2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 12°C | 24°C

Iskolajáték: MOL-Pick Szeged-Kolding 34-23

A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, a B csoport 11. fordulójában a MOL-Pick Szeged 11 góllal verte a dán KIF Kolding Köbenhavn együttesét.
MOL-Pick Szeged-KIF Kolding Köbenhavn (dán) 34-23 (18-13)
Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, B csoport, 11. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3500 néző. Vezette: Horacek, Novotny (csehek).
MOL-Pick Szeged: Sierra - Prodanovics 3, Zubai 1, Blazevic 1, Källman 1, Ilyés 3, Bombac 2/1. Csere: Wyszomirski (kapus), Ancsin 5, Vranjes 2, Robledo 6, Parrondo 3/1, Thiagus Petrus 1, Mindegía 3, Csuruvija 3/1, Fekete. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
KIF Kolding Köbenhavn: Hvidt - Jensen 2, Igropulo 1, Spellerberg 5/3, Laen 1, Andersson 5, M. Landin 2. Csere: Asmussen (kapus), Jörgensen, Karlsson 1, Enderleit 2, Augustinussen, Beuschau 1, Viudes 1, Kühne 2. Vezetőedző: Carlos Ortega.
Hétméteres: 5/3, ill. 3/3.
Kiállítás: 4, ill. 8 perc.

MOL-Pick-Kolding

16:35

Köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Jön 2016 első szegedi BL-meccse, tartsanak velünk!

16:48

A kezdés előtt köszöntik a MOL-Pick Szeged egyik legnagyobb szurkolóját, Cattanit. Matók László nemrég volt 50 esztendős, ennek szól az elismerés. "Isten éltessen, Cattani!" - olvasható a B középben kifeszített molinón.

16:49

Ellátogatott a meccsre minden idők legjobb szegedi BL-gólszerzője, Fero Sulc, őt is köszöntik. Szinte felrobban a csarnok, hatalmas kedvenc volt ő Szegeden. Kisfiával sétál körbe a pályán, a nevét skandálja a közönség.

16:55

Tlelt ház, 3500 ember az újszegedi sportcsarnokban. A találkozót cseh bírópáros vezeti.

16:57

Így áll a csoport:

Fotó: eredmenyek.com

1. perc

Na nézzük! Andersson góljával 0-1.

2. perc

Csereként jön Ancsin, és góllal kezd 1-1.

3. perc

Megint Andersson 1-2.

4. perc

Hvidt véd, a túloldalon Spellerberg villan 1-3. Källman 2-3. A szélről ugrik Jensen, jó a lövés 2-4.

5. perc

Szegedi átlövésgól, Ilyés a szerzője 3-4.

6. perc

Ilyés ugrik, ez is nagy gól 4-4.

7. perc

Igropulo átlövése beakad, majd Landin indulásból eredményes 4-6.

8. perc

Zubait állítják ki két percre.

9. perc

Jörgensent kiállítják, Bombac kihasználja hamar 5-6.

10. perc

Megint Bombac, most hétméteresből talál be 6-6.

11. perc

Ilyés villog, újabb góljával vezet a Szeged 7-6.

12. perc

Egy dán gólra Prodanovics felel 8-7.

13. perc

Ancsin lövését olvassa Hvidt.

14. perc

Jensen kiegyenlít 8-8.

15. perc

Jó a szegedi védekezés.

16. perc

Landin trükkös lövése kifog Sierrán 8-9.

17. perc

Vranjes is a pályán, lő is egy gólt 9-9.

18. perc

Bombac csodás passza megtalálja Vranjest, a bosnyák lő, Hvidt beleér, a labda a gólvonalon táncol, de megadják 10-9.

19. perc

Thiagus Petrust kiállítják, de Parrondo hátrányban is labdát szerez. Robledo, fontos gól 11-9. Dán időkérés. Laen beállóból 11-10.

20. perc

Akadozik a szegedi támadás, de Robledo így is góllal fejezi be 12-10. Bravó!

21. perc

Igropulo lő, Sierra véd.

22. perc

Bombac hetese kimarad.

23. perc

Hvidt csak beleérni tud Ancsin lövésébe 13-10.

