2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Ismét van Szegednek NB I-es férfi futsalcsapata!

A futsal NB I osztályozójának visszavágóján az UTC Szeged a hazai 7–2-es siker után ugyan kikapott 5-3-ra, de így is összesítésben 10-7-tel kiejtette a Miskolcot.

Borsod Volán Miskolc–UTC Szeged 5–3 (1–3)
Férfi futsal NB I, osztályozó, visszavágó. Miskolc, városi sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Veizer, Varga L.
Miskolc: JAKAB – Sivák, VÍGH, KOVÁCS P., Takács P. Csere: Valkányi (kapus), Deák, Bogyó, Lénárt L., Binder, Nagy P., Titkó. Játékos-edző: Vígh Ferenc.
UTC: TOMBÁCZ – TRUCZ, PATAKI, HEGYESI ZS., HERNÁDY. Csere: Szűcs M. (kapus), Dürgő, SZABÓ L., Daróczi. Edző: Brinszky Adrián.
Gólszerzők: Deák (8.), Sivák (24.), Vígh (35., 39.), Kovács P. (40.), ill. Hegyesi Zs. (17.), Pataki S. (17., 19.).
A párharc győztese: 10-7-es összesítéssel az UTC Szeged.

40. perc: miskolci időkérés. Szűcs Marci a szegedi kapuban. Véd is egyet. Újabb fault, Kovács P. a labda mögött, belővi, 5-3.

39. perc:
kimondhatjuk: NB I-es az UTC futsalcsapata!!!! És ezen még az sem változtat, hogy Vígh közelről gólt szerez, 4-3.

38. perc:
Nagy P. bravúrja: Hegyesi bombáját hárította. Hatodik fault, Szabó a 10 méteres vonalon: mellé.

37. perc:
fogy az idő, ez szegedi szempontból nagyon jó. Megvan az ötödik miskolci szabálytalanság is. Tombácz remekül érzi a lövéseket, ráadásul ráüti egy hazaira - kidobás.

35. perc: Vígh
megunta a labdatologatást, Tombácz jobb válla fölött lő a hálóba, 3-3.

35. perc:
megint emberelőnyős hazaiak, de jó a szegedi védőmunka.

34. perc:
Hegyesi szabálytalankodik, kisbüntető 10 m-ről, Jakab kapus(!) lövi, Tombácz védi. Szegedi időkérés - jól jött a nyugtatás.

33. perc: Hegyesi akasztották a hatoson belül, a büntető elmaradt, Sivák kihagyta a kontrát - önző volt.

32. perc:
majdnem sikerült a kontra, Sivák elcsípte, végül odalett a lehetőség.

31. perc:
Víghgel szemben is Tombácz nyert. Hegyesi ment a gólvonal közelében, majd Szabó is mgeteszi ugyanezt.

30. perc:
Tombácz véd a gólvonalon, Binder talán túl közel volt. jó a védekezés Tombáczcal az élen, igaz, megvan az ötödik fault is.

29. perc:
Sivák helyzetet hibáz el.

28. perc:
Hernády spiccel szemből nyolc méterről hagyta ki a kihagyhatatlant.

27.perc:
Nagy P. első védése.

26. perc:
két kapus a pályán, Nagy P. fent feledkezett, miközben Jakab már beszaladt, sárgát kap Nagy P.

25. perc:
innentől emberelőnyben támad a Miskolc - ha minden igaz, végig.

24. perc:
a hazai alakulat lehozta a kapusát. Sivák távoli lövése utat talál a kapuba, 2-3.

23. perc:
támad a Miskolc, a szegedi védelem remek.

22. perc:
Hegyesi szerez labdát, de most lövés helyett passzolhatott volna. Aztán átgurítja a kapus lába között a labdát, de Vígh becsúszva ment.

21. perc:
 elkezdődött a második félidő.

A félidőben 3-1-re vezet az elején kicsit még megilletődött, ám a félidő második felére magára találó, remek támadásokat vezető, majd gólokat szerző UTC. Közel az NB I...

20. perc: az ötödik szegedi fault.

19. perc:
Hegyesi-lövés, újra és újra Jakab. Parádés támadás, Pataki bomba a bal felsőbe, 1-3.

18. perc:
 Takács P. hazaadta, holott a labda nem ment át a félpályán, a hatosról szegedi szabadrúgás. UTC-időkérés. A variáció mellément.

