2018. 06. 22. péntek - Paulina 14°C | 27°C Még több cikk.

Időntúli büntetővel bukta el a döntőt a MOL-Pick Szeged

Drámai csatában veszített el a magyarkupa döntőt a MOL-Pick Szegd férfi kézilabdacsapata. A Veszprém időntúli hétméteressel nyert 23-22-re.
Telekom Veszprém-MOL-Pick Szeged 23-22 (13-9)
TIPPMIX férfi kézilabda magyarkupa döntő, Debrecen, Főnix csarnok, 4500 néző. Vezeti: Herczeg, Südi.
Telekom Veszprém: Mikler - Marguc 7/1, Nilsson 1, Terzic, Nagy L. 1, Schuch, Iváncsik G. Csere: Alilovic (kapus), Palmarsson 5/3, Ilics 1/1, Sulic 2, Ancsin 1, Lékai 5, Ugalde. Vezetőedző: Javier Sabaté.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Sostaric 2, Buntic 1, Skube 4, Bánhidi 1, Gorbok, Källman 2. Csere: Sego (kapus), Blazevic, Thiagus Petrus, Balogh 8/5, Gaber 1, Obranovic, Pedro, Bodó 2.  Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 10, ill. 10 perc.
Hétméteres: 7/5, ill. 5/5

Az mk-döntő végeredménye: 1. Veszprém, 2. MOL-Pick Szeged, 3. Tatabánya, 4. Csurgó.

A négyes döntő legjobb játékosa: Gasper Marguc. A legjobb kapus: José Manuel Sierra.

Kár érte! Nagyon, mert nagyon közel volt a győzelemhez a Szeged, a hajrában azonban többször biztos helyzetben rontottak a szegediek, amit a Veszprém könnyű gólokkal büntetett.

60. perc: Palmrasson telibe a kapufát. Marad náluk. Időt kér a Veszprém. 45 másodperc. Sierra tolja ki. Balogh, 22-22. Gaber piros, veszprémi hetes. Palmarrson és Sierra! Belövi! 23-22.
59. perc: Lékai a szélről, 22-21. Időt kér a Szeged. Källman ismét telibe Alilovicot. Nem igaz!
58. perc: Sierra véd. Källman a szélről  Alilovic véd.
57. perc: Terzic 2 perc. Bánhidi hetest harcol ki, Ugalde 2 perc. Balogh, 21-21.
56. perc: Nagy L. telibe a kapufát.
55. perc: Balogh lő, Alilovic véd.
54. perc: Veszprémi hetes. Ajándék. Sego a kapuban. Palmarsson, 20-20. Bodót letarolják, semmi, Marguc, 21-20.
53. perc: Gaber harcol ki hetest. Balogh, 19-20.
52. perc: Palmarsson, 19-19.
51. perc: Bodó lő, Alilovic könnyedén véd. Veszprémi hetes.
50. perc: Eladja a Veszprém.
49. perc: Sostaric bevágja, 18-19.
48. perc: Veszprémi hetes. Gaber 2 perc. SIERRA! Kivédi Ilics lövését.
47. perc: Veszprémi hetes. Ilics, 18-17. Bánhidi harcol ki hetest. Balogh, 18-18.
46. perc: Labdaszerzés, Sostaric üres a kapu, kapufa, Lékai, 17-16. Kínai, Skube, 17-17.
45. perc: Balogh micsoda csel, 16-16. Sulic és Blazevic 2-2 perc.
44. perc: Schuch 2 perc, Gabert tarolta le.
43. perc: Labdát szerzett a Szeged! Belemenést látnak Baloghnál, blokkról, Nagy, 16-15.
42. perc: Sulic beállóból, 15-14. Bodó betörésből, 15-15.
41. perc: SKUBE! Talpról, 14-14. Időt kér a Veszprém. Thaigus Petrus 2 perc.
40. perc: Sostaric a szélről, 14-13. Thiagus Petrus labdát szerzett.
39. perc: Gaber beállóból, 14-12. Veszprémi hetes. SIERRA! KÉTSZER!
38. perc: SIERRA! Nagy ziccerét fogja.
37. perc: Bodó lő, Mikler véd. Marguc büntetett, Källman 2 perc. Skube kezéből kiesik a labda.
36. perc: Sierra véd. Bodó kilép, Nilsson a vonalra lép.
35. perc: Sierra védi Ilics bombáját. Balogh, 13-11.
34. perc: Nagy László telibe a kapufát. Gaber a vonalra lép.
33. perc: Källman kínai, Marguc meglöki, hetes. Balogh, 13-10.
32. perc: Bodónak kell rávetődnie egy labdára.
31. perc: Eladja a labdát a Veszprém.

