2017. 01. 24. kedd - Timót -7°C | 1°C Még több cikk.

Irány a legjobb 16: UTC-Csömör 6-2

Szeged - A férfi futsal magyar kupa második fordulójában az NB I-ben éllovas UTC FT a Csömör együttesét fogadta, és 6-2-es sikerével a sorozat nyolcaddöntőjébe jutott.

UTC Futsal Team-Csömör 6-2 (3-1)
Férfi futsal magyar kupa, 2. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezeti: ifj. Kormányos, Lovas.
UTC: Tombácz - Trucz, Hernády, Tóth A., Koncz. Csere: Béry (kapus), Bullás, Polczer, Hegyesi, Dürgő, Takács R., Pataki. Edző: Brinszky Adrián.
Csömör: Horváth G. - Komáromi, Horváth B., Vadászi, Érsek. Csere: Molnár (kapus), Varga Cs., Tősér, Bodó, Hosszú, Smeló. Edző: Takó Csaba.
Gólszerzők: Tóth A. (3.), Takács R. (8.), Hernády (11.), Trucz (23., 40.), Bullás (27.), ill. Smeló (4.), Horváth B. (34.).

Az UTC magabiztosan jutott a legjobb 16 közé a magyar kupában.

40. perc: 6-2, Trucz. Tóth A. megharcol a labdáért, passz Trucznak, aki közelről nem hibázhat, 6-2.

39. perc: az UTC játákosai már várják a meccs végét, ez látszik. Talán el is fáradt a hazai alakulat. Szerencsére Béry nem lankad.

38. perc: Béry kifutva ment a rövid hazaadás után. Hosszú lő a hosszú mellé.

37. perc: szegedi időkérés. Varga Cs. lövését védte Béry, kell is a szünet, mert a hazai csapat játéka visszaesett.

36. perc: a hatodik szegedi fault, jöhet a 10 méteres. Smeló lövi. Béry védi.

35. perc: lelkesek a vendégek, nems adják fel. Ez így helyes.

34. perc: 5-2, Horváth B. Magabiztosan, a bal sarokba lőtte be a büntetőt Horváth B., 5-2.

34. perc: több szegedi blokk is a helyén van. A sarokrúgások nem veszélyesek. És az utóbi időben a szegediek sem. 5:3 a faultarány az UTC-nek, ez nem jó. Csömöri hatméteres Dürgő szabálytalansága miatt.

33. perc: Smeló mellélő, pedig a hatoson belül csak Béryvel állt szemben. Megijedt? Ha kell, küzdenek is a szegediek. A kis pocakos Hosszú fölédurrant.

32. perc: rendkívül sokat segít a néháyn főszurkoló.

31. perc: Tóth A. jobb külsővel pörget mellé. Előkerült a szegedi színesceruza is.

30. perc: egy kicsit kapkodósabb lett a meccs. Tóth A. akar pimasz lenni, de Horváth G. most résen van, nem tudja átemelni a kapust a támadó.

29. perc: 3:3 a faultok aránya. Polczer préscselei majdnem eredményesek.

27. perc: 5-1, Bullás. Csak megvan Bullás gólja, aki egy kipattanót lőtt a hálóba két méterről, 5-1.

26. perc: Bullás megcsinálta a cselt a kapussal szemben, ám lövés közben elcsúszott. Micsoda pech! Takács R. messze fölélő.

25. perc: Bullás szerel kiváló ütemben.

24. perc: Béry hangja messzire hallatszik. Tombácz nélkül is van határozottság.

23. perc: két Béry-bravúr.

23. perc: 4-1, Trucz. Hernády labdát szerez, passz Trucznak, aki a kifutó kapus felett alábök a labdának, 4-1.

22. perc: Hernády belebonyolódik, "ikertestvére", Trucz kisegíti. Béry elős védése. Vadászi éles szögből eltalálja a kapufát.

21. perc: szegedi passzokkal startolt a második játékrész. A hazai kapuban Béry István. Nem ment át a labda a félpályán, a vendégek viszont hazaadták, szegedi szabadrúgás a hatosról. Trucz passzolta Koncznak, Horváth G. védett.

