2017. 04. 30. vasárnap - Katalin, Kitti 5°C | 16°C Még több cikk.

Irány a csoportkör: Pick Szeged-Benfica 31-25

Végig vezetve múlta felül a Benficát, így kettős győzelemmel jutott be az EHF-kupa legjobb 16 csapata közé a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata.

Pick Szeged-Benfica (portugál) 31-25 (14-10)
Férfi kézilabda EHF-kupa, 3. forduló, visszavágó. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Nikolov, Nacsevszki (macedónok).
Pick Szeged: Mikler - Parrondo 2, Zubai 5, Ilyés 1, Blazevic 1, Vadkerti 1, Mindegía 1. Csere: Tatai (kapus), Balogh 10, Sulc 1, Gidai, Larholm 9/7, Kekezovics, Czina. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Benfica: Alamo - Areia 2, Pedroso 4, Carneiro 6/1, Costa 3, Csernov, Andrade 9/5. Csere: Ferreira (kapus), Carmo, Semedo, Pereira, Rodrigues, Pais 1. Vezetőedző: Luis Gomes.
Hétméteres: 7/7, ill. 7/6.
Kiállítás: 6, ill. 12 perc.
Továbbjutott: a Pick Szeged kettős győzelemmel.

Juan Carlos Pastor: - 12-6-ig remekül játszottunk, ám a cseréknél visszaesett a védekezésünk, és magunkra húztuk az ellenfelet. A második félidő elejét rosszul kezdtük, az volt a legnagyobb gondunk, hogy ugyanazoknak a játékosoknak kellett végigjátszaniuk a meccs nagy részét. Nagyon fontos volt, hogy az első összecsapáshoz képest fejlődjünk, és ne okozzon gondot a portugálok nyitott védekezése - ezt megoldottuk. Örülök a továbbjutásnak, és annak, hogy néhányan megmutatták, hogy hasznára lehetnek a csapatnak, és a kispadról is pluszt tudnak adni. Várjuk a sorsolást!

Jorge Rito: - Amikor a sorsoláskor megláttuk, hogy a Pick Szegeddel játszunk, már tudtuk, hogy lehetetlen a továbbjutás számunkra, hiszen a Pick esélyes a Final Fourra is. Az volt a célunk, hogy az első meccs után maradjon esélyünk a párharcban, ezt sikerült megvalósítanunk. A visszavágón a saját tudásunkhoz képest jól játszottunk, ez erre az eredményre volt elegendő. Sok sikert kívánunk a Picknek a kupa további szakaszára!

Továbbjutás: Pick Szeged-Benfica 31-25. Fotó: Schmidt Andrea

Balogh Zsolt: - Ez a meccs benne van pályafutásom legjobb három összecsapása között! A Benfica szimpatikus ellenfél volt, de a párharc végére kijött a keretek közötti különbség. A félidőben megbeszéltünk, hogy egy lapáttal rá kell tennünk, ám a kapusuk jól védett, emiatt zavarodtunk meg egy kicsit a második játékrész elején. Egy időkérés helyre tett minket, és végül sikerült magabiztosan nyernünk.

Vicente Alamo: - A Pick már az első félidőben eldönthette volna a továbbjutást, de sikerült visszajönnünk a meccsbe, ez a mi szintünkön komoly teljesítmény. Minden mérkőzésre ugyanúgy készülök, és bár nekem ezúttal jól ment a játék, sajnálom, hogy a csapat nem tudott továbbjutni.

60. perc: itt a tizedik Baloghnak! 31-25! Ez a vége!

59. perc: Balogh kilencedik (!) akciógóljával 30-24. Carneiro bedobja 30-25. Czina is a pályán!

58. perc: nagy játék végén Zubai lövi be 29-23. Pais 29-24.

57. perc: Pedroso, nagy gól 28-23.

56. perc: Areia, majd Parrondo 28-22.

55. perc: Mikler jön a hetesre, Andrade neki is bevágja 27-21.

54. perc: úgy tűnik, Larholm nem ront ma hetest 26-20. Larholm kipattanójából Balogh talál be 27-20.

53. perc: Zubai kiharcol egy hetest és egy kiállítást, Semedót küldik ki.

52. perc: Andrade indulásból 25-20.

51. perc: két portugál ütközik össze, majd Tatai véd.

50. perc: Carneiro kap két percet. Egy csel után születik meg Balogh hetedik akciógólja, remek meccset játszik 25-19.

