2017. 01. 20. péntek - Fábián, Sebestyén -9°C | 0°C Még több cikk.

Ikszre jók voltak: Spartacus-Szeged 2011 1-1

Nyíregyháza - Megszakadt a Szeged 2011 három meccs óta tartó sikertelen sorozata: Nyíregyházán, a második félidei teljesítményével megérdemelten hozott el egy pontot a Sóstói stadionból.
Nyíregyháza Spartacus–Szeged 2011 1-1 (0-0)
Ness Hungary NB II. Keleti csoport, Nyíregyháza, Sóstói stadion, 1500 néző. Vezette: Berger József, asszisztensek: Demeter János, Szvetnyik Bence.
Nyíregyháza Spartacus: Hrabina – Ambrusz, Ur, Mészáros, Farkas – Kristófi (Montvai, 56.), Petneházi, Reznek, Pákolicz (Davidov, 80.) – Germán (Simon, 74.), Kovács. Vezetőedző: Brekk János.
Szeged 2011: Belecan – Laczkó, Petrók, Kapic (Tóth, 40.), Farkas – Markovic, Borbély – Toca, Lisztes (Geiger, 66.), Kis – Jovánczai (Varga, 81.). Vezetőedző: Tóth Bálint.

Sárga lap: Kapic (16.), Pákolicz (18.), Farkas (79.), Davidov (84.), Laczkó (86.), Belecan (91.)

Gól: Toca 67., Petneházi (74.)

Brekk János: Tartottam a meccstől, a hiányzóinkat megéreztük, a lesgólt azért megnézném a meccs után.

Tóth Bálint: Ilyen a Keleti csoport! Nüanszokon múlnak vereségek, győzelmek. Nekünk az volt a fontos, hogy három meccs után végre talpra álljunk. Nekünk már ez a döntetlen is talpra állást jelent, mert hiába játszottunk volna megint szépen, látványosan, ha kapunk három gólt. Az alaptaktika az volt, hogy az első félidőt hozzuk le ikszre. Megint megbomlott a csapatunk, Kapic sérülése nagyon rosszkor jött. Fel kellett készülnünk arra, hogy a Nyíregyháza kivár és felbomlik a védelme. Meg volt a lehetőségünk, vezettünk, de egy ilyen szabadrúgásgóllal nem lehet mit kezdeni.

Vége a mérkőzésnek, megérdemelten hozott el egy pontot Nyíregyházáról a Szeged 2011.

90. perc: Mészáros balról, az alapvonalról veszélyesen ad középre, Toca szögletre ment. Szöglet. Megúszta a Szeged 2011, Berger kifelé ítélt szabadrúgást.

88. perc: Szegedi szöglet száll át a hazai ötös túloldalára, Hrabina bravúrra védi Petrók fejesét.

87. perc: Lesgólt lőtt a Nyíregyháza: Laczkó sárga lapos szabálytalansága után Petneházi a kapu előterébe ível, a szegedi védelem egy emberként lép ki, szerencsére, így lesre tudták állítani Montvait, aki így érvénytelen találatot lőtt.

86. perc:
Farkas indult meg a bal oldalon: éles középre adása minden szegedi támadó előtt méterekkel elsuhant és Hrabina hóna alatt is átcsúszott: szerencséjük volt a hazaiaknak, be is pattanhatott volna a játékszer.

84. perc: A frissen beállt Davidov rögtön be is sárgul. Tocát rúgta le nagyon csúnyán a hazai térfél közepén.

81. perc: Toca szerez labdát, a hazai térfél közepén, ráviszi Urra, majd cselt csinál mellette, kapura lő, Hrabina védi a bal lábas középre tartó kísérletet.

79. perc:
Kis és Jovánczai indul meg, a szegedi szélsőt Farkas teríti le sárgát érően. A szabadrúgást Farkas kapura lövi, Hrabina szépen véd.

78. perc: Újabb hazai szabadrúgás, ezúttal nem ívelik, lövik kapura, el is rontják, Ur kezére pattan a labda, szegedi szabadrúgás.

74. perc: Hazai szabadrúgás a szegedi térfél közepéről, kissé balról, bő 40 méterről, mégis sorfalat állít Belecan. Petneházi állt a labda mögé és jobbal hatalmas gólt lőtt a jobb felsőbe, 1-1.

