2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 19°C | 29°C Még több cikk.

Igazi hősök: Vasas-Szeged Beton 8-9

Idegtépő csatában 9-8-ra győzött a Szeged Beton a Vasas elleni rangadón a Komjádi uszodában a Vodafone férfi vízilabda OB I. 25. fordulójában.

TEVA Vasas-UNIQA - Szeged Beton VE 8-9 (2-4, 3-1, 2-2, 1-2)

Vodafone férfi vízilabda OB I. 25. forduló.
Budapest, Komjádi uszoda. Vezette: Dodog, Vojvoda.

VASAS: Nagy V. - Decker Á. 1, Boskovics 1, Katonás, Powers 2, Kiss G. 1, Steinmetz B. Csere: Vámos 1, Kovács R. 1, Hőna, Vörös 1, Takács B., Fazekas. Edző: Földi László.

BETON: Baksa - Juhász, Kiss Cs. 3, Molnár 1, Kayes 1, Török 1, Younger 1. Csere: Somogyi, Busila, Varga, Komlósi 1, Lehmann. Edző: Kásás Zoltán.

Emberelőny: 10/5 ill. 9/2.

Kipontozódott: Komlósi (25. perc)

A forduló további eredményei: BVSC-Bodrogi Bau Szentes 16-7, Szolnok-UTE 21-5, ASI-PVSK 6-13.

4. negyed (1-2)

8. perc:
Hihetetlen, alig egy perc vissza, Molnár labdát szerez. Ha most bemegy, akkor akár gólt is dobhat a Vasas, miénk a meccs. De nem, nincs szerencsénk, jöhet a Vasas. 20 másodperc. katonás és Powers szórja meg Baksát, de mi ez neki, győzött a Beton a Komjádi uszodában!

7. perc: Kellett, mint egy falat kenyér! Molnár fórból szerzi vissza a vezetést! Nem lehetne most vége? 8-9.

6. perc: Törököt is kiállítáják, Földi László is időt kér. Pokoli hosszú 2 perc lesz még. Katonás lövését azonban védi Baksa, ez megnyugtató.

5. perc: Sorra maradnak ki a fórok, Younger pattintását a gólvonalról üti ki Nagy Viktor.

4. perc: Kiss Csaba viszont nem talál be, pedig szépen ment körbe a labda. De kár érte!

3. perc: Vámos szerez labdát, de Boskovicsnak se mehet minden. Most Török is hasonló cipőben jár... Boskovics lövése Kiss Csaba blokkjában akad el, nálunk a labda. Kiss Gergely ejtését fogja Baksa, Kásás Zoltán időt kér az emberelőny előtt.

2. perc: Komlósit szórják ki a bírók, Kiss Gergő egy góllal köszöni meg a sporttársaknak. Mi mindkettőnek kevésbé örülünk. 8-8.

1. perc:
Rendhagyó módon Török hozza el a labdát, és mindjárt az első akcióból Kiss Csaba ragadja vissza a vezetést a vendégeknek.Legyen már vége! 7-8.

3. negyed (2-2)

8. perc:
Szegedi fór és végre szegedi gól is! Youngernek is megvan az első. 6-7. Nem sokáig örülhetünk, Komlósi kiállítása után Powers góljábal megint döntetlen. 7-7. Török lövését védi Nagy Viktor, a sarokdobás után Molnár lövése se jobb. Marad a 7-7. Kemény lesz az utolsó negyed...

7. perc: Boskovics hagyja ki a lehetőséget, majd Vörös szerez labdát a Szegedtől, de Powers megint nem talál be.

6. perc: Varga Péter szerez labdát Katonástól, de kellene megint egy gól. De kár érte, Younger bombája rossz! Emberelőnyben a Vasas, időt kér Földi László.

5. perc: Sorra maradnak ki a fórok, a Szeged még egyszer sem talált be. Powers viszont a legrosszabkor rázza meg magát, újra egál. 6-6.

4. perc:
Decker viszont kegyes hozzánk, nincs gól. Jöhetnénk, de Kayes ellen fújnak kontrát. Decker próbálkozik újra, de ez sincs bent.

3. perc: Nagy lehetőség előtt a Szeged, előnyben támadhatnak. Kásás Zoltán biztosra akar menni, jön a szegedi időkérés. Kiss Csaba viszont kihagyja, és már jön is a fór a túloldalon is.

2. perc: Újabb hazai fór, de ezt megúsztuk. Molnár lelkesedése nem csökken, de Nagy Viktoré sem...

1. perc: Megint Kovács hozza el a labdát, de Kiss Gergő lövését védi Baksa. Kayes viszont esélyt se hagy Nagy Viktornak, centerből szerzi vissza a szegedi előnyt. 5-6.

Hihehetlen csatát vív egymással a két gárda. A Beton nagy iramban kezdte a találkozót, de a második negyedben átvette a kezdeményezést a hazai gárda. Kiegyenlített a csata, a végeredmény valószínűleg attól függ majd, ki bírja jobban fejben.

2. negyed (3-1)

8. perc:
Molnár nagy erővel, de Nagy Viktor a helyén volt. Baksa viszont jól jön ki a kapuból, nincs Vasas-gól a végén. Újra Molnár-Nagy párharc, de megint a kapus nyeri. A félidőben 5-5.

7. perc: Kayes lövése marad ki, Vámos gyorsan egalizál. 5-5.

6. perc: Fórban a Vasas, Vörös gólra is váltja. Oda az előny, indul minden elölről. 4-4. Komlósi viszont tesz arról, hogy ne sokáig szomorkodjunk 4-5.

