2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

Ismét egy gól döntött a megyei vízilabda rangadón

A házigazda Hungerit-MetalCom Szentesi VK nyerte a női vízilabda OB I rangadóját a megyei rivális Taylor&Nash Universitas Szeged ellen. Már szinte hagyomány, hogy mindössze egyetlen gól döntött a két csapat között (8–7).
Hungerit-MetalCom Szentesi VK–Taylor&Nash Universitas Szeged 8–7 (4–3, 3–1, 1–1, 0–2)
Női vízilabda OB I, középszakasz, 7. forduló. Szentes, ligeti uszoda, 200 néző. Vezette: Kun, Marnitz.
Szentes:
Gyöngyössy – GYŐRI 1, Brávik, Miskolczi, Takács O. 2, Kotova, KÖVÉR-KIS 5. Csere: JANKOVICS (kapus), Hevesi, Sipos, Gémes. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina.
Szeged:
GUNDL – Dalmády Sz. 1, Dalmády P. 2, Drávucz 1, TÓTH I. 3, Hegedűs, Tóth P. Csere: Árkosy, Miklós, Lengyel A., Lengyel Dominika. Vezetőedző: Godova Gábor.
Gól – emberelőnyből:
8/2, ill. 6/2.
Ötméteresből:
2/2, ill. –.

A rangadó előtt a hazai Szentes és a látogató Szeged mellett is sorolhattunk fel érveket a női vízilabda OB I slágermeccsén. A vendég Universitas önbizalmát az növelhette, hogy szerdán Drávucz Rita hét találatával 11–9-re legyőzte a jó erőkből álló Egert. A Hungerit-Metalcom szimpatizánsai pedig a statisztikát lobogtathatták, hiszen a két együttes eddigi öt találkozójából hármat megnyertek (mindannyiszor egy találattal), kettő pedig döntetlennel zárult.

Az egyik egál már a középszakaszban volt, a Tisza-partiak klasszisa, Drávucz ekkor egymaga  nyolcszor volt eredményes. Ez a találkozó azonban nem róla szólt.

Az első két negyedben Kövér-Kis-show-t láthatott a közönség, a 19 éves pólós a szentesi csapatból zsinórban ötször talált be az egyébként jól védő Gundl Diána kapujába, így 16 perc után egyedül is jobban állt, mint a Taylor&Nash, amely addig az időszakig négyszer volt eredményes.
A nagyszünet után mind a két gárda „elzárta a gólcsapot", és főként az önfeláldozó védekezésre koncentrált: Jankovicstól és Gundltől remek védéseket láthatott a publikum.

Egy góllal győzött a Hungerit MetalCom Szentes a Taylor&Nash Universitas Szeged ellen. Fotó: Vidovics Ferenc (galéria)

A küzdelemben a színvonalra nem is lehetett panasz, bár azt azért meg kell említeni, hogy a házigazda Szentes a találkozó végén másfél negyeden keresztül nem tudott gólt szerezni. Az utolsó  Kurca-parti találatot Takács jegyezte ötméteresből a harmadik etap közepén. A szegedieknek lett volna lehetőségük a döntetlen kiharcolására, mégis azt kell mondani, hogy a mérkőzés összképét tekintve a minimális különbségű hazai siker megérdemelt.

A főpróba tehát jól sikerült, Szentesen – és talán a riválisnak szorítva Szegeden is – pedig abban bízhatnak, hogy a görög Patrasz ellen szombati,  LEN-előadás is hasonló lesz.

Zantleitner Krisztina:
– Nagyon jól kezdtük a találkozót, a támadásainkat jó százalékban használtuk ki – így is terveztük. Az összecsapás második felében egy kicsit „bealudtunk", elsősorban elöl hibáztunk többet a kelleténél, a védekezésre azonban egyetlen percig sem lehetett panasz.

Godova Gábor: – Az első két negyedben a Szentes akarata érvényesült, kihúzták a „méregfogunkat", azaz hatástalanították a lefordulásainkat, amely nagy hátrányt jelentett. A harmadik negyedtől feljavult a védekezésünk, ekkor több ziccer is adódott előttünk – ezekből azonban jó párat elhibáztunk.

I. negyed. Szegedi támadással és egy Gyöngyössy-védéssel indult a rangadó. Az első gólt a harmadik percben Győri révén a házigazdák szerezték, de Dalmády Szandra és Tóth Ildikó találataival fordított a Szeged. A hazai oldalról Takács és Kövér-Kis is betalált, így ismét billent a mérleg nyelve, az első nyolc percet a Szentes nyerte.

II. negyed. Kövér-Kis két remek góljával indult a második játékrész, és a Hungerit- MetalCom pillanatok alatt elhúzott 6–3-ra. Tóth Ildikó faragott ugyan a hátrányból, de a kirobbanó formában pólózó, 19 esztendős Kövér-Kis ezt sem hagyta szó nélkül, a félidőben 7–4-gyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

II. negyed. A fordulás után elmaradt a már szinte megszokott gólgazdag folytatás, mindkét gárda jobban ügyelt a védekezésre, illetve a kapusok, Jankovics és Gundl is jó teljesítményt nyújtottak. Az egyetlen gólváltás a negyed közepén történt, Tóth I. góljára Takács büntetőből válaszolt – maradt a közte három.

V. negyed. Az utolsó negyedben az első találatra négy percet kellett várni, ezt Dalmády Petra révén a szegediek jegyezték. A mérkőzés, és csapata utolsó, meglepetésre önmaga első gólját lőtte a lefújás előtt Drávucz Rita, a hátralévő időben pedig már nem változott az eredmény