73. perc: Küzd a Nyíregyháza, de jól tartja magát a Szeged.

71. perc: Szpari-szöglet, szépen fejeli ki Tóth.

67. perc: Szegedi szabadrúgás a hazai térfél közepéről, vezet a Szeged! Jól íveli be Farkas a labdát, átszáll a teljes hazai védelem fölött a labda, Toca lép ki, és beemeli Hrabina felett a hosszú sarokba, 0-1.

64. perc: Hazai szöglet. Ennyi.

62. perc: Szegedi szabadrúgás a hazai térfél közepéről jobb oldalról: Farkas kapura lövi, jól is csapódik lefelé, Hrabina megint a kapufa segítségével tisztáz.

59. perc: Mészáros beívelését, fejelik ki Montvai elől, de csak oldalra, Kovács leveszi, csinál egy cselt Tóth mellett, majd tíz méterről szétlövi a bal kapufát, nagy helyzet volt.

58. perc: Megint Jovánczai, ezúttal, meghúzza  ajobb oldalon, az alapvonalról középre emel, Hrabina csak belepaskolni tud, de mázlijára nem volt mögötte vendégjátékos, így Ur eltakarítja mögüle a labdát.

57. perc: Jovánczai lép ki a jobb oldalon, picit kisodródik, ezért éles szögből jobbal lő, az oldalhálóba.

55. perc: Kovácsra ívelik fel a labdát, a csatár viszont kézzel veszi le a labdát, szegedi szabadrúgással folytatódik a mérkőzés.

53. perc: Germán elé emeli be a labdát a szegedi tizenhatosra Kristófi, aki elől Belecan szedi fel a játékszert. Iramosabb lett a mérkőzés.

50. perc: A Szeged 2011 nyom, szokás szerint, most éppen Lisztes emeli a hazai kapu fölé a labdát.

48. perc: Toca keveredik előre a hazai tizenhatosra, Jovánczai íveli elé a labdát, a szegedi idegenlégiós azonban nem találja el jól a labdát, amleyet röviden vágnak ki a hazaiak. A laszti ezért Borbély elé kerül, aki azonban felszabadít: csúnyán fölé lő.

46. perc: Pákolicz ugratja ki Kovácsot egy szegedi letámadás után, a hazai csatár azonban megint nem tudja elpasszolni a prímán kijövő Belecan mellett a labdát.

46. perc:
A második félidőt a Szeged 2011 kezdte.

Az első félidőről vagy jót vagy semmit. Ennek szellemében: .

47. perc: A félidő utolsó mozzanata, hogy Jovánczai lerúgja Rezneket. A sárgától a félidő vége menti meg.

45. perc: Kettő perc a hosszabbítás - elsősorban Kapic sérülése miatt.

43. perc: Mint a legyet, úgy kapja le Kristófi kapura emelését Belecan. A hazai középpályás jobbról 20 méterről lőtt, de nem volt erő a kísérletében.

40. perc:
Az első hazai szöglet, közben Tóth Imre áll be a megsérült Kapic helyére. Petneházi sarokrúgását szépen bólintja ki Petrók.

37. perc: Cserélni fog a Szeged, Kapic nem tudja folytatni.

36. perc: Kapicot teríti le Kovács: egy felpattanó labdára közösen akartak felugorni, de Kovács végül csak beállt a szegedi hátvéd alá. Kapicot még mindig ápolják, reméljük nincs komoly baja, nagyon csúnyán, és nagyon nagyot esett.

34. perc: Az első szöglet a Szeged 2011-é. Farkas szöglete isteni jól tekeredik a hazaiak büntetőpontjára, Petrók berobban, kapura fejeli, a középre tartó erős fejest Hrabina bravúrral üti a lécre, onnan pedig szögletre pattan. A második már koránt sem volt ilyen jó. Ez tényleg nagy helyzet volt.

32. perc: Gyere már kijjebb! - kiabálja Tóth Bálint, és igaza van: kezdi magára húzni a Nyíregyházát a Szeged. Olyannyira, hogy Pákolicz fejeli kapu felé Reznek beadását, fölé mellé nagyon sokkal.

