2018. 01. 17. szerda - Antal, Antónia -1°C | 8°C Még több cikk.

Idegenben továbbra sem megy: REAC-Szeged 2011 3-0

Három gólt és két kiállítást szedett be a Szeged 2011 NB II-es labdarúgócsapata Budapesten, a REAC otthonában. Így az exfradista trénerek párharcát Mátyus János nyerte.

REAC-Szeged 2011 3-0 (2-0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, Budapest, Budai II. László Stadion, 100 néző. Vezette: Veizer.
REAC: Kunsági - Sós M., Menyhért, Kornis, Gulyás M. – Kiss K., Cseri G., Böőr, Kiss T. – Szabó Zs., Jovánczai. Edző: Mátyus János
Szeged 2011: Trepák - Laczkó J., Magyar Gy., Tóth I., Radnai - Nagy Z., Puskás Cs. - Reyes, Orosz, Podonyi - Folmer. Megbízott szakvezető: Takács László.
Gólszerzők: Szabó Zs. a 7. és a 65., Gulyás M. a 31. percben.
Csere: Reyes helyett Varga I. a 10., Kiss K. h. Tóth P. a 69., Kiss T. h. Bacskai a 73., Cseri h., Kovács B. a 81., Puskás h. Kazi a 85. percben.
Sárga lap: Kiss T. a 33., Nagy Z. az 55., Jovánczai a 84. percben.
Kiállítva: Radnai a 29., Nagy Z. a 64. percben.

Vége a találkozónak, a Szeged 2011 nyolc mezőnyjátékossal befejezve a meccset 3-0-ra kikapott a REAC vendégeként.

87. perc: Jovánczai nem tud gólt szerezni, legalábbis ezen a meccsen. Kicselez két szegedit, de elgurít a hosszú mellett.

83. perc: Orosz indítja Folmert, akit hatan vesznek körbe, és ugyan pontos a passz Vargának, ám a beadásra nincs, aki érkezzen.

79. perc: Jovánczai találja el a kapufát.

78. perc: megint Trepák jön ki jól a kapujából. Ő a szárnyaszegett szegediek legjobbja.

77. perc: Trepák véd egyet.

73. perc: Magyar már néhány perce visszatért a helyére, a védelem közepére - elkerülendő a nagyobb vereséget.

70. perc: Magyar Gy. hosszú indítását Menyhért röviden fejeli haza, ám Varga I. elkapkodja a helyzete, és átvétel helyett röviden emel.

65. perc: 3-0, Szabó Zs. Szabó Zs. 20 méteres szabadrúgásból lőtt a jobb felső sarokba, 3-0. Közben Nagy Z. megkapta a méásodik sárgáját is, így kettős emberhátrányban a Szeged 201.

62. perc: Magyar betört a 16-oson belülre, de lövés helyett egyet cselezett, ez pedig már sok volt.

59. perc: Magyar Gy. fellépett a középpályára, így viszont a szegedi védelem mögé rendszeresen érkeznek a REAC támadói - eddig még nagyobb baj nélkül.

56. perc: Jovánczai egyedül vezeti Trepákra a labdát, de a kapus ügyesen kivár, így nem lehet mellette elrúgni a labdát.

55. perc: Nagy Z. elkésett becsúszás miatt kapott sárga lapot.

49. perc: Puskás szöglete után az eddig magabiztos Kunsági aláfutott  labdának, de a hosszún két szegedi sem tudott élni az üres kapu adta lehetőséggel, egymást zavarták a fejelésben.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

Ennyi volt az első félidő, amely igen mozgalmas sikeredett - sajnos a hazai REAC 2-0-ra, sőt emberelőnyben játszik.

42. perc: Orosz most a jobb oldalon kavar, keresztbe gurít a 11-es vonalán, Podonyi laposan lő, Kunsági csak másodszorra szerzi meg a labdát.

41. perc: Orosz 18 méterről megküldi, sajnos középre megy, Kunsági magához öleli a labdát.

40. perc: Jovánczai elől ment bátor vetődéssel Trepák.

39. perc: Orosz cselez a bal oldalon az alapvonalig, bedása magas.

38. perc: Trepák rosszul találja el a labdát, Szabó Zs. szemben a kapuval átveszi, de Trepák javít, a szögletből pedig Jovánczai ollóz fölé.

32. perc: Kunsági kint a kapujából, ám Folmer lövését blokkolja Menyhért.

31. perc, 2-0, Gulyás M. A kiállítást érő szabadrúgásból Gulyás M. ballal 21 méterről tekert a bal felsőbe, 2-0.

29. perc: Böőr sárgát érően szabálytalankodott, nem kapott sárgát. Radnai megpróbált menteni egy kétes szituációban, elesett a támadóval, aki lesen volt, Veizer peig rögtön kiállította a szegedi védőt....

25. perc: Jovánczai lép meg, kiszorított helyzetből eltalálta a hosszú kapufát.

22. perc: végre egy kicsit a Szeged szervezi a játékot. És ha Folmer pontosabban adja vissza a 16-os vonalán a kényszerítőt, Orosz megint lőhetett volna.

20. perc: Podonyi kevergetett a bal oldalon, szögletre mentettek, amelyből nem lett veszélyes helyzet.

