2017. 09. 19. kedd - Vilhelmina 13°C | 25°C Még több cikk.

Ismét diadalmaskodott a Bodrogi Bau-Vásárhely

Nem túl színvonalas mérkőzésen, elsősorban remek védekezésének köszönhetően szerezte meg újabb győzelmét (87–59, a Budafok ellen) a vásárhelyi férfi kosárlabdacsapat.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli–Budafoki KK 87–59 (14–11, 19–17, 25–19, 29–12)
NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Vétek, Maár.
Kosársuli: DRAHOS 30/9, Utasi 10/3, NYILAS 21/6, Kováts 5, Kukla 7. Csere: Elek 5, Tigyi 5/3, Vas 4, Bodrogi. Edzők: Czuprák László, dr. Elek András

Álomszerűen kezdődött a mérkőzés, az 5. percben már 11–2 volt a Kosársuli javára. Ettől kezdve mintha „bedeszkázták" volna a gyűrűt, 4 percig szinte képtelenek voltak Nyilasék kosarat dobni, a Budafok viszont egyre inkább magára talált, 14–18. A második negyed elején Drahos ugyan beindult, de a vendégek átvették a vezetést, 23–24. Az időkérés után kicsit összeszedettebbé vált a vásárhelyiek támadójátéka, így ismét a hazaiaknál volt az előny, 33–28. A szünet után a jó védekezéssel, valamint Nyilas és Drahos tripláival végre sikerült elhúzniuk a kék-sárgáknak, és simán nyerték a bajnoki összecsapást.

A közel 30 pontos győzelem reálisnak mondható, és a Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli 15 győzelemmel és 1 vereséggel vezeti az NB I B Keleti csoportjának tabelláját.

Juniorok: Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli–Budafoki KK 86–74 (27–26, 21–12, 16–19, 22–20). Kosársuli: VAS 16/3, KOMÁROMI 11, Bodrogi 7, DANI L. 20/6, Sutka 4. Csere: DANI Z. 16/6, KISPÁL 10, Grezsa, Török 2.