49. perc: remek labdát kap Zubai, szétlövi a jobb felsőt 24-19. Ápolni kell egy portugált.

48. perc: micsoda? Blazevic indulásból lő gólt, 23-19!

47. perc: Areira beejti a szélről 21-19. Larholm emberhátrányból eredményes 22-19.

46. perc: óriási hangzavar, a bírók kapnak hideget, meleget! Portugál időkérés.

45. perc:Balogh átlövése! 21-18!

44. perc: Andade megint bepörgeti a hetest 20-18.

43. perc: Larholm most beállóban kap labdát, megoldja 19-17. Zubai hasonló módon talál be 20-17.

42. perc: Pedroso 18-17.

41. perc: ezúttal Balogh egy remek ejtésből eredményes 18-16.

40. perc: Tatai is belejött!

39. perc: Pereira lő mellé. Indulásból javít, majd átlövésből Balogh talál be 17-16.

38. perc: Tatai jön ki remekül egy indításra, Mindegía ziccert ront. Carmót állítják ki. Zubait egyszerre ketten gyötrik, nincs könnyű dolga. Most viszont egy káprázatos gólt lő 16-15.

37. perc: majdnem labdát szerzünk, ehelyett Carneiro betalál 15-15. Szegedi időkérés. Ébresztő! - szól anézőtérről.

36. perc: Andrade hetese is jó 15-14.

35. perc: Zubai gólját nem adják meg, hetes jön. Larholm bevágja Ferreirának 15-13.

34. perc: Pedroso a bal alsóba 14-13. Szoros ez!

33. perc: Ancsin lövését blokkolják!

32. perc: Costa estében 14-12.

31. perc: folytatjuk. Carneiro avatja fel Tatait 14-11.

Félidő. Mikler eddig 57 százalékos mérleggel véd - parádés!

30. perc: Larholm kapufája után Zubai harcol meg a labdáért. Szegedi időkérés 24 másodperccel a vége előtt. Andrade góljával ér véget a félidő 14-10.

29. perc: Mikler arccal véd, fáj is szegénynek.

28. perc: Pedroso villan 14-9. Mikler fog egy ziccert! Nagy meccse van!

27. perc: Vranjes kap két percet. Andrade hetese is bent 13-8. Sulc lövése szinte gurult, olyan lapos, így is beoson 14-8.

26. perc: ötödször is Larholm nyeri a párharcot a büntetőnél 13-7.

25. perc: zsinórban a harmadik hetest kapja a Benfica. Andrade bepörgeti 12-7.

24. perc: Larholm gólját nem adják meg.

23. perc: Mikler hetest véd! "Roli! Roli!" - zúgja a közönség.

22. perc: Carneiro büntetője is bemegy 11-6. Balogh Alamo lábai között talál be 12-6.

21. perc: Larholm hetese megint jó 11-5.

20. perc: Sulc lövi szét a kapufát, Areia ugyanezt teszi.

19. perc: Costa beállóból 10-5. Vranjes a pályán.

18. perc: Mikler leér a jobb alsóba, Balogh ugyanoda vágja a másik oldalon 10-4.

17. perc: egy kipattanó után szerez okos gólt Vadkerti 9-4.

16. perc: Mikler nevét skandálja a közönség.

15. perc: jó Blazevic blokkja!

14. perc: Zubai indulásból! 8-4.

13. perc: Carneiro hatalmas gólja talpról 6-4. Mindegía robban be, és vágja be a labdát a bal alsóba 7-4.

12. perc: portugál időkérés.

11. perc: ugyanolyan brutálisan kemények a portugálok, mint az első meccsen voltak. Larholm ismét bedobja a hetest 6-3.

10. perc: négy a hat ellen támad a Benfica. Balogh ejtése nem jó.

9. perc: Zubai nagyon él a falban, csak szabálytalanul tudják megállítani. Pereirát kiállítják róla. Costa ugyanerre a sorsra jut, ő sem bírt Zubaival, dumáért 2+2 percet kap. Larholm hetese bent 5-3.

8. perc: Blazevic becsúszva szerez labdát.

7. perc: Andrade egyenlít a szélről 3-3. Ilyést kiállítják, Sulc és Gidai a pályán. Larholm hetese a bal felsőben landol 4-3.

6. perc: Vadkerti lövését Alamo védi.

5. perc: Costa, majd Ilyés talál be 3-1. Carneiro találatával 3-2.

