2017. 01. 16. hétfő - Gusztáv -5°C | 1°C

Iskolázott a Szeviép

Már a második negyedben húszpontos előnnyel vezetett a Szeviép-Szeged a Partizan elleni felkészülési mérkőzésen, így a végén sem kellett izgulni: Fürészék 98–81-re győzték le a szerb bajnoki ezüstérmest.
A vendégek késése miatt több mint félórás csúszással kezdődött a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapatának Partizan Beograd elleni felkészülési mérkőzése, ám a szerbek fejben még a feldobáskor is valahol a határ környékén jártak – a harmadik perc közepére már tíz ponttal vezetett a Szeged. Bencze Tamás a legerősebb együttesét küldte pályára, mert bár vasárnap a Vasas-Csata ellen megkezdődik bajnokság, az Euroliga miatt a csapatnak bele kell rázódnia a heti kétmeccses ritmusba.

Bár az előzetes hírek alapján Olena Zserzserunova sérülése miatt kihagyta volna a találkozót, az ukrán légiós a második negyed elején három pontjával jelezte, nincs nagy gond a derekával. A Szeviép végig irányította a játékot, a második negyedben már húsz pont is volt a hazai előny, nagy ijedtség csak akkor támadt a hazai kispadon, amikor Németh Bernadett arcát megütötték: a játékos szeme csúnyán bedagadt, így játékát a folytatásban már nem kockáztatták.

Fürész: 9 pont. Fotó: Karnok Csaba

A szegediek nélküle is tartották előnyüket, és a 20 pontot dobó Horváth Zsuzsa vezérletével magabiztosan győzték le a szerb bajnokság legutóbbi ezüstérmesét.

– Kellemetlen ellenféllel találkoztunk, amely különösen a második félidőben nehezítette meg a dolgunkat. Ekkor már sok cserével játszottunk, és a kiegészítő emberek nem mindig nyújtották azt, amit vártam tőlük – értékelte az összecsapást Bencze Tamás, a Szeviép-Szeged vezetőedzője.

Eredmény: Szeviép-Szeged–Partizan Beograd (szerb) 98–81 (30–20, 16–9, 20–14, 32–38)

Szeviép: CIGLAR 15/6, Németh 2, Fürész 9/3, HORVÁTH ZS. 20/12, SIPAVICIUTE 18. Csere: Russai 2, Laczi 15/3, Zserzserunova 5, Vincze 4, Lengyel 6/3, Kováts, Tóth C. 2. Edző: Bencze Tamás.

• 1. haresz 2009. szeptember 25. 23:49

Szeviép Szeged - Partizan Beograd 98-81

Végig vezetve, 98-81-es nagyarányú győzelmet aratott a Szeviép Szeged csapata a Partizan Beograd… Tovább olvasom