2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

Huszonnégyből ötödikek lettek

Budapesten tartották meg a szabadfogású diák II. korcsoportú birkózók csapatbajnokságának országos döntőjét. A Szegedi VSE versenyzői a területi bajnoki címükkel vívták ki a fináléban való részvételi lehetőséget.
Budapesten tartották meg a szabadfogású diák II. korcsoportú birkózók csapatbajnokságának országos döntőjét. A Szegedi VSE versenyzői a területi bajnoki címükkel vívták ki a fináléban való részvételi lehetőséget. A Savanya Ferenc és Benkő Gyula edzők által felkészített gárda sajnos rosszul kezdett, hiszen azzal a Csepellel kerültek össze, amely a bajnoki cím védője és egyben várományosa is volt. A Szegedi VSE fiataljai 42:17 arányban maradtak alul.

Aztán a Ceglédet a Juhász Ádám, Király Bence, ifj. Borbola Imre, Katona Richárd, Dollák László, Mátrai Péter, Németh Norbert, Szabó Patrik, Molnár Ferenc, Benkő Bence összeállítású együttes 34:15-re győzte le. A szintén nagy utánpótlás-nevelő hagyományokkal rendelkező Diósgyőr óriási csatában mindössze 33:26-ra tudott győzni. A szegedi vasutasok legnagyobb sikerét azonban a Szigetvár ellen érték el, hiszen 31:7-re verték meg ellenfelüket. Ezzel az eredménnyel a 24 csapat vetélkedőjében a Tisza-partiak 42 bajnoki pontot gyűjtve az ötödik helyen végeztek az országos csapatbajnokságban.

Ez a teljesítmény mindenképpen dicséretes, hiszen a klub csak úgy tudott részt venni a versenyen, hogy a sportigazgatóság biztosította az utazáshoz a buszt, a szülők és a szakosztály elnöke, Borbola Imre pedig a költség egy részét állták.

Hat érem jutott a Ferroépnek

Hat érmet szereztek a Ferroép-Szeged férfi tekései az újszegedi teke- és bowlingcentrumban rendezett… Tovább olvasom