkőzés, jöhet a finálé.