2018. 10. 15. hétfő - Teréz 8°C | 22°C Még több cikk.

Így ki lehet kapni: Barcelona-MOL-PICK Szeged 28-27

A végletekig kiélezett meccsen, 28-27-es vereséget szenvedett a Barcelona otthonában a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata. Eldőlt, hogy a BL_ben a 16 között a THW Kiel lesz az ellfenfele.
FC Barcelona Lassa-MOL-PICK Szeged 28-27 (16-14)
Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, A csoport, 14. forduló, Barcelona, Palau Blaugrana, 2500 néző. Vezette: Eliasson, Palsson (izlandiak).
FC Barcelona Lassa: P. de Vargas - Tomás 3, D. Mem 6, Sorhaindo, V. Morros, R. Entrerríos 3, V. Rivera 5/2. Csere:  N'guessan 2, Syprzak 4, Pálmarsson 3, Arino, Gómez 2, Dolenec, Borges. Vezetőedző: Xavi Pascual.
MOL-PICK Szeged: Sierra - Sostaric, Balogh 4, Skube 2, Bánhidi 4, Bodó 2, Källman 4. Csere: Sego (kapus), Blazevic, Zubai, Sigurmannsson 6/3, Zsitnyikov 2, Pedro, Srsen 1, Gorbok 2, Fekete B. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 12, ill. 8 perc.
Hétméteres: 3/2, ill. 2/2.

NYILATKOZATOK

Xavi Pascual, az FC Barcelona Lassa edzője: – Sok nehézséggel küzdöttünk mi is, a téli szünet után rengeteg sérültünk volt, azonban kezdjük visszanyerni a jó formánkat. Egy nagyon jó Szegedet tudtunk legyőzni a Bajnokok Ligájában, így sikerült megszereznünk a csoport második helyét.

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged edzője: – Mindenképpen dicséret illeti a fiúkat, mert az utolsó pillanatig küzdöttek, és megmutatták, hogy jó úton járunk. A bravúrhoz néha szerencse is kell, most ez elpártolt tőlünk. Egy biztos: a jelenlegi Barcelona is esélyes a Bajnokok Ligája megnyerésére.

Vereség a vége, de így ki lehet kapni a világ egyik legjobb csapatának otthonában. A THW Kiel döntetlent játszott a Paris Saint-Germain otthonában, így a német együttes vár majd a MOL-PICK Szegedre a nyolcaddöntőben.

VÉGE

60. perc: Skube, 28-27. Huszonnyolc másodperc van hátra a mérkőzésből, amikor időt kérnek a hazaiak. Passízvnál támad a Barca, Pálmarrsont rántja le Källman, szabaddobás. Három passzuk van a hazaiaknak talán. Syprzak beállóból, ziccer, Sego parádés védés! Ezzel zárul a meccs.

59. perc: Källman nehéz labdát szed össze, Vargas véd.

58. perc: Skube eladja, Tomás rohan, belemegy. Újabb Pastor-időkérés.

57. perc: N'guessan bepattintja szépen, 28-26.

56. perc: Zsitnyikov a rövidbe kis szögből, 27-26.

55. perc: Bánhidi, 27-25. Időt kér a Barca. N'guessan átlövését védi Sego, Zubai beesik a labdával a hatosra, visszakapják a hazaik. Belemenés Memnél.

54. perc: Blazevic rántja le Pálmarssont, kiállítják a játékvezetők. Rivera hétméteresből, 27-24.

53. perc: Borges szedi le a mezt Bánhidiről, két perc ez is és hetes. Sigurmannsson 3/3 büntetőből, 26-24.

52. perc: Sorhaindo és Bánhidi harcol, hetest kap a Szeged. Sigurmannsson kíméletlen, 25-23. Jól védekezik a Szeged, de Tomás megtalálja a rést a falon a szélről, 26-23.

51. perc: N'guessan bődületes nagy gólt lő, 25-22.

50. perc: Zsitnyikov eladja a labdát, a Barcelona indítását Sigurmannsson akadályozza meg. Időt kér Pastor. Sigurmannsson kínaiból, 24-22.

49. perc: Gorbok lövését védi Vargas, visszakapja a labdát a Szeged, Sorhaindo betenyerelt a hatoson belülre. Morros löki fel Gorbokot, két perc a "jutalma".

48. perc: Balogh ütemtelenül talpról a hosszú alsóba, 24-21. Syprzak ziccerét védi Sego.

47. perc: Skube labdája rossz Zubainak, Rivera az üres kapuba, 24-20.

