2017. 08. 20. vasárnap - István 19°C | 34°C Még több cikk.

Hungerit: ez a védekezés kell

A bajnoki címvédő Hungerit-Szentesi VK női vízilabdacsapatának reális esélye volt az újvárosi sikerre. És ezt meg is valósította, 8–6-ra nyertek.
Dunaújvárosi Főiskola–Hungerit-Szentesi VK 6–8 (2–2, 1–1, 1–3, 2–2)
Női vízilabda OB I, középszakasz, 9. forduló. Dunaújváros, 100 néző. Vezette: Vojvoda, Godova.

Dunaújvárosi Főiskola:
KASÓ (10 védés) – SZILÁGYI 2, Menczinger, Gurisatti, HORVÁTH 2, Garda, Brávik. Csere: Slagter 1, Ziegler, Vályi V., Mchunu, Vályi F. 1. Edző: Mihók Attila.
Hungerit-Szentesi VK: BOLONYAI (10 védés) – Hevesi, VAN DER SLOOT 1, Miskolczi 1, BUJKA 3, KÖVÉR-KIS 3, Pengő. Csere: Győri, Farkas, Rácz, Gémes. Edző: Tóth László.
Gól – emberelőnyből: 12/3, ill. 10/3.
Ötméteresből: 1/0, ill. 2/2.
Kipontozódott: Garda, ill. Rácz, Pengő.

A LEN-kupa négyes döntőjébe jutott – immár harmadszor! – gárda végig uralta a mérkőzést, végig vezetett egykori bajnoki finalista riválisa ellen. A szentesiek védelme, a válogatott formában védő kapus, Bolonyai Flóra vezérletével kitűnően zárt – erre nem is kell sok szót vesztegetni, elég csak annyit mondani, a Tóth-lányok mindössze 6 gólt kaptak négyszer 8 perc alatt. És nyolcat lőttek.

Utóbbihoz kapcsolódik a bajnokiarany-kovács, Tóth László vezetőedző megállapítása: a jó védekezés mellett az is döntő volt, hogy a támadások során pontosak voltak – bár a helyzetek alapján lőhettek volna több gólt –, így sikerült megszerezniük a rájátszás szempontjából fontos győzelmet. A siker ugyanis a középszakasz 2. helyéről döntött, ami azt jelenti, a Hungeritnek, amely megszerezte ezt a pozíciót, nem kell a négy közé jutásért, az elődöntőért meccselnie, erőnyerőként várhatja a 3–6. hely párharcainak továbbjutóit.

Szóba került már a LEN-kupa final four, amely április 11-én és 12-én vár Bujka Barbaráékra, a helyszín még ismeretlen. A középszakasz utolsó mérkőzését szerdán, 19.30-tól, a Szeged által a hétvégi fordulóban vert ZF-Eger-EKF ellen játssza – hazai környezetben! – a Hungerit-Szentesi VK.

Tóth László: – Ez az a védekezés, amire egy rangadón szükség van. Támadásban a centerek megjátszhatók voltak, és az újvárosiak nem tudtak lefordulni – ez is fontos. Játékban és mentalitásban is olyanok voltak a lányok, mint az Olympiakosz elleni Euroliga-meccs első három negyedében.