2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Iksz a lengyelekkel

A Pannon GSM-kupa férfi kézilabdatornán egyperces gyászszünet előzte meg a Magyarország–Lengyelország találkozót. A 67 éves korában elhunyt világbajnokra, Elekné Rothermel Annára emlékeztek.
A két gárda sokáig fej fej mellett haladt (14. perc: 5–5), majd a szegedi Vadkerti és a veszprémi Gál egy-egy góljával 7–5-ös előnyre tettek szert a mieink. Ezután még jobban rákapcsolt válogatottunk – melyben a szintén pickes Lendvay is pályára lépett – és a 21. percben már 10–6-ot mutatott az eredményjelző. A lengyelek azonban nem adták fel (25. perc: 10–9), és Skaliczki László szövetségi kapitány ki is kérte idejét. Hiába, előbb egyenlített (11–11), a majd a szünetig fordított a rivális, 12–13. A pihenő után ismét a magyar válogatott volt gólerősebb, 47. perc: 20–17. Nemcsak ez ismétlődött, a hullámvölgy is (20–20), de a fiatal Törő ezt követően mindig jókor „köszönt be", 23–21. A hajrá izgalmasan alakult, a végeredmény: Magyarország–Lengyelország 24–24. A másik meccsen: Szlovákia–Csehország 30–26.

Ma 18 órától a mieink Szlovákiával játszanak Békéscsabán.

Évbúcsúztató a bajnok ellen

Ma este hat órakor Pécsett lép pályára a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata. Tovább olvasom