2017. 12. 11. hétfő - Árpád -1°C | 13°C Még több cikk.

Huszonhét ponttal verte a BEAC-ot a Szeviép-Szeged

A női kosárlabda NB I A csoportjában a Szeviép-Szeged második bajnokiját is megnyerte.
Szeviép-Szeged–BEAC 87–60 (25–15, 21–15, 19–21, 22–9)
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Ádám, Király.
Szeviép-Szeged: TÖRÖK (12/3), Nagyová (11), MÉSZÁROS (22/6), Russai (15/3), Spirková (4). Csere: IZSÁK (11/3), Pungor (6/3), KOVÁCS N. (4), Fülöp (2). Edző: Zseljko Dokics.
BEAC: Szász (–), KISS (13), Pálinkás (6), Kárász (4), Koncz Zs. (7). Csere: KOVÁCS K. (14), Bagi (6), Szabó (3), Kinter (1), Treit (6). Edző: Balogh Judit.
Kipontozódott: Nagyová (23. perc).

Pungor (labdával) a meccs végén volt eredményes. Fotó: Karnok Csaba
Spirkova ezen a találkozón lépett utoljára pályára ebben az idényben a Szeviép színeiben. A cseh centerrel közös megegyezéssel szerződést bontott a klub, amely már meg is találta az utódját. A 33 éves szerbia-montenegrói Violeta Vukovics – aki három évvel ezelőtt az akkor negyedik helyen végzett Szekszárd egyik legjobbja volt – az utóbbi esztendőkben olasz és francia csapatokban játszott, most pedig már a lelátón foglalt helyet. Hiába várták a szurkolók Kajdacsi pályára lépését, a center a szakvezetés döntése alapján végig kispadozta a találkozót.
Megijesztette egy picit ellenfelét a BEAC, hiszen az ötödik percig vezetett, 8–9. Aztán helyreállt a rend, és Nagyová révén a 6. percben a meccsen először jutott előnyhöz a szegedi gárda. Annyira belejöttek Mészárosék, hogy az első negyed végére már tíz volt az előnyük. A nagyszünetig ez a vezetés még tovább duzzadt, és Izsák triplája, majd Russai duplája után 40–22-re elhúzott a hazai gárda.

Úgy tűnt, semmi sem menti meg a fővárosiakat a nagy különbségű vereségtől, hiszen Török hárompontossal kezdte a második félidőt. Aztán azonban megtorpant a Szeviép, a vendégek kilenc pontra felzárkóztak, 28. perc: 58–47. Az előny záró szakaszban a találkozón addig nem látott mértékben, húsz pont fölé is került, 36. perc: 75–55. Pungor is belejött, és ekkor már látszott, az egyetemisták elfáradtak. A hajrában alakult ki a legnagyobb különbség, és hiába cserélt a kosárlabdában szokatlan módon sort Balogh Judit, csapata huszonhét ponttal kikapott.

Zseljko Dokics: – Gratulálok a csapatnak a játékért és a küzdelemért, de nem érzem magam jól, mert ma nem mutattuk meg a közönségünknek, hogyan is tudunk kosarazni. A záró tíz perc utolsó szakasza elfogadható volt, így kellene mindig teljesítenünk.

További eredmények: MiZo-Pécs–Szekszárd 86–36, Zala Volán–Nagykanizsa 94–64, Győr–Diósgyőr 62–75.

Javuló formában

A Fitworld Rögbi Club NB II-es csapata a Szentestől elszenvedett vereség után Békéscsabán nyerni… Tovább olvasom