Jól kezdett a Szeged, amely még a meccs elején akár több góllal is vezethetett volna. Azonban a 11 perces gólcsend döntőnek bizonyult, a Veszprém ekkor lépett el. Ennél csak jobb jöhet, reménykedni lehet, hogy az elmúlt időszakban látott második félidőt produkálja majd a csapat.

30. perc: Nincs több gól, 13-9-re a vezet a Veszprém.
29. perc: Sierra ismét kétszer! Schuch 2 perc. Bánhidi fordul be, 13-9.
28. perc: Källman a szélről, előtte Sierra kétszer védett.
27. perc: Ancsin mellé, veszprémi hetes. Marguc, 13-7.
26. perc: Lékait nem tudják tartani, 12-6. Skube remek csel, 12-7.
25. perc: Obranovic, kidobja a pályáról a labdát.
24. perc: Obranovic gyengén, Iváncsik ziccert ront.
23. perc: Lékai veri meg Bunticot, 11-6.
22. perc: Ancsin az alsóba, 10-5. Bodó is hasonlóan, 10-6.
21. perc: Balogh harcol ki hetest. Balogh, 9-5.
20. perc: Skube eladja, Marguc ziccer, 9-4.
19. perc: Bánhidi lehetetlen helyről, Marguc, 8-4.
18. perc: Időt kér a Veszprém. Sierra könnyedén véd.
17. perc: Lékai, 7-4. Obranovic megy bele.
16. perc: Skube tört be, 6-4.
15. perc: Balogh mellé. Nagy L. 2 perc.
14. perc: Időt kér a Szeged. A Szegednél vonalat látnak a bírók, Sulic, 6-3.
13. perc: Balogh bombáját tolja ki Mikler. Marguc a szélről, 5-3.
12. perc: Gorbok lő, Mikler tolja ki. Palmarsson, vezet a Veszprém, 4-3.
11. perc: Nilsson fordul be, 3-3. Buntic 2 perc.
10. perc: Sierra könnyedén védi Palmarsson lövését. Källman átlövését védi Mikler.
9. perc: Egyre többször törlik a pályát.
8. perc: Buntic rossz átadás.
7. perc: Buntic lő, Mikler véd, Marguc ziccer, 2-3.
6. perc: Sostaric ziccert ront. Kár! Sierra véd. Nagy volt!
5. perc: Skube pazar passz, Bánhidi, 1-3.
4. perc: Gorboknál belemenést láttak, pedig gólt lőtt. Palmarsson talpról, 1-2.
3. perc: Elveszik a Veszprémtől a labdát.
2. perc: Marguc ziccerben mellé, Buntic Mikler lábai között, 0-2.
1. perc: A Szeged kezd. Källman a szélről vágja be, 0-1.

14.15: Ancsin bent a keretben, Gajic, Blagotinsek, Ligetvári és Kopljar viszont nem.

14.11: Megérkezett a Veszprém.

14.10: A Veszprém azért szórakozik. Még sehol sincs a csapat, a Szeged már a pályán. Sabaté csak 13 játékost írt be a jegyzőkönyvbe.

Bánhidi melegít.

13.38: A Veszprémnél minden mezőnyjátékos melegít, alig férnek el a pályán. Ez 17 kézilabdás. Három marad majd ki, minden bizonnyal csak a kezdés előtt dönt Sabate edző.

13.36: Már a címvédő is kint. Most nincs az a nagy barátkozás, mint a szegedi meccsen. Egy-egy pacsi, és ennyi! Nagy csata lesz!

13.33: A MOL-Pick már a pályán. Hatalmas taps fogadta a kedvenceket!

13.15: A Tatabánya szerezte meg a bronzérmet, miután 23-18-ra legyőzte a Csurgó csapatát.

12.52: Egyre több szegedi a lelátón! 400 MOL-Pick Szeged szimpatizáns jön el. Egyelőre jóval több szegedi szurkoló van a lelátón, mint veszprémi.

Egyenpólóval készültek a meccsre a szegedi szurkolók.

12.37: Megérkezett a MOL-Pick Szeged a debreceni Főnix-csarnokban. Elszánt mindenki. Bánhidi Bence szokása, hogy minden meccs előtt felhívja Dobozi Iván technikai vezetőt, hogy milyen színű mezben játszik majd a csapat? Most is megtette, ez mindig jó kabala!

A Pick kabalája is itt lesz a döntőn.

NB III: egymás malmára hajtanák a vizet

A labdarúgó NB III Közép csoportjának 27. fordulójában a Mórahalom a hatodik helyen álló Paks II.-t fogadja vasárnap 16.30-tól. Tovább olvasom