2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Hungerit: védekezés felsőfokon a LEN-kupában

A Hungerit-MetalCom Szentesi VK női vízilabdacsapata a LEN-kupa elődöntőjének első, Hódmezővásárhelyen rendezett mérkőzésén 7–5-re verte az olasz Rapallo Nuoto együttesét. Az összecsapáson mindkét gárda nagy hangsúlyt fektetett a biztonságra, a hatékony védekezésre.
Hungerit-MetalCom Szentesi VK–Rapallo Nuoto (olasz) 7–5 (0–0, 2–1, 3–2, 2–2)
Női vízilabda LEN-kupa-elődöntő, első mérkőzés. Hódmezővásárhely, Gyarmati Dezső Sportuszoda, 500 néző. Vezette: Rak (horvát), Lehn (német).
Hungerit-MetalCom Szentesi VK: GYÖNGYÖSSY – Győri 1, BRÁVIK 2, Miskolczi, TAKÁCS O. 3, Kotova, Kövér-Kis 1. Csere: Gémes, Magarijama, Hevesi. Edző: Zantleitner Krisztina.
Rapallo Nuoto: GIGLI – Abbate, Frassinetti, Cotti 1, Queirolo, Györe 1, BIANCONI 3. Csere: Cordero, D'Amico, Criscuolo, De Benigno, Maggi. Edző: Mario Sinatra.
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 9/3.
Ötméteresből: 1/1, ill. –.
A másik mérkőzésen: Fysius Het Ravijn Nijverdal (holland)–Izmailovo Skif Moszkva (orosz) 12–5 (6–2, 1–2, 1–1, 4–0).

– Bízom benne, hogy ilyen vagy még ennél is nagyobb „hangzavar" lesz a találkozót követően – mondta Merész András, a női válogatott szövetségi kapitánya a meccs előtt a lelkes drukkerekre utalva.

A tét óriási. Talán ezzel magyarázható, hogy mindkét női vízilabdacsapat, a házigazda Hungerit-MetalCom Szentes és az olasz Rapallo Nuoto rendkívül feszültnek, idegesnek tűnt. Forrt a víz. Elena Giglinek 3 perc alatt kétszer kellett védenie, s olykor a kapufa is segített neki. Az együttesek elsősorban a kapu előtti biztonságra ügyeltek, s a jó védekezésre – szentesi részről szép megelőzéseket, labdaszerzéseket, látványosan, a levegőben „lekapcsolt" passzokat láthatott a publikum – alapozva igyekeztek akciózni.

Hungerit: védekezés felsőfokon. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Az első negyedben a hálóig a Szentes és a Rapallo sem jutott el. Az első gólra 9 percet vártunk, amit az olasz Bianconi szerzett. Ez csak egy pillanatra csendesítette el a Kurca- parti szurkolókat, utána újult erővel buzdították kedvenceiket. Ezt először, ami a góllövést illeti, Takács Orsolya és Kövér-Kis Réka hallotta meg, s a harmadik negyed 3. percére előbbi három, utóbbi egy találatával 4–1-re fordított a Hungerit. Sínen volt a meccs. És ebbe még az is „belefért", hogy a bírók egy hálóban landolt lövésbe belefújtak, egy szabályos hazai gólt nem adtak meg. Takács mellett főként a kapus Gyöngyössy Anikó brillírozott. A harc végig nagy volt, s az olaszok az utolsó etapban 6–3-ról 6–5-re zárkóztak fel. Az „utolsó szót" azonban Győri Eszter mondta ki, 7–5. Közönségszórakoztató, az utolsó pillanatig izgalmas találkozón a Szentes kétgólos előnyt szerzett az eddigi legerősebb ellenféllel szemben.

Vélemények

Szremkó Krisztina:– Jó, hogy vannak ilyen színvonalú, hőfokú mérkőzések, itt már nem is számíthattunk másra – vélekedett Zantleitner Krisztina vezetőedző segítője. – Két góllal nyertünk, nem akarok jósolni, hogy ez elég lesz-e vagy sem, csakis azt mondhatom: mindent megteszünk a továbbjutásért.
Takács Orsolya: – Borzasztóan nehéz, melós mérkőzést vívtunk az olaszokkal. Fontos volt, hogy a védekezésünk stabil legyen, és arra alapozva építsük támadásainkat, alakítsuk ki akcióinkat. Sikerült, a helyzetek megvoltak, de riválisunk is jól védekezett. Örülünk a győzelemnek, készülünk a visszavágóra, és remélem, a kétgólos előnyből legalább egy megmarad összesítésben.
Györe Anett, a Rapallo játékosa: – Gratulálok a Szentesnek a győzelemhez! Kemény csatán, jó mérkőzésen vagyunk túl, úgy ítélem meg, mindkét együttes a védekezésre fordította a nagyobb figyelmet. Magyarként fantasztikus érzés volt ebben a modern uszodában, a szentesi közönség előtt vízilabdázni, de engedjék, hogy abban bízzak: két hét múlva a Rapallo Nuoto jut a LEN-kupa döntőjébe.

A visszavágót március 19-én (szombat), 20.30-kor rendezik Rapallóban. De a magyar bajnoki program addig is sűrű: ma 19.30-kor Újvárosban, szerdán 18 órakor otthon, a ligeti uszodában, a BVSC-t fogadva száll medencébe a Szentes.

Zantleitner Krisztina: – Nagyon fegyelmezetten játszottak a lányok, betartották a megbeszélteket, a taktikai utasításokat. Örülünk a sikernek, jó csapatot győztünk le, de a továbbjutás a második mérkőzésen dől el. Dolgozunk tovább, és a visszavágón igyekszünk kiharcolni a fináléba kerülést.

Mario Sinatra: – Nagyon jó mérkőzést láthatott a közönség, amelyen riválisunk, a Szentes agresszívebben, motiváltabban vízilabdázott. Egész évben ilyen meccsekre lenne szükség. Két hét múlva megpróbálunk hasonlót produkálni, mint most, mert ennyi minimum kell a döntőhöz.

Ez igen! A szentesi gólcsendet Takács Orsolya törte meg, rögtön zsinórban háromszor. Saját és csapata első találatát 10 perc után jegyezte, még a 2. negyedben büntetőből volt eredményes, majd a harmadik játékrész elején egy vízen pörgő, csúszó, „táncoló" lövéssel vette be a kaput. De meg kell emlékezni Gyöngyössy Anikóról is, aki a második etap elején „kapitulált" Bianconival szemben, utána másfél negyedig lehúzta a rolót. Az egész mérkőzésen kiválóan, válogatott formában védett.

Kár érte! Az első negyedért, pontosabban az első 10 percért, amikor a Hungerit-játékosok nem tudták bevenni az olimpiai bajnok Elena Gigli kapuját. Az olasz hölgy jól védett, de a kapufát is többször „ostromolták" a szentesi támadók. A helyzetek megvoltak, és egy kicsit nagyobb szerencsével az előnyt is megszerezhették volna már az első 8 perc után. A kapufa lerótta tartozását: fordulás után, olasz lövést követően kétszer is kifelé pattant a labda.

Drávuczék botlottak a BVSC ellen

A női vízilabda OB I felsőházának (1–6. hely) középszakaszát meglepő vereséggel zárta a… Tovább olvasom