2018. 07. 18. szerda - Frigyes 18°C | 26°C Még több cikk.

Idegenben is nyert a Szedeák!

Újabb sikerével közelebb jutott a feljutáshoz a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák a férfi kosárlabda NB I B csoportjában, míg az EnterNet Vásárhelyi KS újabb vereségével nehéz helyzetbe került.

Sopron–Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 52–71 (17–15, 15–18, 7–17, 13–21)
Férfi kosárlabda NB I B csoport, rájátszás az 1-8. helyért, 2. forduló. Sopron, 100 néző. Vezette: Tóth K., Török Z.
Szeged: VIDA 13, MOLNÁR M. 4/3, NYILAS 17/3, TANÁCS 17/9, Gémes 11. Csere: KOVÁCS D. 8, Rezák 1. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.

Bonifert Domonkos: - Extra volt a védekezés, igazi csapatmunka eredménye a győzelem, amelynek értéket jelzi, hogy olyan együttest győztünk le, amely hazai pályán két évig veretlen volt. Várjuk a szurkolókat a jövő vasárnapi, Bonyhád elleni hazai rangadóra.

Bonyhád–Enternet Vásárhelyi KS 88–70 (18–24, 18–12, 27–14, 25–20)
Férfi kosárlabda NB I B csoport, rájátszás az 1-8. helyért, 2. forduló. Bonyhád, 150 néző. Vezette: Makovszky, Fekete L., Maár.
Vásárhely: Dani 10, Utasi 12/6, VAS 19/9, Mócsai 4, Diakite 13. Csere: Balaton 7/3, Szilágyi, Kukla, Gere 5/3. Edző: dr. Elek András.

Remek védekezéssel kezdett a Kosársuli, támadásban pedig Dani ponterős irányítása mellett Utasi és Vas is sorra szerezte a kosarakat. A bonyhádi időkérés után kicsit feljebb zárkóztak a hazaiak, de a 18-24-es negyed zárás bíztatónak tűnt. Egy dolog viszont feltűnt, Diakite nem boldogult a büntetlenül szabálytalankodó bonyhádi védők gyűrűjében. A második negyed elején még sikerült rátenni az előnyre, de utána mintha elvágták volna. A hazaiak szárnyaltak, a vendégek szenvedtek támadásban, az előny így elfogyott (36-36).

A szünet után beragadt a Kosársuli, és vészesen nőtt a Bonyhád előnye. Hiába cserélt a Vásárhely, hiába voltak az időkérések – nem javult a helyzet: szinte csak Utasi tudott kosarat dobni. A hazaiak elképesztő keményen védekeztek, lehetetlen volt a gyűrűt még megközelíteni is. Faultot szinte csak a Vásárhely ellen fújtak, így elég nehéz volt játszani. Ebben a negyedben a Bonyhád 13 büntetőt dobott, a Kosársuli mindössze négyet. A 63-50-es hazai előny mellett már ekkor eldőlni látszott a mérkőzés. A negyedik negyedben mindent megpróbált a Kosársuli. Volt letámadás, volt zónázás, keményebbé vált a védekezés is, de hiába. A hazaiak hatalmas önbizalommal értékesítették helyzeteiket, míg a vendégek továbbra is szerencsétlenkedtek támadásban. Diakite ugyan szerzett néhány pontot, de összteljesítménye ezzel együtt szerény volt. A végén még nőtt is a Kosársuli hátránya, és második félidei játéka miatt ezúttal is simán kikapott.

A mérkőzés értékeléséhez azonban tudni kell, hogy a vásárhelyi centerek közül hárman (Mócsai, Vas és Diakite) is kipontozódtak - ráadásul véleményes faultokkal, a rendkívül keményen játszó hazai középjátékosoknak összesen csak nyolc hibája volt. A Bonyhád pontosan kétszer annyi büntetőt dobhatott a meccsen, igaz jobb százalékkal is értékesítették azokat. Első már szinte biztosan nem lehet az EnterNet Vásárhelyi KS, de április 22-én, csütörtökön 18 órakor hazai pályán javíthat a SMAFC csapata ellen.

Elek András: – Elég gyengén támadtunk, de igazából a büntetők döntötték el a mérkőzést: a hazaiak huszonhét, mi kilenc pontot szereztünk büntetőből.

• 2. Hód 2010. április 17. 17:49
    „Se kosárlabda, se kézilabda.....de van Emlékpont, nyugdíjas lakópark, nagy a pörgés ebben a városban, tényleg nagyon vonzó a fiataloknak :-( De minek is vonzani a fiatalokat, menjenek csak szépen Szegedre, Bp-re, külföldre, csak innen el... :-(”
  • 1. insideman 2010. április 16. 22:46