46. perc: Skube elképesztő labdát labdát oszt ki Bánhidinek, 22-20. Syprzak, 23-20.

45. perc: Gorbok a hosszú felsőbe, 22-19. Pálmarsson ellépi.

44. perc: Bánhidinek magas Skube passza. mem nem tudja megfogni a labdát.

43. perc: Entrerríos megy e Fekete mellett, 22-18.

42. perc: Rivera hetesét kivédi Sierra! Källman fut a falba, ziccer, 21-18.

41. perc: Bánhidi labdáját a kapufára tolja Vargas, oldalt megy ki, marad nálunk. Srsen sípszó után nem adja vissza a labdát, két perc.

40. perc: Mem nagyon jól játszik, már a hatodik gólját szerzi, 21-17. Srsen merész, de Vargast arcon dobja. Marad a Szegednél a labda.

39. perc: Srsen előtt nyílik szét a fal, 20-17.

38. perc: passzívnál támadnak a hazaiak. Syprzak egyedül marad beállóban, 20-16.

37. perc: Tomás pörget, Sego! Gorbok, 19-16.

36. perc: Bánhidi hagyja ki a ziccert.

35. perc: Gorbok kéztörése után először játszik idén a Szegedben. Vargas véd. Pálmarsson lövése beakad, 19-15.

34. perc: Källman a szélről a rövid pattintja, 18-15. Mem lövését védi Sego.

33. perc: Mem parádés lövése a hosszú felsőbe, 18-14.

32. perc: Tomás ziccerét védi Sego, majd Bodó átlövését Vargas.

31. perc: a Barca kezdett, Rivera a szélről mattolja a Sierra helyére érkezett Segót, 17-14.

FÉLIDŐ

30. perc: Pálmarsson dobja ki a pályáról a labdát. Fél perc van hátra, támad a Szeged. Nem sikerül jól megoldani, kétgólos hátránnyal megyünk a szünetre.

29. perc: Syprzak emberhátrányból, 16-13. Sigurmannsson vajkezű a szélről, 16-14.

28. perc: Bánhidiről állítják ki Dolenecet. Bodó átlövését oldalra üti Vargas.

27. perc: Zsitnyikov veri meg lábbal Dolencet, 14-13. Rivera hetesből, 15-13.

26. perc: Syprzak a kapufára beállóból.

25. perc: Bodó erőből értékesíti a ziccerét, 14-12. Källman szabálytalan Pálmarssonnal szemben, két percet kap a svéd.

24. perc: Zsitnyikovnak nem megy, harmadszor nyer ellene a kapus. Gómez ziccerét védi Sierra. Időt kér a Szeged is.

23. perc: időt kér a Barcelona. Sierra véd, de a kipattanó Gómezé, 14-11.

22. perc: Pálmarsson, 13-11. Zubai marad üresen, Vargas parádés védést mutat be.

21. perc: Dolenec rántja le Zsitnyikovot, csak sárga lap a szlovén átlövőnek. Zsitnyikov lövése ki sem pattan Vargasról.

20. perc: Pálmarsson lő mellé a jobbátlövő pozíciójából.

19. perc: Memmel nem bírnak a szegedi védők, negyedik lövéséből születik gól, hiba nélkül, 11-10. Zsitnyikovot blokkolják, Gómez lerohanásból, majd Sigurmannsson rögtön válaszol, 12-11.

18. perc: Syprzak mattolja Sierrát, 10-9. Bánhidi az alsó sarokba, 10-10.

17. perc: Balogh pattintja be emberrel a nyakán Vargas lábai között, 9-9.

16. perc: Pálmarsson talpról, Sierra olvassa! Rosszul támadunk, de Sierra a helyén van. Bravó!

15. perc: Källman második ziccerét is védi Vargas.

14. perc: Pálmarsson átlövésből, 8-8. Fordít a Barca, Rivera a balszélről, 9-8. Először vezetnek a hazaiak.

13. perc: Entrerríos, 7-7. Kétszer is elszórja a labdát a Szeged, de megússza kapott gól nélkül szerencsére. Balogh veri meg Entrerríost, majd cunderezik Vargas mellett, 7-8.

12. perc: Bánhidi kiharcolja, Sigurmannsson értékesíti a hétméterest, 6-7.

11. perc: Tomás cunderezik a szélről Bodót megverve, 6-6.

10. perc: Skube óriási kapufás gólja után 4-6. Entrerríos villan, 5-6. Vargas véd.

