Igazi ünnep a csarnokban: Szedeák-Falco 83-76

Remek játékkal ért el bravúros siker a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata a Falco ellen.
Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák-Falco 83-76 (26-18, 30-18, 19-21, 8-19)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 12. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 700 néző. Vezeti: Földházi, Király, Pozsonyi.
Szedeák: DRAHOS 6, RUBIN 13/3, KISS ZS. 18/12, Dukics 7/3, MCKENZIE 20. Csere: Nyilas 9, Tanács 4, Vida 6. Vezetőedző: Fodor Péter.
Falco: Kálmán 8, DOYNE 25/3, Pankár 2, GOSA 21, Alekszejev 5. Csere: Harazin 8, Simon 2, Hajmásy 3, Borszéki, Szanati 2. Vezetőedző: Nikola Lazics.

IV. negyed

10. perc:
Kolti most ront, labda a Falcónál, 47 vissza. Doyne dobhat kettőt, hazai időkérés. Mindkettő bemegy 83-76. Labda nálunk, jön Nyilas Dukics helyére. 12 mp. Ez megvan. Vastaps. Vége.

9. perc: elveszítjük. Innen már nem lehet kikapni. Szoros még lehet 83-74.

8. perc: Doyne kicsit elfáradt, Gosa nem ront 83-72.

7. perc:
Doyne dobhat kettőt, egy jó 81-70. McKenzie kosár plusz büntető, utóbbi kimarad 83-70. McKenzie hagyja el a kontaktlencséjét, szerencsére megkerül. Marad a pályán.

Igazi ünnep a csarnokban: Szedeák-Falco 83-76. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

6. perc: háromszorra teszik be a vendégek 81-69.

5. perc:
Kiss Zsolt is zsákol, micsoda mozdulat 81-67. Ezzel üzeni: itt ma a Szedeák ünnepel. megszerezzük, eladjuk. Dukics kiszedi Harazin kezéből, de kellett ez.

4. perc: eladjuk. Szándékosan nem kezdek károgni, ezt ma meg kell nyerni. McKenzie ismét, nyerőember lehet 79-65. Gosa 79-67.

3. perc: McKenzie kosara jókor jött, Doyne-é nem 77-65.

2. perc: Kiss Zsolt hármasa rövid. Jön vissza Rubin. Gosa büntetők 75-61. Doyne kosár, most kellene vigyázni 75-63.

1. perc: Harazin 75-59.

III. negyed (75-57)

10. perc:
Gosa 75-55. Pankár tripla 75-57. Szünet.

9. perc: Harazin a palánk alól, Nyilas szintúgy 72-50. Gosa kosár plusz büntető 72-53. Na, Dukics is csak beszór egy hármast 75-53.

8. perc: Doyne negyedik faultja - ez nem rossz hír. Nyilas kosara pedig egyenesen jó 70-48.

7. perc:
Doyne villámgyors 66-48. Szegény gyűrű, megint McKenzie 68-48.

6. perc:
Gosa, majd Drahos, Kálmán középtávoli 62-46. McKenzie sokadik zsákolása, Kiss Zsolt visszaállítja a húsz pontos különbséget 66-46.

5. perc:
Drahos lepattanó, majd kosár Alekszejev mellett, remek 60-42. Dukics hagy ki tiszta helyuzetet.

4. perc: Gosa, majd Doyne, szegedi időkérés 58-42.

3. perc: na csakhogy: McKenzie kényeszteti el a nézőket 58-38.

2. perc: az első három szegedi támadás eredmény nélküli.

1. perc: Rubin szép passzát McKenzie hagyja ki, Doyle kosaárval 56-38.

II. negyed (56-36)

10. perc:
Rubin, majd Hajmásy és Gosa 53-36. Rubin is a dudaszókor, bedobja a büntetőt is, micsoda meccset játszik a Szedeák 56-36.

9. perc: Dukics remek passzából McKenzie zsákol, rászámol a szegedi közönaség 49-29. Vida büntetői megint jók 51-31.

8. perc:
Vida nem hibázik a vonalról 47-29.

7. perc:
beszállt a legismertebb nevű szombathelyi, Hajmásy Péter. Doyne-on látszik, klasszis keze van 45-29.

6. perc: Vida két büntetője, Gosa is villan 41-24. Tanács két, szokásosan palánkos büntetője 43-24. Doyne tripla 43-27.

5. perc:
Nyilas is bevág egy hármast 39-22. McKenzie Alekszejevet is blokkolja. Szerencsére ez nem a Falco dobóinak nagy napja, 40 százalék alatt vannak.

4. perc: Drahos kap pihenőt, Vida a helyén. Gosa eddig semmit nem mutatott, most zsákol egyet 36-22.

