2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 17°C Még több cikk.

Húszgólos sikerrel mutatkozott be a Hungerit

A női vízilabda LEN-kupa 2. csoportkörének nyitónapján 25–5-ös győzelemmel kezdett a Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK. A szenvedő fél a szerbiai Zenta csapata volt.
Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK–Zenta (szerbiai) 25–5 (6–1, 5–1, 6–2, 8–1)
Női vízilabda LEN-kupa, 2. csoportkör, 300 néző. Vezette: Radecevic (horvát), Bonnay (francia).
Szentes:
Gundl – KESZTHELYI 6, MISKOLCZI 4, GÉMES 3, TAKÁCS O. 3, Kotova 2, Kövér-Kis 1. Csere: Menczinger (kapus), GYŐRI 3, Hevesi 2, Bakos, Rácz, Magarijama 1. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina.
Zenta:
Boros – Rudics 1, Benák 1, Velez, Kincses 1, Fekete, PATAKI 2. Csere: Búrány, Lengyel, Menyhárt, Klinovszki, Tóth. Vezetőedző: Tóth László.
Gól – emberelőnyből:
2/2, ill. 3/2.
Ötméteresből:
3/3, ill. 1/1.

A női vízilabda LEN-kupa szentesi csoportköre két nagy különbségű győzelemmel kezdődött. A házigazda Szentes és az orosz Uralocska is leiskolázta ellenfelét.

Gólzáporos Hungerit-győzelem a LEN-kupában. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Kezdjük pár mondat erejéig az utóbbi találkozóval. Az oroszok sokat úsztak, szellemesen, jól pólóztak, szép gólokat dobtak a görög Patrasznak. De többen megjegyezték, akkor derül ki a valós tudásuk, amikor a Hungerittel is szembe kerülnek, mert a görögök meglepően gyenge teljesítményt nyújtottak, szinte semmilyen ellenállást nem fejtettek ki.

A Kurca-partiak riválisának, a Zentának sem lehetett sok illúziója a meccs végeredményét illetően. Amennyiben volt is egy kevés, az már rögtön az első negyedben elszállt, hiszen Zantleitner Krisztina vezetőedző tanítványai zsinórban hatszor vették be Boros kapuját. Az első válasz csak ezután érkezett, a játékrész utolsó percében. A következő etapban „visszavett" a tempóból a házigazda klub, játékosai csak ötször találtak be a zentai hálóba. Külön említést érdemel Kotova pazar svédcsavaros gólja.

Gólzáporos Hungerit-győzelem a LEN-kupában

A harmadik nyolc percben is tetszés szerint érte el találatait a Szentes, a két együttes nem volt egy súlycsoportban. De azért a szurkolók kitartottak, lelkesen buzdították kedvenceiket, és amikor a japán Magarijama is betalált a kapuba, kórusban kántálták keresztnevét: Shino! Az utolsó játékrész arról marad emlékezetes, hogy Keszthelyi zsinórban három gólt lőtt, és a Zenta teljesen megadta magát sorsának. A végére már 20 gólos különbség alakult ki a két együttes között, 25–5.

Zantleitner Krisztina: – A szombati és vasárnapi komolyabb feladatok előtt ráhangolódásnak jó volt ez a mérkőzés. A lányok ahogy kértem, és amennyire lehetett komolyan vették az összecsapást. Örülök, hogy mindenkinek játéklehetőséget adhattam.

A másik mérkőzésen: Uralocska (orosz)–Patrasz (görög) 16–7 (4–2, 6–2, 3–2, 3–1).