Nem olyan mozgalmas a mérkőzés, mint amit megszoktunk a hazaiaktól, de a magabiztos vezetés így is megvan. Ritkán fordul elő, de a félidőben a játékvezetői trió minden egyes ítéletével egyet lehetett érteni. Pedig Csongrád megyeiek.

20. perc: lövés nélkül zárul az első félidő utolsó perce.

19. perc: Koncz a gólpasszok mellett zseniálisan védekezik. Éppen csak mellécsorog egy emelés. Tóth A. rossz passza miatt nem szerez Hernády önmaga számára "normális" gólt.

18. perc: Koncz lő keresztbe a kapu előtt, Takács R. és Polczer is elvéti a hosszú kapufánál. Megvan az ötödik vendégfault is. Takács R. éles szögből, Horváth G. zárta a szöget.

17. perc: a negyedik csömöri fault. Koncz lapos lövését lábbal védi Horváth G.

16. perc: mozgalmas perc után eseménytelen jött.

15. perc: Tombácz spárgáz, pedig már elmozdult a hosszúra. Bullás emel ki egy labdát a gólvonalról. Tombácz föléüti Smeló löketét. Hegyesit lerántja Érsek, csak sárga, pedig a szegedi egyedül ment volna kapura. Igaz, az eset éppen a félpálya után történt.

14. perc: Dürgő fejezi be a percet egy lövéssel.

13. perc: Tombácz szedi fel Érsek lapos próbálkozását.

12. perc: Koncz dupláz: előbb kapus, utóbb mellé. Hernády emel Tóth A.-hoz, aki dropból éppen mellélő.

11. perc: Tombácz egy támadáson belül kétszer bravúrkodik.

11. perc: 3-1, Hernády. Hernády lövi keresztbe a labdát a kapu előtt, ám egy védő beleér, gól, 3-1.

10. perc: többnyire támad a Csömör, de erőtlenül. Trucz hagy ki egy lehetőséget több gyönyörű passz után.

8. perc: 2-1, Takács R. Koncz adta megint az "eurós" labdát ezúttal Takácsnak, aki előbb a kapusba lőtt, majd az onnan lecsorgó labdát már bepasszolta az üres kapuba, 2-1.

8. perc: majdnem "eladta" megint ugyanazt a szögletvariációt a Szeged, mint a góljánál, de most a vendégvédő figyelt.

7. perc: mezőnyjáték zajlott az elmúlt percekben, helyzet nélkül, cserékkel.

5. perc: a legkisebb, Pataki fejelt, majdnem gól.

4. perc: 1-1, Smeló. Labdszerzés és megtartás után Smeló kilövi a jobb alsót, 1-1.

4. perc: frissült a Szeged egy új sorral.

3. perc: 1-0, Tóth A. Hármas - mondta a figura számát a sarokrúgás előtt Tóth A., aki a Koncz által kapu elé lőtt labdát a hosszú kapufát fogva belsőzte a hálóba, 1-0. Megcsinálták.

2. perc: Koncz lövi kapu elé a labdát, Tóth A. átlépi, de nem lepi meg a kapust.

1. perc: a vendégek indították el a labdát. Majd' egy percig birtokolták is.

19.15: itt vannak a bírók, mehet a meccs!

A találkozó a bírók kérésére a kiírt 19 órás kezdéshez képest várhatóan negyedórával később kezdődik majd.

Korábban:

A két együttes közül a szegedi kiemelt volt az első körben, míg a Csömör könnyed, 13–1-es sikerrel jutott túl a Hegyvidék csapatán. Az előző kiírás harmadikja, az UTC a találkozó esélyese, de a vendégek is feljövőben vannak a bajnoki teljesítmény alapján, legutóbb például 6–5-re nyertek a MAFC ellen. Az UTC hazai pályán 5–2-re, idegenben pedig 8–6-ra nyert a csömöriek ellen, reméljük, a továbbjutás – amely egy találkozón dől el – ezúttal meglesz.

Új néven a szegedi hokisok

A 2012-2013-as bajnoki szezonban Tisza Volán-Szeged Vízmű SC néven szerepel majd az OB II-es bajnokságban a szegedi jégkorongcsapat. Tovább olvasom