9. perc: N'guessant blokkolja Bánhidi, Källman lerohanásból, 3-5. Mem harmadszor, 4-5.

8. perc: Mem lövésébe csak beleérni tud Sierra, 3-3. Bodó a visszapattanó labdát bebombázza a jobbfelsőbe, 3-4.

7. perc: Morrost állítják ki sárga lap után. Bánhidi beállóból, 2-3.

6. perc: Skube nagy labdája, Bánhidi bevágja, 1-2. Mem talpról, Sierra nem számított rá, 2-2.

5. perc: Bodó lép el, Tomás rendezetlen fal ellen, 1-1.

4. perc: Bodó lövését fogja Vargas.

3. perc: Källman ziccerét Pérez de Vargas védi. Sierra Entrerríos lövését tenyereli ki.

2. perc: hosszú szegedi támadás 1 perc 29 másodperc után Balogh talál be, 0-1.

1. perc: a Szeged kezdte a mérkőzést.

135 szegedi a lelátón.

18.10: Végül Messi góljával nyert a Barcelona az Atletico Madrid ellen. Sok-sok szegedi szurkoló megnézte a rangadót, majd jönnek át szurkolni a kékeknek. 135 szegedi szimpatizáns lesz a lelátón.

17.40: 16.50-kor indult a Novotel Hoteltől a MOL-PICK Szeged a meccsre, 15 perc buszozás után ért a Palau Blaugranához. Éppen félidő volt a Barcelona-Atletico Madrid futballmeccsen, amelyen a katalánok Messi parádés szabadrúgásgóljával vezettek.
A magyar együttes éppen az öltözőfolyóra ért, amikor a hazai csapat kijött az öltözőből. Többen baráti öleléssel üdvözölték egymást.

Juan Carlos Pastor és Marko Krivokapics Victor Tomasszal beszélget.

Szombat, 22 óra: Több játékos is délután sétált a városban, ismerkedett Barcelona nevezetességeivel. Remek idő volt, 15 óra környékén 18 fokot mutatott a hőmérő. Az edzés is remek hangulatban telt, a szokásos lábtengócsaták mellett taktikai elemeket gyakorolt a csapat. Friss hír, hogy közel 150 szegedi szurkoló lesz a lelátón. A magyar együttes vezetése egy a keret által aláírt MOL-PICK Szeged mezt adott ajándékba a Futballárium Barcelonának. A "Volános" mez fő helyre kerül majd. Vasárnap 9 órakor lesz ébresztő, ezután reggeli következik. Az A csoport utolsó meccse 19.15-kor kezdődik, a találkozóról a delmagyar.hu szöveges online tudósítással számol be. A BL-összecsapást a Sport 1 TV élőben adja.

14 óra:  A csapat kipihente magát, a déli ébresztő után a játékosok a hotel körül sétáltak. Most irány a Futballárium, este pedig edzést vezényel Juan Carlos Pastor.

5 óra: Már a szálláson a csapat. 3.50-kor landolt a gép, 12 órát utazott a MOL-PICK Szeged. Még ezer szerencse, hogy csak vasárnap 19.15-kor van a meccs a Barcelona ellen. Elmarad a reggeli, a délelőtt Futballárium fogadás, 12.30-kor lesz ébresztő. Este pedig edzést vezényel a csapatnak Juan Carlos Pastor.

Péntek, 23.07: Jó hír! Megnyitották a kaput, így a csapat mehet ismét a géphez. Végül is vacsorázni tudott mindenki.

22.45: Nem tudott felszállni a Liszt Ferenc reptérről a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapatát is szállító repülőgép. Csúszik a kifutó, így lezárták a fővárosi repteret. A csapat délután 15.30-kor indult el Szegedről, a keret tagja Szergej Gorbok is, az orosz játékos kézsérülése rendbe jött, így visszatérhet a csapatba.

A szakmai stáb és a játékosok 20.30-kor ültek le a gépben, majd 22.15-kor kiszálltak belőle, sajnos nem a katalán városban, Barcelonában, hanem Budapesten. Egyelőre a várakozás játssza majd a főszerepet. Több szegedi szurkoló is gépen volt, így ők a csapattal közösen várakoznak a terminálban.

Itt még mindenki reménykedett. Beszállt a csapat a gépbe, majd kiszállt.

Remegő lábbal dobta a legjobbját Márton Anita

A szegedi Márton Anita világbajnok - még mindig ízlelgetjük a mondatot, amely pénteken késő este, a birminghami fedett pályás vb-n vált valósággá. Tovább olvasom