2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 12°C | 18°C Még több cikk.

Ismét nyert a Kosársuli

Fantasztikus meccset látott a közönség a hódtóiban – Drahosék az utolsó percben nyerték meg (81–78-ra) a MAFC elleni rangadót. Az Eger kikapott, így újra a Bodrogi Bau állt az élre.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli–MAFC 81–78 (22–23, 17–21, 20–21, 22–13)
NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a felsőházért. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 450 néző. Vezette: dr. Páli, Kapitány.
Vásárhelyi Kosársuli: DRAHOS 22/3, Elek, NYILAS 29/21, KOVÁTS 12, Tigyi 12. Csere: Kukla 2, Böszörményi 4. Edzők: Czuprák László, dr. Elek András.
Kováts és Nyilas tarthatatlan volt az első 5 percben (15–6), de ezt követően a házigazdák gyenge támadásait kivédekezve felzárkóztak a fővárosiak, 19–14. A negyed végén megroppant a Vásárhely védekezése, 22–23. A második játékrész elején Nyilas három triplát dobott, de a vendégek erre is válaszoltak, 31–31.

A szünet után sem javult a helyzet, egyre nőtt a budapesti műegyetemisták előnye, 41–53. Az alacsonyabb csapatszerkezetre váltás sikeresnek bizonyult: nem volt több eladott labda, és a védekezés is feljavult. Nyilas kintről, Drahos pedig ziccerekből volt eredményes. A közönség elképesztő szurkolása mellett sikerült egyenlíteni (57–57), de hamar visszaállt a „régi rend", 59–65. Az utolsó negyed elején semmi sem sikerült, és úgy tűnt, hogy elment a meccs: 11 pontra nőtt a vendégek előnye, 62–73. Iszonyatos harc bontakozott ki, a Kosársuli három támadást is kivédett, de csak egy pontot szerzett (81–78), mert játékosai kétszer is eladták a labdát. Az utolsó másodpercben a szerencse is Nyilasék mellé szegődött: a vendégek félpályáról eleresztett triplája háromszor körbeforogva végül kiszédült a gyűrűből. Lehet, hogy a szurkolók fújták ki...

Dr. Elek András: – Köszönjük a közönségnek a fantasztikus biztatást – és le a kalappal a játékosok küzdőképessége előtt.

Fordított az algyői csapat

Az Algyő nyert, a HFC kikapott a labdarúgó NB III Alföld csoportjában. Tovább olvasom