5. perc:
Előbb Kiss Gergő, majd Somogyi szerez labdát, nagy a feszültség. Steinmetzet küldik ki a bírók, de Juhász nem tud élni a lehetőséggel. Marad a labda nálunk.

3. perc: Somogyi még nem lőtte be magát, de igyekszik. Kovács és Molnár is megállt a gólgyártásban, sorra maradnak ki a lövések.

2. perc: Újra fórban a Vasas, Boskovics hozza fel egyre a hazaiakat. Fel is éledtek a drukkerek. 3-4. Takács Bálint szerez labdát, de szerencsére Kiss Gergő nem talál be.

1. perc: Ismét Kovács hozza el a labdát, de Baksa jól jön ki a kapujából, miénk a labda. Juhász is igyekszik, de Nagy Viktor védi a lövést.

1. negyed (2-4)

8. perc:
Meglett az eredménye a két kihagyott fórnak, Decker Ádám talál be akcióból. 2-4. Katonás szerez labdát a végén, de már nincs idő újabb támadásra. Az első negyed után kettővel vezet a Szeged.

7. perc: Molnár harcol ki egy emberelőnyt, de Török próbálkozása kimarad.

6. perc: Juhász és Molnár lövése sincs bent, majd Kovács RÓbert kísérletét üti ki Baksa.

5. perc: Végre a Beton is előnyben, de Török lövését védi Nagy Viktor. Sarokdobás után még mi jöhetünk. Varga centerből, de ez sincs bent. Powers és Decker sorozza meg Baksát, de állja a szegedi hálóőr.

4. perc: A második fórt is a Vasas kapja, de Kiss Gergő lövését védi Baksa. Indul a Szeged, de még hogy?! Török szabaddobása után 1-4!

3. perc: Molnár igyekszik, de a bombát Takács blokkolja. A labda azért nálunk marad. Kiss Csaba csúcsformában, a második gólját is bevágja. 1-3.

2. perc:
Hihetetlen iram, Molnár szerez labdát, Kiss Csaba pedig a második szegedi gólt! 0-2. Előnyben a Vasas, Kovács Róbert be is vágja. 1-2.

1. perc: Katonás hozza el a labdát, a hazaiak kezdhetik a találkozót. Powerstől azonban gyorsan elveszik a bírók a labdát, már mi támadhatunk. Micsoda játék, Molnár pazar centerezését követően vezetnek a kéksapkások! 0-1.

17.50:
Készülődnek a csapatok a bemutatáshoz. A szegediek összeállításában Vindisch Ferenc neve is szerepel, bár ő még nem játszhat a mai találkozón a három meccses eltiltása miatt. Helyette viszont más nem szerepelhet a keretben.

17.40: Lázasan folyik a melegítés, a Szeged Beton nagyon eltökélten érkezett meg a fővárosba. Bár mindkét csapat biztosan a 4 között várja a rájátszást, közel se mindegy, mennyi ponttal mennek majd tovább.

– A felkészülésünk nem sikerült rosszul, az erős orosz Sturm Csehov egész héten nálunk vendégeskedett, mindennap kétkapuztunk ellene – nyilatkozta Kásás Zoltán, a Tisza-parti csapat mestere. – Csak azt sajnálom, hogy Busila nem volt velünk, a román válogatottal vívott Eb-selejtezőt. Vindischre eltiltás miatt nem számíthatunk a Vasas ellen, annak viszont örülök, hogy Komlósira már igen, és Lehmann is bevethető, velük egyértelműen bővül a taktikai repertoárunk.

A Vasasnak az Euroligában nagyon nem megy, kikapott a horvát Rijekától és a Mladost Zagrebtől, mint ahogy az olasz Recco ellen sem volt esélye.

– Ezek az eredmények nem tévesztenek meg bennünket, ahogy mondani szokás, teljesen más kávéház az Euroliga és a bajnokság. Ahogy az Eger, a Honvéd és mi, Kis Gergelyék is már százszázalékosan az utóbbira koncentrálnak. Mivel az április 16-án kezdődő rájátszásba magukkal viszik a csapatok az összes alapszakaszbeli pontjukat, egyáltalán nem mindegy, mi lesz ma az eredmény. Ahogy a Vasas, mi is nyerni akarunk.

Ősszel összejött

A Bodrogi Bau-Szentes csapata ma 17 órakor a BVSC otthonában ugrik a vízbe. Ősszel Szentesen a Tóth-legénység a négy gólig jutott Éles Vilmos vezérletével 9–8-ra legyőzte a vasutasokat. A Kurca-partiak jelenleg a 11. helyen állnak, csak hatalmas bravúrral és szerencsével kerülhetnek a nyolc közé. Ehhez ma és a jövő héten az erős Szolnok ellen is nyerniük kell.

• 3. Yucca 2011. április 02. 19:54
    „Szép volt, Fiúk, nagyon örülök!!!!! Csak így tovább a döntő felé!”
  • 2. tomidzsí 2011. április 02. 19:25
    „Irány a bajnoki döntő!!!! :D

Húú, de nehéz lesz!”
  • 1. csizmadialaszlo 2011. április 02. 19:12
    „Juhuúúúú! :-) Remek! Gratulálok!”

A Szegedi TE kikapott a teke BL elődöntőjében

Kikapott a címvédő német Zerbst ellen a Szegedi TE férfi tekecsapata a Bajnokok Ligája elődöntőjében… Tovább olvasom