2017. 02. 26. vasárnap - Edina -3°C | 10°C Még több cikk.

Húszgólos vereség

Az alapszakasz utolsó meccsére, Dunaújvárosba már úgy utazhatott a HNKC SE együttese, hogy a Vác elleni sikerrel (29–22) teljesítette tervét, biztosította helyét a legjobb nyolc között.
Dunaferr - HNKC 40-20
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, alapszakasz, utolsó forduló. Dunaújváros, 400 néző. Vezette: Mohler, Garaus (osztrákok).
HNKC SE: Körmöczi – Mucsi 2, Nyikolajenko 3, Wolf 4 (1), Gaál 3, Jenőfi 1, Ancsin 2. Csere: Scholtz (kapus), Miklós, Bloj, Fehér 2, Sipos, Dobó, Jókai 3. Edző: Buday Ferenc.
Kiállítások: 6, ill 10 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1.

Az alapszakasz utolsó meccsére, Dunaújvárosba már úgy utazhatott a HNKC SE együttese, hogy a Vác elleni sikerrel (29–22) teljesítette tervét, biztosította helyét a legjobb nyolc között. A mérkőzésnek nem volt tétje, tulajdonképpen egy kellemes levezetésnek is tekinthették Wolfék; bár Buday Ferenc edző kijelentette: akkor lenne elégedett övéivel, ha olyan teljesítményt nyújtanának, mint a Vác elleni bajnokin, vagy a Békéscsabával szembeni edzőmérkőzésen.

A találkozó az első pillanattól kezdve a várakozásoknak, az esélyeknek megfelelően alakult. A házigazdák magukhoz ragadták a kezdeményezést, és szinte percről percre nőtt a két gárda között a különbség. A szünetre már majdnem tíz volt közte (18–9), és ez nem sok jót sejtetett a folytatásra. Ez be is következett. Az egykori Bajnokok Ligája-győztes Dunaferr NK egy pilanatig sem hagyott kétséget afelől, melyik a jobb együttes – mindenben felülmúlta a Vásárhelyt. A vége kiadós zakó lett (40–20), de emiatt most, ha szégyenkezett is, nem bánkódott a HNKC. Majd a rájátszásban kell újra jól és nem utolsósorban eredményesen játszaniuk a kék-sárgáknak.

További bajnoki eredmények: Ferencváros–Győri ETO 33–32, Cornexi-Alcoa–Debrecen 37–30, Kőbánya-Spartacus–Ferencváros 23–36.

Képben lesz a foci-vb

Információnk alapján a nyári labdarúgó-vb meccseinek közel háromnegyedét, a hatvannégyből negyvenhat… Tovább olvasom