4. perc: Mikler véd, az ellentámadásból Parrondo bevágja 2-0.

3. perc: Balogh gólja kínaiból érkezik 1-0.

2. perc: Mikler véd! Mindegía lövése a blokkról megy mellé.

1. perc: elkezdtük. Id. Fehér Miklósé volt a kezdődobás.

16.13: "Emléked örökké bennünk él" - áll Fehér Miklós fotója mellett a szurkolók drapériáján. Szép gesztus!

16.11: id. Fehér Miklós fog kezet a játékosokkal, ezzel köszöni meg, hogy fiára emlékeznek a mai találkozón. Mindenki állva tapsol a csarnokban, gyönyörű pillanat! 3000 néző vastapsa szól!

16.09: megérkezett Ujhelyi István országgyűlési képviselő a meccsre, de Solymos László szegedi alpolgásmester és Szentgyörgyi Pál, a sportbizottság elnöke is itt drukkol.

16.05: egyre jobb a hangulat, és érkeznek a nézők is - közben a VTV Szegednek köszönhetően Fehér Miklósról láthatunk egy videót a LED-falon. Tovább kell jutni, és jó lenne ezt egy magabiztos győzelemmel elérni. Hajrá, Pick Szeged!

15.53: átfutva a portugálok keretét, a nevek alapján a Carvalho, Pereira, Moreno, Ferreira, Costa, Andrade, Rodrigues hetes bármelyik tagja meghatározó lehetne egy európai futballcsapatban. Névrokonaik legalábbis sokra vitték a zöld gyepen.

Így néz ki a csarnok jelenleg.

15.51: a Benfica kerete: 1 Alamo, 3 Carvalho, 7 Pereira, 8 Pais, 10 Pedroso, 13 Moreno, 15 Csernov, 17 Moreira, 18 Carneiro, 22 Areia, 24 Ferreira, 30 Semedo, 54 Costa, 77 Carmo, 81 Andrade, 82 Rodrigues.

15.47: a szegedi keret: 5 Mindegía, 6 Kekezovics, 7 Vadkerti, 10 Larholm, 11 Gidai, 12 Tatai, 16 Mikler, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 24 Czina, 29 Sulc, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin.

15.43: Nagy Péter olimpikon súlyemelő már megérkezett, és Vajda Attila olimpiai, világ- és Európa-bajnok kenus is itt drukkol majd a Picknek a csarnokban.

15.35: most vonult ki a komplett szegedi keret, kezdik a bemelegítést.

15.25: mint emlékezhetnek rá, idegenben egygólos előnyt szerzett a Pick. A lisszaboni találkozón kizárólag a delmagyar.hu volt ott -az útinaplót videókkal, foókkal, interjúkkal itt tekinthetik meg.

15.10: köszöntünk mindenkit az újszegedi sporcsarnokból. Még több mint egy óra van hátra a kezdésig, de már van mozgás a csarnokban. A Pick Szegedből jelenleg Mindegía egyedül dobálgat, a vendégek dobóversennyel hangolnak.

25–24 idegenben, egygólos Pick-siker Lisszabonban, az EHF-kupa 3. fordulójának első meccsén a Benfica ellen. Erre mondják, hogy veszélyes eredmény, mert bármi előfordulhat. Azonban ha az erőviszonyokat nézzük, akkor mindenki a biztos szegedi továbbjutást várja el a kétszeres magyar bajnoktól. A drukkerek is bíznak a fiúkban, hiszen csütörtökön és pénteken szépen fogytak elővételben a jegyek, minden bizonnyal megtelik a meccsre az újszegedi sportcsarnok. Az év utolsó nagy meccse következik – még egy bajnokit játszik majd a Tisza-parti alakulat 2013-ban, december 7-én (szombaton) 18 órakor az újonc Győrt fogadja, ekkor ismét lesz plüssállatdobás! –, így nem véletlen a nagy érdeklődés.

Megérkezett a Benfica: a portugál csapat a Forrás Hotelben lakik. Fotó: Frank Yvette

Bajusz: 94 EHF-kupa-gól

Eddig 32 játékos iratkozott fel a Pick Szeged EHF-kupa-góllistájára. Régi nagy kedvenceket is találunk közöttük. A legtöbb gólt a Pick Szeged drukkereinek egyik nagy kedvence, Bajusz Sándor szerezte. Az elmúlt 50 év legjobb szegedi balátlövőjének megválasztott játékos 94-szer vette be az ellenfelek hálóját, 14 meccsen talált be a kapuba. Ő tartja az egy meccsen a legtöbb gólt szerző csúcsot is, Bajusz Sándor 2000. november 18-án Isztambulban, a Besiktas ellen 12-szer volt eredményes. Ezt a meccset a Pick Szeged 35–27-re megnyerte. A jelenlegi keretből Balogh Zsolt a legeredményesebb, 7 gólt szerzett.

