2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 10°C | 21°C Még több cikk.

Ismét robogott a Lokomotív

Az első percekben jól tartotta magát a keményebben, határozottabban védekező Maros-parti gárda, de a különbség ennek dacára fokozatosan nőtt.
Debrecen - Németh Toll Makó 37-26 (17-11)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Debrecen, 400 néző. Vezette: Kocsmáros, Nagy L.
Debreceni VSC: Vorozscova – Csáki 1, Benyáts 4 (1), LATAKAITÉ 6, Szabó V. 2, ORBÁN 7 (1), Stuparicová 3. Csere: Király (kapus) SÜTŐ 6, Madai 1, SOPRONYI 7. Edző: Bíró Imre.
Németh Toll Makó: Szabó K. – Horváth 2, LÉVAI 7, Csendes 5 (1), Fekete, BARNA 5, Baunok 2. Csere: Klembucz (kapus), Németh Zs. 1, Bartucz 1, Erdei, Szöllősi, Sztupakova 3. Megbízott edző: György Ferenc.
Kiállítások: 4, ill. 4 prc. Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1.
Az eredmény alakulása, 6. perc: 3–1, 8. p.: 5–2, 11. p.: 7–4, 13. p.: 9–5, 19. p.: 14–7, 27. p.: 15–10, 38. p.: 23–12, 42. p.: 24–15, 49. p.: 28–18, 56. p.: 35–22.

A makói kézilabdások és ideiglenes edzőjük, az elnök György Ferenc – a második vonalban, az NB I/B-ben már irányította az együttes szakmai munkáját – igyekeztek alaposan kielemezni és a tanulságokat levonni a hazai Loki elleni meccs videofelvételéből. Egyértelműen agresszívabb védekezés, nagyobb koncentráció kellett a Debrecen elleni tegnapi idegenbeli partin. Az első percekben jól tartotta magát a keményebben, határozottabban védekező Maros-parti gárda, de a különbség ennek dacára fokozatosan nőtt. Az eladott labdákat, a rossz passzokat ezúttal is „kegyetlenül", gólokkal büntette a Loki, melynek villámgyors akciói ismét nagyon hatékonyak voltak.

Lévai a legjobb

A Németh Toll Makó legjobbjának a fiatal Lévai Zsófia bizonyult, pedig Bíró Imre edző külön felhívta az övéi figyelmét, hogy veszélyes, ne engedjék lőni. Ez nem sikerült, hétszer talált be a kapuba.

Fordulás után villámrajtot vett a hazai együttes, percek alatt tekintélyesre, tizenegy gólosra növelte előnyét. Az indításgólok természetesen szerepeltek a „kínálatban". Ebben a játékrészben Sopronyi volt a Lokomotív motorja, nagyon jól és eredményesen kézilabdázott. A vendégeknél Lévai, Barna és Csendes nyújtott dicsérhető teljesítményt. Ki kell emelni, hogy a Makó – ellentétben a hazai találkozóval – végig küzdött, nem adta fel. De a DVSC reálisan ennyivel jobb együttes, mint az újonc.

György Ferenc: – Debrecenben ilyen különbséggel nem szégyen kikapni.

Könnyedén nyert a Pick Szeged a Komló ellen

A szombati szegedi férfi kézilabda Bajnokok Ligájára tegnap jól sikerült főpróbát tartott a Pick. A… Tovább olvasom