2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

Idegenben nyert a HNKC

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata 30–24-re győzött a Békéscsaba vendégeként.
Békéscsaba–HNKC 24–30 (10–10)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 600 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.
Békéscsaba: VERESS – Valyuch 2, Forczek 2, Hajdú 1, Brecska, Szekeres 5, Cifra. Csere: Mészáros (kapus), Vincze 2, Tóth 1, ZSUZSA 11 (7), Gábor, Kelemen, Buzás. Edző: Rapatyi Tamás.
HNKC SE: KÖRMÖCZI – Mucsi 2, NYIKOLAJENKO 9 (2), Gaál 4, WOLF 7 (1), Jenőfi 3, Ancsin 2. Csere: Scholtz (kapus), Bloj, Gagyi, Fehér, SIPOS 2, Dobó, Jókai 1. Edző: Buday Ferenc.
Kiállítások: 10, il. 10. perc. Hétméteresek: 8/7, ill 5/3.
Az eredmény alakulása, 6. perc: 0–2, 8. p.: 2–2, 12. p.: 3–5, 16. p.: 5–6, 20. p.: 6–8, 23. p.: 8–8, 35. p.: 11–14, 47. p.: 14–20, 50. p.: 16–23, 54. p.: 20–26.

Fotó: Gyenes Kálmán
A Vásárhely kezdett jobban, pár perc elteltével már 2–0-ra vezetett a vendégcsapat. Jobbára a HNKC-nál volt az előny, a házigazdák a megítélt hétmétereseknek köszönhetően – ötből négyet értékesítettek – tartották a lépést riválisukkal. Az első játékrész végig nagy küzdelmet hozott, a fal előtt „birkóztak" egymással a játékosok, próbáltak helyzetet, gólszerzési lehetőséget kicsikarni. A vendégek szekerét kissé visszafogta, hogy az ukrán átlövő, Nyikolajenko a szünetig mindössze egyszer talált be a jól védő Veress kapujába. A vendég kék-sárgáktól, kihagyott hetese ellenére, Wolfot lehet dicsérni, jól osztogatott és szervezte a játékot. A pihenő után nagyot változott a játék képe, Nyikolajenko magára talált – alaposan megszórta a lilákat! –, Wolf továbbra is csapata motorjának bizonyult, de Sipos is jól kézilabdázott. Meg kell még említeni a 14 éves Fehér Viktóriát, aki szinte végigjátszotta a második harminc percet, jól védekezett, büntetőt harcolt ki. Csak így tovább! Ez az utolsó „biztatás" az egész gárdának szól, mert következik – hazai pályán – a Vác és a Vasas. A HNKC magabiztos győzelmet aratva fontos két pontot szerzett a Viharsarokban.

Buday Ferenc: – Nagyon örülök! A második félidei jobb egyéni egyéni teljesítmények döntöttek a javunkra.

További eredmények: Kőbánya-Spartacus–Debrecen 23–26, Vasas–Győr 22–28.

Megyei pólónagyüzem

A három Csongrád megyei OB I-es vízilabdacsapat a hét végén öt mérkőzésen ugrik a vízbe. Tovább olvasom