2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

Hungerit: elfogyott a lendület, bajnok a ZF-Eger

Bár a döntő első két összecsapásán szoros meccset játszott a Hungerit-Szentesi VK női vízilabdacsapata a ZF-Eger ellen, a harmadik meccsen megszorítani sem tudták a hevesieket (14–6), így az Eger 3:0-s összesítéssel megvédte bajnoki címét.
ZF-Eger–Hungerit-Szentesi VK 14–6 (3–1, 4–1, 4–2, 3–2)
Női vízilabda OB I, döntő, 3. mérkőzés. Eger, 1300 néző. Vezette: Székely, Kun.
ZF-Eger: GANGL – Zajácz 1, ANTAL 2, Keszthelyi 1, CZIGÁNY 4, SOMHELYI 2, PENGŐ 3. Csere: Katona (kapus), Parádi, Varga R., Pócsi 1, Miló, Veréb, Vályi. Vezetőedző: Kelemen Attila.
Hungerit-Szentesi VK: Gundl – Győri, Hevesi, Miskolczi 1, Musgrove, Kotova, KÖVÉR-KIS 4. Csere: Nalmpanti (kapus), Kádár 1, Rácz, Gémes. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina.
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 5/1.
Ötméteresből: –, ill. 4/2.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3:0 az Eger javára.

Nem kegyelmezett a ZF-Eger. A női vízilabda OB I legerősebb együttese azután, hogy néhány napja még csak hosszabbításban tudta legyőzni hazai medencében a trónkövetelő Hungerit-Szentesi VK-t, a finálé harmadik meccsén könyörtelen volt, és 14–6-ra múlta felül Zantleitner Krisztina együttesét, ezzel megvédte a címét.

Még izgalmak sem nagyon voltak az összecsapáson, a hazaiak már az első negyed végén 3–1-re vezettek, és bár Kövér-Kis Réka góljával még 3–2-re szépített a Hungerit, innentől az Egerről szólt a meccs. Sorban jöttek a gólok, de mindet az ZF szerezte: Czigány, Zajácz, Pengő, Czigány, Czigány volt a gólszerzők sorrendje, így lett a harmadik negyed elején 8–2, és így dőlt el minden 17 perc alatt. A Szentesből egyedül Kövér-Kis volt az, aki próbálta tartani a lépést, ám a góljaira duplán válaszolt Kelemen Attila csapata.

Végül a ZF-Eger 14–6-ra győzött, és így simán, 3:0-s összesítéssel nyerte meg a finálét. Nagy kár, hogy a Hungerit egy ilyen csúnya vereséggel zárta a szezont, de a realitásokat nézve az ezüstérem így is talán a legtöbb, amit az évadból ki lehetett hozni. Egerben – most még – előrébb járnak.

Zantleitner Krisztina: – Egy nap telt el egy vesztes meccs óta, de úgy utaztunk Egerbe, hogy igyekszünk megnehezíteni a címvédő dolgát. A kihagyott ötmétereseket azonban nem bírtuk el, fejben szétesett a csapat. Az egész éves munkával elégedett vagyok, köszönöm a csapatnak és a minket támogatóknak. Idén ezüstlányok voltunk.

• 1. szbarat 2013. május 16. 15:22
    „Jól kiütötték a Szentest, semmi tartása nem volt a csapatnak a bajnoki döntőben.
    Kíváncsi leszek a jövőre, hogy miképpen fog kinézni a szentesi csapat.
    Ha Egerben lesz pénz, akkor szerintem 1-2 játékossal erősödni fog és sikeres lesz a Final Fourban is. Félő, hogy elviszik a Miskolcit is, bár kár lenne, de nyerne legalább és lenne sikerélménye, mert rettentő tehetséges a "kislány". Amihez gratulálni tudok.”

Gyurta Dániel és Risztov Éva újabb világraszóló sikerekre készül

A Széles-úszócsapat május 5-étől ismét Vásárhelyen készül. A 200 mell olimpiai bajnoka azt mondta: a nagy világversenyek előtt ez az edzőtáborozás már kabalának számít. Tovább olvasom