24. perc

Már néggyel vezetünk, megint Ancsin talált be 14-10.

25. perc

Mindegía passzából Robledo a gólszerző 15-10.

26. perc

Karlsson lövésébe csak beleérni tud Sierra 15-11.

27. perc

Az mekkora gól! Mindegía mindenkit meglepett talpról eleresztett lövésével 16-11. Andersson 16-12.

28. perc

Csere után Asmussen a dán kapuban. Robledo lövése fölé megy. Thiagus Petrus harcol ki hétméterest. A gólját sajnos nem adják meg, pedig szép volt. Csuruvija jön a hetesre, bedobja 17-12.

29. perc

Andersson 17-13.

30. perc

Zubai okos, ejtős gólja beállóból 18-13. Vége a játékrésznek!

FÉLIDŐ

31. perc

Zubai harcol ki hetes a félidő elején. Csuruvija a kapufára pattintja.

32. perc

Ancsin felmegy, nagy gól lesz belőle 19-13.

33. perc

Zseniális Robledo-gól a szélről, szinte nullszögből 20-13.

34. perc

Sierra is hozzátesz egy bravúrt. Mindegía meg egy gólt 21-13. Dán időkérés.

35. perc

Sierra véd egyet, Prodanovics indul, ott a gól 22-13.

36. perc

Ancsint blokkolják, Sierra is véd egyet.

37. perc

Csuruvija kapja kínaira, Hvidt véd.

38. perc

Közte tíz! Egy BL-meccsen! Ez nem semmi! Prodanovics gólja kellett hozzá 23-13. Gála, hiszen Blazevic is betalál 24-13. Megint időt kérnek a dánok.

39. perc

Szól a csarnokban a "Mi vagyunk a legnagyobbak!" rigmus. Enderleit 24-14.

40. perc

Parrondo védekezése miatt befújnak egy hetest, minimum véleményes volt. Spellerberg bevágja 24-15.

41. perc

Landint kiállítják. Parrondo hetese bent 25-15.

42. perc

Megvan Csuruvija első akciógólja, emellett Augustinussent ki is állítják 26-15.

43. perc

Sakk, matt: Robledo tök üresen marad, gólt szerez 27-15.

44. perc

Andersson 27-16.

45. perc

Robledónak úgy sül a keze, mint az Eb-elődöntőben néhány hete 28-16.

46. perc

Parrondo a szélről, 29-16. A MOL-Pick Szeged befűzte az oktatófilmet...

47. perc

Enderleit 29-17. Egy újabb bomba Ancsintól 30-17.

48. perc

Wyszomirski jön a szegedi kapuba. Nyitásként fog egy totális ziccert a lengyel!

49. perc

Ollézik a közönség, még úgy is, hogy Vranjes fölépattint egy ziccert.

50. perc

Beuschau 30-18. Hatalmas bomba Petrustól 31-18.

51. perc

Spellerberg hetesből 31-19.

52. perc

Petrus ejtése mellémegy.

53. perc

Ziccer, Parrondo bevágja 32-19.

54. perc

Labdát szerez a Szeged. Fekete Bálint, a névnapos lép pályára.

55. perc

Nem jut lövésig a Kolding.

56. perc

A végére visszavettek a csapatok, érthető.

57. perc

Kühne dob be egy kipattanót 32-20.

58. perc

Csuruvija a szélről 33-20.

59. perc

Viudes is hozzátesz 33-21.

60. perc

Indulnak, ziccer, Wyszomirski védi. Kühne 33-22. Zúg a "Szép volt, fiúk!", áll a csarnok. Mindegía talpról, zseniális gól, 34-22. Jön még egy időntúli hetes, Spellerberg belövi, 34-23 a vége.

Magyar kapitány?