29. perc: Petneházi önbizalma határtalan: a szegedi térfél közepéről 35 méterről lőtt, a labda majdnem átpattant a futópálya kerítésén...

27. perc: Kis iramodik meg a bal oldalon, két jó csellel betör a tizenhatosra, Liszteshez passzol, a szegedi csapatkapitánytól a labda visszapattan a fehér 5-ös elé, akinek pechjére lövését Lisztes blokkolja... Kirúgás.

25. perc:
Kristófi adott be jobb oldalról a tizenhatos vonaláról, Germán fejelt, de a labda elfáradt, mire az alapvonalig ért...

24. perc: Kis kap ezúttal egy indítást, de Ur elegánsan emelte el a vendégek támadó középpályása elől a labdát.

22. perc: Láttunk már ennél jobb meccset is... A Szegeg 2011 eddig jól tartja magát, az esélyesebb hazaiak pedig inkább a napozással törődnek, mint a focival.

19. perc: Kist vágta fel Mészáros 19 méterre a Szpari kapujától, középről, a szabadrúgást Lisztes végzi el, laposan a sorfalba rúgja, ebben több volt.

18. perc:
Egyenlít a Nyíregyháza - a sárga lapok terén, Pákolicz rúgta fel Petrókot.

18. perc: Jovánczai indulna a jobb oldalon, de nagyon hosszú az indítás, kirúgással jön a Nyíregyháza.

16. perc: Az első komolyabb szabálytalanság Kapic követi el, Berger egyből sárgát is ad neki.

14. perc: A hazaiak törnek be a szegedi tizenhatosra a jobb oldalon, de Farkas határozott volt, így felszabadult a vendégkapu, sőt ellentámadásba ment át a Szeged 2011, de a hazai védők is határozottak voltak.

10. perc: Nyíregyházi szabadrúgás a szegedi térfél közepéről, bal oldalról: tisztáz a szegedi védelem.

8. perc: Petneházi indítja Kovácsot a saját térfeléről, a laszti Belecan tizenhatosának vonalán esik le, a piros-kék csatár leveszi, de a szegedi kapus jól vetődik ki elé, így elakad benne a pöccintés. Ez első helyzetecske volt a meccsen.

6. perc:
Egy jól elvégzett bedobás után Jovánczai csleezget a bal oldalon, de beadását kivágja Ur.

4. perc: Bizonytalankodik a hazai középpálya, Reznek adja majdnem el, de Jovánczai végül nem tudja megszerezni.

3. perc: Az első kapuralövés a kékeké, Germán lőtt mellé.

1. perc: Az első szabálytalanság a Spartacusé: Kist állították meg a hazaiak a térfelük közepén.

1. perc: A hazaiak kezdenek, a belváros felé támadnak, a Szeged 2011 a tanárképző felőli kaput rohamozza.

14:58 A Szeged 2011 fehérben, a hazaiak kék felsőben kezdik a mérkőzést.

Korábban írtuk:
Mivel a televízió élőben közvetíti az összecsapást, ezért rendezik meg ilyen korai időpontban.

A kék-fekete szegedi együttes számára eljött a javítás ideje. Tóth Bálint fiai az elmúlt három meccsen vereséget szenvedtek, így több hibázási lehetőség nem fér bele, hiszen ezt azt jelentené, hogy még hátrébb csúszna a tabellán a Tisza-parti alakulat. Nem jó hír, hogy a hazai együttes, ahogy a szurkolók emlegetik, a „Szpari" 14 pontot gyűjtve már a második helyen áll a Keleti csoportban.

A Szegedből eltiltás miatt Radnai és Ulvicki nem léphet pályára. Jó hír, hogy a sérüléssel bajlódó Lisztes, Geiger, Kapic és Kéri edzett, egyedül Rézműves nem egészséges.

Ha nem tud tévézni péntek délután, tartson velünk! Honlapunk a meccset élőben közvetíti!

A Szeged 2011 várható kezdőcsapata: Trepák – Laczkó J., Petrók, Toca, Farkas – Markovics, Borbély, Lisztes, Geiger – Jovánczai, Kis R.