2017. 02. 26. vasárnap - Edina -3°C | 10°C Még több cikk.

Így kell ezt: a Szedeák legyőzte a Pécset!

Szezonbeli ötödik, ebből második hazai sikerét aratta a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata, amely 90-84-re verte az újszegedi sportcsarnokban a Pécset.
Naturtex-SZTE-Szedeák-Pécsi VSK-PANNONPOWER 90-84 (24-20, 15-17, 28-14, 23-33)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 12. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok. Vezette: Földházi T., Balog Gy., Sallai I.
Szedeák: Jereminov 10/3, LEVY 23/9, Horváth Á. 3/3, WILLIAMS 28/3, Csorvási L. 13 Csere: Csorvási M. 4, Kiss Zs. 3/3, Vida 2, Wirth 4
Pécsi VSK: NELSON 24/9, Kovács P. 13/3, CSABAY 9/9, BUDIMIR 12/6, Bödör. Csere: Somogyfoki 7/3, HALÁSZ 7, Nagy K. 4, Bíró 8/6.
Kipontozódott: Csorvási L. (40.), ill. Somogyfoki (40.).

Ez már nagyon kellett! A Naturtex-SZTE-Szedeák magabiztos játékkal győzte le hazai pályán a Pécset a férfi kosárlabda NB I A csoportjában. Bonifert Domonkos és Simándi Árpád együttesének ez volt az ötödik sikere a szezonban, egyben a második, amelyet hazai pályán ért el.

Így kell ezt: a Szedeák legyőzte a Pécset! Fotó: Frank Yvette (galéria)

Az első negyedben felváltva vezettek a csapatok, a hazaiaknál a két amerikai, Jonathan Levy és Jerrell Williams, míg a vendégeknél Nelson jeleskedett a pontszerzésben. Ekkor még csak négy ponttal vezetett a hazai csapat, és a második negyed is szorosan alakult, a nagyszünetben 39-37 állt az eredményjelzőn.

A harmadik játékrész gyakorlatilag eldöntötte a meccset, ekkor a triplákban jeleskedtek a hazaiak. Horváth Ákos is bedobott egyet, feledtetve ezzel a Sopron elleni összecsapást, amikor hatból semmi volt a mérlege, és Jonathan Levy is eredményes volt – a Szedeák 67-51-re lépett meg. Szintén dicsérni lehetett Csorvási Leventét, aki csapata harmadik legeredményesebb játékosának bizonyult a cserepadról beszállva. A vendégeknél a remek novembert záró Budimir ezúttal nem volt kiemelkedő, igaz, így is kétszámjegyű pontig jutott.

A záró tíz percre azért jutott izgalom, a 16 pontos előnyből egyre kevesebb maradt a hazaiaknak, Budimir hármasa után 77-70-re alakult az eredmény. Igazi tűzijáték alakult ki ekkor, triplára dupla, duplára tripla volt a pécsi válasz (82-74), Nelson továbbra is pontosan célzott, így izgalmas volt a végjáték. Most azonban hazai pályán is bírta az idegek csatáját a Szedeák, amely így a Pécsett aratott első fordulós győzelme után hazai pályán 90-84-re múlta felül Csirke Ferenc együttesét. A szegedi együttes sikerével felzárkózott a középmezőnyhöz, míg a mecsekaljaiak elkezdhetnek aggódni a kiesés miatt.

Pick Szeged: idegenben a sorozatban huszadik sikerért

Utolsó 2013-as mérkőzésén ma 16 órától idegenben, a Balatonfüred otthonában lép pályára a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Tovább olvasom