A MOL-Pick Szeged honlapja hosszabb interjút készített Juan Carlos Pastorral, a csapat mesterével. A szurkolók öt kérdést tettek fel, többek között azt, hogy elvállalná-e a magyar férfiválogatott irányítását.
– Először is nem kerestek meg! Tapasztalatból már tudom, hogy olyanon nem gondolkodom, ami nem létezik. Ha fel is hívnak, megkeresnek, akkor az az első, hogy szólok a klubomnak, hogy van egy ilyen felkérés. Tiszteletből mindenkit meghallgatnék. A válogatottprogram viszont legtöbbször akkor van, amikor szabadság van a klubnál, amikor a családdal vagyok. Most egy dologra koncentrálok: a MOL-Pick Szegedre, nem foglalkozom olyan kérdéssel, ami nem is létezik! – válaszolta Pastor.
Kristianstad–Kielce 35–35, Löwen–Vardar 28–27. Ez a két eredmény született a csoportban, mindkét meccset csütörtök este játszották. Ezek is jól jelzik, hogy az évkezdet sohasem egyszerű, hiszen a Velux EHF Bajnokok Ligája B csoportjában, amelyben a MOL-Pick Szeged is szerepel, máris meglepetések születtek. A svéd Kristianstadnak volt esélye a győzelemre, a végén azonban az iksznek is örülhetett, hiszen a lengyelek időntúli hetest rontottak. A Löwen-meccs is hullámzott, volt esélye a tartalékos Vardarnak a „remire", de nem élt a lehetőséggel.

A MOL-Pick nem szeretne ebbe a hibába esni. Vasárnap 17 órakor következik az év első BL-meccse, a sereghajtó dán KIF Kolding Köbenhavn érkezik az újszegedi sportcsarnokba. Nem szabad egy kézlegyintéssel elintézni a vendégeket, hiszen decemberben új edzője lett a csapatnak, méghozzá az a Carlos Ortega kötött 3 és fél éves szerződést, aki az ősszel még a Veszprémnél dolgozott.

A szegedi Popál Balázs már évek óta Dániában tanul, az aalborgi egyetemre jár, és nagy szurkolója a szegedi együttesnek. A Ságvári-gimnázium korábbi diákját kértük meg arra, hogy figyelje a dán honlapokat, milyen hírek jelennek meg a Koldingról.

– Ortega nagy reményekkel költözött a családjával Koppenhágába, célja a bajnokság megnyerése. A saját és a csapat filozófiáját hasonlónak tartja, sok a közös benne, a vezetés komoly eredményeket vár tőle – kezdte a beszélgetést Popál Balázs.

A Szeged játékosai tegnap már a BL-mérkőzésre előkészített kék borításon edzettek. Fotó: Schmidt Andrea

A MOL-Pick Szeged magyar bajnokit játszott, nyert Vácon, és nyert hazai pályán a Balmazújváros ellen. A Kolding szerda este a Skive együttesét fogadta a dán bajnokságban.

95%

A MOL-Pick Szeged honlapjának szavazásán a szurkolók 95 százaléka győzelmet vár a Kolding ellen,
4 százalék szerint lesz döntetlen a meccs, és mindössze 1 százalék gondolja úgy, hogy kikap a csapat.
– Végül nyert az Ortega- csapat, de megszenvedett a bajnokság 13. helyén álló rivális ellen. A félidőben még a vendégeknél volt az előny, a vége azonban 20–16-os Kolding-győzelem lett. A találkozó legeredményesebb játékosa az a Spellerberg volt 8 góllal, aki nem kapott meghívót a válogatottba.

A 16 kapott gól kevés, a 20 lőtt viszont szintén az. Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick spanyol mestere is említette, a dánok lassítják a játékot, nem kapkodnak.

– Ortega kiemelte, hogy az első fontos feladata a védekezés rendbetétele, erre helyezi először a hangsúlyt. Elégedett is volt a védelemmel, a szurkolók azonban több portálon is jelezték, a támadással gond volt, hiszen a Skive nem topcsapat – mesélt a legfrissebb dán hírekről Popál Balázs.

A MOL-Pick Szegd péntek délelőtt már a meccstalajon edzett, a dánok kétszer is gyakorolnak Szegeden. Balogh Zsolt kivételével minden hazai játékos egészséges. A meccs előtt a klubvezetés köszönti majd a közelmúltban 50. születésnapját ünneplő Cattanit, illetve a Szeged legeredményesebb BL-gólvágóját, Fero Sulcot, aki a családjával jön szurkolni volt csapatának. A meccs előtt 15 órakor nyit a pénztár, a helyszínen még lehet belépőt vásárolni.