3. perc: Kálmán hagy ki egy ziccert, ilyet ritkán látni tőle. Kolti negyedszer. Mit csinál? 36-20. Az ötödik leperdül.

2. perc: Nyilas szór remek középtávolit 28-20. A harmadik Kolti-tripla, robban is a csarnok 31-20. Drahos dupla önerőből, vendég időkérés 33-20.

1. perc:
Doyne-t faultolja Nyilas, mindkettő bemegy. Rubin vissza, Tanács be 26-20.

I. negyed (26-18)

10. perc:
bár meleg van a csarnokban, McKenzie aodtt egy "sapkát" Doyne-nek. Dob egy kosarat is, Kálmán felel rá. Kiss Zsolt tripla a dudaszókor, 26-18 a negyed.

9. perc: Doyne ketőplusz egy, Rubin ellen támadó 21-16. Szegedi időkérés. Nyilas áll be rubin helyett.

8. perc: a csereként beálló Harazin használ ki egy labdaeladást 19-13. McKenzie tépi le a palánkot - képletesen 21-13.

7. perc:
szegény, Doyle, Rubin elküldte gyufáért 19-11. Drahos esett nagyot, segítettek neki, ám a spori nem fújt. Rubin dobása kerüli el a gyűrűt.

6. perc: Drahos labdájából Dukics tesz hozzá 17-11.

5. perc:
hét embert is beforgat Rubin, hattal megyünk 15-9.

4. perc: Kálmán maradt egyedül 8-9. McKenzie mutatja be vajcsuklóját 10-9. A maszkos Kiss Zsolt tirplát szór 13-9.

3. perc: tizenegyfős vendégtábor buzdítja a Falcót. Kálmán egyenlít 5-5. Dukics első kosara, majd labdaszerzés 7-5. Rubin büntetőjével már 8-5.

2. perc: Rubin tripla 5-3.

1. perc: Kiss Zsolt villámkosárral kezd 2-0. Kosár plusz büntető Alekszejevnél 2-3.

18.26: a hazai csapatból Rubin és Tanács tüszős mandulagyulladással küszködik, a vendégeknél Kálmán asztmája miatt nem száz százalékos.

18.24: az adventi kosárvasárnap második meccsén hamarosan kezd a Szedeák a Falco ellen. Zajlik a bemutatás.

A Dél-Konstrukt SZTE-Szedeáknak nem lesz ilyen egyszerű dolga mai bajnokiján, a szombathelyi Falco együttese ugyanis jelentős játékerőt képvisel (2008-ban megnyerte a bajnokságot), még akkor is, ha jelenleg csak a hetedik helyen állnak a 14 csapatos bajnokságban.

– Ezt a mérkőzést semmiképpen sem sorolhatjuk a kötelező győzelem kategóriába, egy esetleges siker igenis komoly bravúrt jelentene. A betegségek miatt a heti felkészülésünk nem volt ideális, ezzel együtt úgy gondolom, a bravúr lehetősége benne is van a csapatban. Ehhez nagy segítségünkre lehet nagyszerű közönségünk, amelynek a közelgő ünnepek alkalmával szeretnénk a jó játék mellett győzelemmel is kedveskedni – mondta Fodor Péter, a Szedeák vezetőedzője.

A vendégeknél egyébként a legnagyobb név vitathatatlanul a 38. születésnapját jövő hétfőn ünneplő Kálmán László, de érdekesnek ígérkezik a 210 cm magas szegedi Bryson McKenzie, valamint a szombathelyi, 212 centis fehérorosz Alekszejev és a 208 cm magas amerikai Gosa összecsapása is.

Szedeák-naptár a fa alá
Megjelent a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 2011-es falinaptára, benne a játékosok fotójával, a B csoportos bajnoki címmel díszített esztendő legemlékezetesebb pillanataival és az utánpótlásjátékosok csoportképével. Az A/3-as méretű falinaptárt az érdeklődők a Falco elleni mérkőzés idején vásárolhatják meg az újszegedi sportcsarnokban. A naptár – sok más a csapat címerével díszített ajándéktárgy mellett – az SZTE Ady téri ajándékboltjában is megvásárolhatók.

• 2. 620829 2010. december 20. 09:10
    „Na most pont jókor kapcsoltam a szegedi tv-re....láttam a meccs pár pillanatát...felvettem ma nyugodtan megnézem...grat a csapatnak...szép volt és legyen önbizalmuk-mert meg tudják tenni!”
  • 1. Hód 2010. december 19. 22:09
    „Szerintem most mindenkit nagybetűvel lehetne írni a csapatból, Drahi most játszott a legjobban!
    Gratulálok!”

Ötvenegy pontos siker: Szeviép-Szeged-BSE 105-54

Több mint ötven ponttal nyerte meg utolsó hazai bajnokiját a Szeviép-Szeged a BSE ellen. Tovább olvasom