Az EHF-kupa szegedi góllistájának élcsoportja: Bajusz Sándor 94, Buday Dániel 54, Eklemovics Nikola 53, Bartók Csaba 35, Bécsi János 33, Berta Róbert 29, Nagy László 28, Mezei Richárd 22, Sándor István 22, Avar György 18.

– Egész héten jól dolgoztak a fiúk, főként a nyitott védekezés elleni játékot gyakoroltuk, négy-öt figurát is kidolgoztunk rá. Nagyon bízom benne, hogy ez jól működik majd. Lisszabonban volt egy jó húsz percünk, ekkor kiválóan játszottunk, sajnos az utolsó tíz percet rontottuk el, de így is nyertünk. Nem lehet kérdés, hogy a kiváló közönségünk előtt magabiztos játékkal szeretnénk nyerni és kiharcolni a legjobb tizenhat közé jutást – nyilatkozta Juan Carlos Pastor, a Pick Szeged vezetőedzője.

A Benficát igazán nem nyomasztja semmi teher. A portugál bajnokság éllovasa tegnap kora délután megérkezett Szegedre, és főhadiszállásuk a Forrás Hotel lesz. Késő este, az UTC futsalmérkőzése után tréningezett a csapat, amely az első meccshez hasonló kerettel érkezett.

Ma 14.30-kor nyit a pénztár, 14.45-től a szurkolók is elfoglalhatják a helyüket. A lelátón ott lesz az olimpiai bajnok Vajda Attila, és a vb-hatodik súlyemelő Nagy Péter is a lelátón drukkol majd. A meccs Fehér Miklós – keretes írásunkban olvashatják a fiatalon elhunyt játékos pályafutását – emlékének szól, a Benfica csatárának édesapja, id. Fehér Miklós végzi majd el a kezdődobást.

Fehér Miklós

Fehér Miklós 1979. július 20-án született Tatabányán. Már fiatalon felfigyeltek tehetségére, utánpótlás-válogatott labdarúgó volt. 1995-ben a Győri ETO színeiben mutatkozott be a labdarúgó NB I-ben. 62 meccset játszott a magyar élvonalban, összesen 23 gólt szerzett. Éppen abban az évben, azaz 1998-ban, amikor bemutatkozott a magyar labdarúgó-válogatottban, szerződött külföldre, lett az FC Porto futballistája. A nemzeti együttesben remekül sikerült a premier, Azerbajdzsánban Eb-selejtezőn 4–0-ra nyertek a mieink, Fehér Miklós a 90. percben gólt szerzett. A Porto ezután kölcsönadta előbb a Salgueirosnak, majd a Sporting Bragának. Utóbbi csapatban meghatározó játékosnak számított, 26 portugál bajnokin 14-szer volt eredményes. 2002-ben szerződtette az 1904-ben alapított, kétszeres BEK-győztes S. L. Benfica. Gyorsan megkedvelte a lisszaboni sztárklub közönsége, a csapattársak is kiváló kapcsolatot ápoltak a gólerős csatárral. 2004. január 25-én – lassan tíz éve lesz – megtörtént a tragédia, a
Guimaraes–Benfica bajnokin Fehér Miklós összeesett, majd a kórházba szállítást követően elhunyt. Utolsó meccsén csereként lépett pályára a szakadó esőben, a hajrában pedig gólpasszt adott Aguiarnak, és ezzel a találattal vezetett a piros-fehér együttes. A magyar futballista halála után a 29-es számú mezét visszavonultatták, a Luz-stadion főépületének a bejáratánál pedig egy mellszobrot helyeztek el. Fehér Miklós emlékét Portugáliában méltó módon ápolják, nem feledik. A Pick Szeged a Benfica elleni két meccsét Fehér Miklós emlékének ajánlja, a kezdődobást id. Fehér Miklós végzi majd el.

Kaposvárott is 8:0

A férfi tekecsapat szuperligában újabb 8:0-s győzelmet aratott a Szegedi TE, amely ezúttal… Tovább olvasom