2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Ismét száz pont fölött kapott a Szedeák

Túl hamar eldőlt: a Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata már az első negyed végén tizenöt pontos hátrányban volt az NB I A csoportjának 10. fordulójában Körmenden. Végül 104-79-re kapott ki Molnár József csapata.
Körmend–Naturtex-SZTE-Szedeák 104-79 (28-13, 26-15, 32-22, 18-29)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 10. forduló. Körmend, 1000 néző. Vezette: Kapitány, Szabó G., Gelencsér.
Körmend: Ruják 12/6, Simpson 5/3, Ferencz 10/6, BULJAN 22/6, SHAW 24/3. Csere: Fodor G. 2, Farkas A. 13, Sonyák 12/6, Kutasi, Kocsis 2, Csapai 2, Sömenek. Vezetőedző: Hencsey Tamás.
Szedeák: Fekete 4, Gurlay 8/3, Kiss Zs., DUKICS 22/3, CSORVÁSI M. 29. Csere: Tanács 5/3, Vida 9, Jakab, Csorvási L., Wirth, Varga D. 2. Vezetőedző: Molnár József.
Kipontozódott: Csapai (40.).

– Nem kaphatunk száz pontot egy meccsen, akkor nem tudunk nyerni – nyilatkozta a Körmend elleni bajnoki előtt lapunknak Nebojsa Dukics, a Naturtex-SZTE-Szedeák kosárlabdázója. Az NB I A csoportjának 10. fordulójában azonban Molnár József csapatának védekezése nem tudta megállítani a körmendi légiósokat (a körmendi születésű edzőt a meccs előtt köszöntötték a hazai drukkerek), a több mint száz kapott pont pedig a „jóslathoz" hasonlóan most is vereséghez vezetett – 104-79-re nyertek a hazaiak.

Csorvási volt a Szeged legjobbja.
Fotó: BB1.hu

Már nagyon korán előnybe került a vasi csapat, az első tíz perc végére 15 ponttal vezettek, és a különbség csak nőtt a folytatásban. Hiába játszott kiemelkedően a Naturtexből Dukics és Csorvási Milán a palánk alatt, kettőjükön kívül a többiek nem tudtak érdemben hozzátenni a pontterméshez. A harmadik negyedben 62-32-nél harminc pont volt a különbség, a negyedikben 98-61-nél pedig harminchét. A hajrában a hazai tréner,  Hencsey Tamás az összes játékosának lehetőséget adott, és így a szegediek még tudták kozmetikázni az eredményt, amely így is 25 pontos vereséghez vezetett.

A Szedeák csapata legközelebb december 9-én, vasárnap 18 órától Pécsett lép pályára.

Molnár József: - Megadtuk a Körmendnek azt az esélyt, hogy hagytuk őket játszani. Sajnos idegenben valamilyen oknál fogva képtelenek vagyunk huzamos ideig jó teljesítményre. Szomorú vagyok, szégyellem magam, a játékosaim nevében is.

További eredmények: Debrecen-Szombathely 73-81, Atomerőmű-Pécs 86-60, Alba Fehérvár-Nyíregyháza 81-53, Zalaegerszeg-Jászberény 91-89, Sopron-Kaposvár 69-88.

• 2. laca74 2012. december 02. 19:02
    „Az a baj hogy a szezon elötti nyilatkozatok és tervek köszönö viszonyban sincsenek az eddigi eredménnyel sajnos.
    A Szeged tábla után is nyerni kellene.de csak a pofonok jönnek.”
  • 1. bj029 2012. december 02. 17:09
    „Én megragadnám az alkalmat és akkor elköszönnék Molnár József vezetőedzőtől. Úgyis nemsokára repül...”

Megtört a Honvéd: négy góllal nyert az A-Híd a Kőér utcában

0-5-ös harmadik negyeddel eldöntötte a mérkőzést az A-Híd Szeged a Honvéd elleni bajnokin. Vincze… Tovább olvasom