2017. 05. 23. kedd - Dezső 15°C | 25°C Még több cikk.

Idegenben még nyeretlen a Kosársuli

A női bajnoki döntő miatt a sÖrdögök a jól megszokott Aréna helyett egy idegen csarnok falai között fogadták a Kosársulit, amelyben a sérüléssel bajlódó Drahos és Gémes is vállalta a játékot.
Soproni Sördögök - Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 103-96
NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés a 9-14. helyért.
Sopron, 100 néző. Vezette: Tóth, Török, Sabáli.
Sopron: POJBICS 13/6, Carberry 16/6, HENRIK 23/9, BOLDIZSÁR 13/9, Krsztanovics 20. Csere: Strnad 13/3, Vesztergom 3, Csaplár-Nagy 2, Palotai. Edző: Sterbenz László.
Bodrogi Bau: Drahos 21/6, BROOKS 29/9, Utasi 5/3, Kováts 11, GÉMES 24/6. Csere: Böszörményi, Kukla 4, Jarosevits 2, Vas. Edző: Czuprák László.

Látványos megoldásokkal indult a mérkőzés, mindkét csapat ötletesen támadott, a kinti dobások mellett a centerek palánk alatti produkciója is eredményesnek bizonyult. 22–22 után az első negyed utolsó öt pontját a hazaiak szerezték, és a soproni lendület a második játékrész elején sem hagyott alább. A szerb center, Krsztanovics a tábla közeléből, Henrik pedig triplákból gyártotta a pontokat, a Kosársuli viszont ebben a szakaszban csak Brooks betöréseire számíthatott. A Vásárhely számára az időkérések és a cserék sem hozták meg a remélt fordulatot, így a nagyszünetben 58–38-ra vezettek a sÖrdögök.

A második félidő kezdetén úgy tűnt, a Kosársuli rendezni tudta a védekezését, ráadásul Brooks mellett a Drahos, Gémes kettős is szállította a kosarakat, és a különbség alig öt perc alatt megfeleződött. A Sopronnak ez idő tájt megoldhatatlan feladatot jelentett Gémes és Kováts őrzése, ennek következtében a negyedik negyedet 74–68-as hazai előnnyel kezdték a csapatok. A záró felvonásra Sterbenz edző alacsony szerkezetű ötöst küldött csatába, és a „válaszottjai" távolról alaposan megszórták a Bodrogi Baut. 85–72-es állást követően Drahos, valamint Brooks kosaraival próbálták tartani a lépést a vendégek, a játékvezetők azonban nem bizonyultak partnernek a felzárkózási kísérletben, a Sopron tehát a szezon során harmadszor is legyőzte a Kosársulit.

Az alsóházi rájátszás következő két fordulójában a Vásárhely hazai pályán szerepel, szerdán a Kaposvár, vasárnap a Kecskemét ellen.
Czuprák László: – Jól támadtunk, de tíz percet kivéve a védekezésünk csapnivaló volt. Szeretnénk gyorsan javítani.

Büntetőkkel vesztett a Pick Szeged - és megóvja a meccset

Negyedszer csapott össze a három győzelemig tartó Budapest Bank férfi kézilabda liga elődöntőjében a… Tovább olvasom