Délmagyar logó

2017. 11. 18. szombat - Jenő 5°C | 8°C Még több cikk.

Huszonhárom érmet lapátoltak össze a szegedi kajak-kenusok

Telt ház volt Sukorón, azaz 62 egyesület 1580 versenyzője vett részt a kajakos és kenus utánpótlás országos bajnokságon.
A 209 futamos esemény nagyon fontos állomás volt a szeptemberben a szlovákiai Piestanyban rendezendő olimpiai reménységek versenye előtt. Az EDF Démász-Szegedi VE sportolói huszonhárom medált (négy arany-, nyolc ezüst- és tizenegy bronzérmet) szereztek – egy egység a Szőke Tisza IHE három kajakosával egészült ki –, és a válogatási elvek alapján az orv-n indulhat Bozsó Bence és Virág Zoltán (kenu), míg Birkás Balázs, Tamás Tibor (serdülő kajak), Buknicz Zoltán, Posztós Patrik, Magyar Tamás, Hajdú Botond (kölyök kenu) bekerült a korosztályos válogatottba.

A szegediek eredményei, Sukoró, kajakos és kenus gyermek, serdülő és kölyök bajnokság

Aranyérmesek:
Gera Ádám, Bán Bence, Mózes Imre (Békés), Domján Kristóf (Békés) (K4, serdülő V–VI. korcsoport, 1000 m és 4000 m); Buknicz Zoltán, Posztós Patrik, Gruity Milán (C1, kölyök III., 3x200 m), Kopschitz Kristóf, Sólya László, Hegyes Márk (C1, kölyök IV., 3x200 m).

Ezüstérmesek:
Bozsó Bence, Virág Zoltán (C2, serdülő VI., 500 m), Birkás Balázs, Tamás Tibor (K2, kölyök IV., 1000 m), Balogh Barbara, Bálint Bianka, Pásztor Dominika, Ződi Evelin (K4, kölyök III-IV., 1000 m), Mohola Bence, Papp Roland, Túri Bence (C1, kölyök III., 3x200 m), Árok Anna, Sipos Rebeka, Sós Viktória (MK1, kölyök III., 3x200 m), Szénási Zsófia, Végh Bianka (SZTIHE), Mesterházi Nóra (SZTIHE), Danis Rita (SZTIHE, K4, kölyök III–IV., 4000 m), Hajdú Botond, Magyar Tamás (PC2, gyermek I–II., 2000 m), Posztós Patrik, Buknicz Zoltán (PC2, gyermek III., 2000 m).

Bronzérmesek: Posztós Cintia, Paulik Natália (K2, serdülő V., 500 m), Posztós Cintia, Paulik Natália (K2, serdülő V., 1000 m), Bozsó Bence, Virág Zoltán (C2, serdülő V–VI., 1000 m), Bozsó Bence, Virág Zoltán, Kiss Csongor (C1, serdülő V–VI., 3x200 m), Bálint Bianka, Fraknóy Krisztina, Hajdú Laura (K1, kölyök IV., 3x200 m), Hajdú Botond, Faragó Gábor, Magyar Tamás (C1, kölyök III., 3x200 m), Bozsó Bence, Virág Zoltán (C2, serdülő VI., 4000 m), Kovács Adrien, Dudás Réka, Dantesz Dóra, Árva Zsófia (MK4, kölyök III., 4000 m), Ződi Evelin, Bálint Bianka, Balogh Barbara, Pásztor Dominika (K4, kölyök III–IV., 4000 m), Kopschitz Kristóf, Sólya László, Hegyes Márk, Kiri Miklós (C4, kölyök III–IV., 4000 m), Császi Álmos, Faragó Gábor, Kis Máté, Ábrahám Tamás (TC4, gyermek I–II., 2000 m).

Felkészítők:
Almási Gergely (férfi kajak), Agócs Ágnes, Váradi Márton (női kajak), Kása Ferenc, Kása Péter (kenu), Jároliné Hrabovszki Kornélia (SZTIHE).

Olvasóink írták

  • 1. sosika 2010. augusztus 04. 20:32
    „Grtat az összes kajakosnak és kenusnak ügyesek voltak!!”

hirdetés

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Pályán a Pick Szeged

Ma és holnap 18 órakor edzőmérkőzést játszik a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az újszegedi… Tovább olvasom