2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Hungerit: az Olympiakosszal és Avramidouval nem bírtak

Nem sikerült a bravúr. A Hungerit-Szentes női vízilabdacsapatának nemcsak a továbbjutás nem jött össze a görög Olympiakosz ellen az Euroliga negyeddöntőjében, de még a hazai győzelem is elmaradt, hiszen a vendégek a visszavágót is 15–10-re nyerték.
Szenzációsan kezdte a Hungerit-Szentes női pólócsapata az Euroliga negyeddöntőjének visszavágóját a görög Olympiakosz Pireusz ellen. Alig telt el egy perc és húsz másodperc, Kövér-Kis és Van der Sloot góljaival már 2–0-ra vezettek a hazaiak. Ezután azonban a görögök következtek, akik Avramidou vezérletével percek alatt 3–2-re fordítottak.

A libikóka nem állt meg, az első nyolc perc végére megint a Hungeritnél volt az egygólos előny, 5–4. A második negyedben is élvezetes és jó mérkőzést játszott egymással a két együttes, a gólszerzésben a már említett Van der Sloot és Avramidou jeleskedett. Az ötperces szünetre 7–7-tel mehettek pihenni a csapatok, hogy a Szentesnek egy gólt sem sikerült ledolgoznia az Athénban összeszedett négygólos hátrányából.

Nem bírt az Olympiakosszal a Hungerit. Fotó: Schmidt Andrea (képgaléria)

A hangulatra nem lehetett panasz, a B közép egyfolytában verte a dobokat, biztatta a kedvenceit, de ezúttal ez sem segített. A harmadik negyed végére már a görögöknél volt az előny (9–10), az utolsó nyolc percre pedig teljesen szétesett a Hungerit játéka. Hit nélkül, enerváltan vízilabdáztak a lányok, a hellének pedig szinte tetszés szerint érték el a góljaikat. Ennek köszönhetően Szentesen még nagyobb különbséggel nyertek, mint otthon, hiszen az athéni 10–6 után 15–10-re diadalmaskodtak, és így jutottak az Euroligában a vélhetően budapesti Final Fourba.

Az újabb Hungerit-vereséget és kiesést nem szabad, sőt hiba lenne kudarcként értékelni, hiszen ez azt jelenti, hogy a Kurca-partiak a LEN-kupa négyes döntőjében szállhatnak vízbe – egyelőre nem tudni, hol lesz április 10–12-én.

Tóth László: – Jól kezdtünk, az első két támadásból gólt szereztünk, de az ellenfél egy szerencsés góllal egyenlített, és ekkor el is illant a bátorságunk. Védekezésben lassúk voltunk, és a harmadik negyed végétől szétestünk. El kell ismerni, egy nálunk lényegesen jobb, a végső sikerre is esélyes csapattól kaptunk ki.

Hungerit-Szentes–Olympiakosz Pireusz (görög)

10–15 (5–4, 2–3, 2–3, 1–5)

Női vízilabda Euroliga, negyeddöntő, visszavágó. Szentes, 500 néző. Vezette: Sungi (török), Csilics (szerb).

Hungerit-Szentes: Bolonyai (10 védés) – Győri, Hevesi, VAN DER SLOOT 3, Miskolczi 1, BUJKA 4, Kövér-Kis 2. Csere: Pócsi, Kádár, Rácz D., Farkas T. Edző: Tóth László.

Olympiakosz Pireusz: Diamantopolou (7 védés) – E. PLEVRITOU 2, Manolioudaki 2, AVRAMIDOU 5, Asimaki 2, M. Plevritou, BIANCONI 2. Csere: Tetzalidou, Southern 2, Niarchakou, Sora. Edző: Theokraris Pavlidesz.

Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 11/5.
Ötméteresből: 3/3, ill. 1/1.
Továbbjutott: kettős győzelemmel az Olympiakosz Pireusz.

Tiszavirág Szeged Diapolo: közel a felsőház

A férfi vízilabda OB I 22. fordulója előtt ment a matekozás, hiszen a legizgalmasabb kérdés, hogy a Honvéd, a BVSC és a Tiszavirág Szeged Diapolo hármasából melyik két csapat jut a legjobb hat közé. Tovább olvasom