18. perc: Bőör a félpályáról ívelt szabadrúgásból előre, Szabó Zs. beadni akart, lecsúszott, éppen fölément.

15. perc: Orosz távoli lövése öt méterrel megy mellé.

12. perc: megint veszélyes hazai helyzet, a jobb oldalon Jovánczai iramodik meg, bead, Kiss T. lövésébe az újonc Nagy Z. vetődik bele.

10. perc: Szabó Zs. kap remek kiugratást, ám az elé kifutó Trepákba lő. Reyes megsérült, helyette Varga I. érkezett szegedi részről.

7. perc: 1-0, Szabó Zs. Hazai szabadrúgás érkezett a jobb oldali oldalvonal mellől, a 11-essel egy magasságból, Kiss T. bal lábas beadásából Szabó Zs. a rövidről a hosszúba csúsztatott, 1-0.

5. perc: hazai szöglet, Kornis a röviden messze melléfejel.

4. perc: Podonyi jobb lábas beadása rövid. Kifejelik.

1. perc: a REAC kezdte a mérkőzést. Hazai les.

16.59: Veizer Roland és két segítője vezérletével megérkeztek a csapatok. A Szeged kék-fekete mezben és fehér nadrágban, a hazaiak sárga-feketében, és szól a REAC-induló: REAC, REAC!

16.55: néhány idős szurkoló, pár szegedi drukker, egy-két hozzátartozó - nagyjából ennyi a nézőtéri létszám.

16.52: a Szeged 2011 visszatért az öltöző melegébe. Még egy kicsit lehet melegedni, aztán jöhet a meccs!

16.45: a REAC kapusedzője, Hornyák Béla egykor Szegeden védett: - Szerettem Szegeden játszani - mondta, majd az eredmény megjóslása nélkül újra tanítványaira figyelt.

16.40: a Szeged 2011-et működtető gazdasági társaság elnöke, Bozóky Imre a következő rövid, tömör nyilatkozatot adta lapunknak: - Győzni kellene!

16.38: rákospalotai időjárás-jelentés: a hőmérséklet maximum 2 Celsius-fok, de inkább kevesebb, szél nincs, csapadék sincs - pedig már jó lenne, mert Budapesten komoly szmogriadó van.

Korábban:

Mi a közös a REAC-ban és a Szeged 2011-ben? Mielőtt komolyabban nekifognánk a különböző keresőprogramok tanulmányozásának, eláruljuk: mindkét NB II-es labdarúgócsapat kispadján egykori Ferencváros-játékos ül. A Szeged 2011-nél Takács László, a rákospalotaiaknál pedig Mátyus János irányítja a munkát.

Ha az elmúlt meccseket nézzük, a REAC jobban áll: az előző öt forduló alatt veretlen maradt, két győzelme és három döntetlenje kilenc pontot ért. A szegediek ugyanezen periódusban kétszer nyertek, háromszor kikaptak, így pedig hat pontot szereztek.

– Jól ismerjük egymást Mátyussal, rendszeresen láttam, amikor még aktív volt. Kiváló mentalitású srác, biztos vagyok benne, hogy az általa képviselt alázatot megpróbálja átadni a tanítványoknak. A csapatomból Bernáth Peti eltiltását tölti, Gahwagi lázas volt, így viszont bajnokin is bemutatkozhat a középpályán Nagy Zoltán – mondta Takács.

A várható szegedi kezdő: Trepák – Laczkó J., Magyar Gy., Tóth I., Radnai – Puskás Cs., Nagy Z. – Reyes, Orosz M., Podonyi – Folmer.

• 8. vassmazsola 2011. november 19. 22:21
    „Tisztelt Püspök Úr! Önnek elszámolni valója van az úr felé és a SZEGED 2011 szurkolói felé...Én az utóbbitól jobban tartanék...”
  • 7. Tapasztalt 2011. november 19. 09:49
    „Hát nagy öngól volt Kolozsvári edzö és a két játékos kirugása......”
  • 6. gavallér 2011. november 19. 08:15
    „Hátnem csoda kirúgták a sztárokat.”
  • 5. r 2011. november 19. 07:06
    „Egy ház akkor stabil ha jól megcsinálják az alapokat na ez a 2011-nek nincs! Az irigység az nagy úgy ,sokaknak csípte a szemét hogy a Makó az nb2-be szerepel a szeged meg sehol sincsen, ezért jó Magyar szokás szerint romboljuk szét ami jó és magasztaljuk ami rossz!”
  • 4. 751510 2011. november 18. 21:12
    „Ezért kellett edzőt, tulajt cserélni... Azóta csak szívnak.”
  • 3. zsolti 2011. november 18. 20:17
    „egekbe dicsérte? pl?”
  • 2. Larsson 2011. november 18. 20:08
    „Pont ennyit érnek, az előző pár kör vmi bazi nagy véletlen és mák volt! Irány az nb3!!!”
  • 1. kalkutta 2011. november 18. 20:04
    „Pedig szezon elején a DM az egekbe dicsérte őket. A vezetésükkel együtt.
    Jól emlékszem, hogy a Makót nyúlták le?”