17. perc:
kontra, Hegyesi most megcsinál egy cselt, és a kapuba lő, 1-1. Labdaszerzés, Szabó-passz Patakinak, üres kapu, 1-2.

16. perc:
Nagy P. emelt közelről fölé. Hegyesi-spicc, a kapus nem tudni hogyan, de kivédte. Hegyesi megint, most is spiccel, megint Jakab.

15. perc:
hazai időkérés. Nagy P. luftja a kapu torkában... Két szegedi labdaeladás, nincs baj belőle, csak nagy helyzet...

14. perc:
hazai szabadrúgás, szegedi blokk, a kontrából szöglet, majd semmi. Szabónál is jól jön ki Jakab.

13. perc:
megint Hernády lövését védte Jakab.

12. perc:
előbb Tombácz hárít egy gyenge Sivák-próbálkozást, a kontrából Hernády elől mentenek. Pataki lő a kivetődő Jakabba. Most a hazai kapus a lelket a csapatában.

11. perc:
Hernády-kapufa egy kényszerítő után!

10. perc:
Takács P. bombázott cselek után mellé. Tombácz-védés szögletre.

9. perc:
Hegyesi tüzelt mellé.

8. perc:
Kovács P. lőtt mellé. Deák érkezett Nagy P. passzára, és a kivetődő Tombácz alatt vezetést szerzett, 1-0.  10 m-es hazai szabadrúgás, egy lábról szögletre pattan.

7. perc:
sok a hazai csel, Tombácz lábbal odaér.

6. perc:
ígéretes helyzet, Szabó lövése Binderről pattan mellé.

5. perc:
Tombácz öleli magához a labdát.

4. perc:
pörög a játék, helyzet nélkül.

3. perc:
ismét Tombácz-védés. UTC-szabadrúgás 12 m-ről, középről, Trucz mellélőtte.

2. perc:
Pataki szabadrúgása ment szögletre. Hegyesi lövését védte Jakab.

1. perc:
Tombácz védett gyorsan kettőt 15 mp alatt. Hernády lőtt közelről mellé, kicsit kisdorodva.

19.10: középre vonultak a csapatok, megtörténik a bemutatás. Az első mérkőzést az UTC a szegedi Csonka-szakközépiskolában 7-2-re megnyerte.

18.55:  szinte teljesen kicserélődött a hazai csapat, így bekerült a keretbe Sivák, Takács P., a játékos-edző Vígh, Nagy P.

17.15: megérkezett Miskolcra az UTC Szeged. A hosszú út után megkezdték a hangolódást a meccsre a játékosok, többen is gyúratnak a mindent eldöntő összecsapás előtt. Már két óra sincs hátra a kezdésig.

Óriási lehetőség előtt áll az UTC Szeged: a futsal NB II Keleti csoportjának másodikjaként ma 19 órától kiharcolhatja az NB I-be jutást az osztályozón. Ehhez nem kell mást tennie, mint okos, taktikus játékkal megőrizni az oda-vissza vágós rendszerben rendkívül biztató 7–2-es előnyét a Miskolc ellen idegenben.

– Azt gondolom, az ötgólos előnynek elégnek kell lennie – mondta Erhardt Szilárd, a szegedi csapat technikai vezetője.

Dürgő Péter és Batik Bence a feljutást ünnepelné Miskolcon.
Fotó: DM/DV

– A Miskolc erős csapattal érkezett hozzánk, ahonnan négy meghatározó játékos, Balogh, Ulviczki kapus, Lapis és Fekete kiállítás miatt most hiányzik, de a bő keretükben akadnak még jócskán jó labdarúgók. A két kapott gól bizakodásra adhat okot, hiszen három találatot általában szerzünk, így ebben az esetben hattal kellene kikapnunk. De nem gondolok a vereségre, és bízom benne, hogy legalább egy döntetlennel biztosítjuk helyünket az NB I-ben. Az biztos, hogy mindenre fel kell készülnünk, és a Miskolc mindent elkövet majd, hogy ledolgozza a hátrányát. Tóth Attila sajnos megsérült, Rajcsevics régóta sérült, és elképzelhető, hogy az edzőnek, Brinszkynek is be kell majd szállnia.

A mérkőzés ma 19 órakor kezdődik a miskolci városi sportcsarnokban, amelyről a helyszínről élő online tudósítást olvashatnak a www.delmagyar.hu honlapon.