2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 3°C | 13°C Még több cikk.

Ismétlődő történelem: nyert a Szedeák a Körmend ellen

Szeged - Elképesztő második félidei teljesítményével a Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata 84–61-re legyőzte a Körmendet az NB I A csoportjában. Úgy, ahogy tette tíz évvel ezelőtt is.
Volt egyszer egy Szedeák–Körmend. 2002 januárjában a szegedi piarista gimnázium tornacsarnokában Kiss Zsolték hatalmas csatában győzték le 90–88-ra sokkal esélyesebb riválisukat. A találkozó megmaradt a szegedi kosárlabdadrukkerek emlékezetében, nemrég lapunk Legendás meccsek rovatában is írtunk róla.

Szedeák-Körmend, az utóbbi földön. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Naturtex-SZTE–Szedeák–Körmend 84–61 (17–17, 12–18, 27–9, 28–17)

Férfi kosárlabda NB I A csoport. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Földházi, Ádám, Pozsonyi.

Szedeák: DRAHOS 11, LEVY 22/9, László 5, Ivosev 11, Dukics 13/3. Csere: KISS ZS. 13/9, Molnár M. 5/3, Csorvási, Tanács 4. Vezetőedző: Fodor Péter.

Körmend: Ruják 1, Fodor G. 4, Ferencz 12/6, BELL 25/3, Townes 8. Csere: English 2, Mladenovics 1, Cseh, Sonyák 3/3, Eilingsfeld 5/3. Vezetőedző: Zoran Martics.

És volt egy Szedeák–Körmend meccs szombaton is. Hogy milyen, azt csak az tudhatja, aki átélte Tanácsék újabb sikerét a vasi együttessel szemben – a Szedeák és a Napfényfürdő Aquapolis (bejött Szabó Mihály ügyvezető igazgató jóslata: aki a fürdővel szerződést kötött, az a következő meccsét megnyerte) közös játékának köszönhetően öt iskola diákjai is ott lehettek a nézőtéren.

A 23. percig az történt a pályán, amit a vendégek akartak, a két amerikai, Townes és Bell szállította a pontokat a Körmendnek. A meccs tulajdonképpen ekkor, 29–40-es állásnál kezdődött el a Szeged számára.

Fodor Péter szünetben adott tanácsai a pályán is visszaköszöntek, végre bementek a külső dobások, Kiss Zsolt és Molnár Miklós is triplából volt eredményes. A Szedeák egy 24–2-es sorozattal a 11 pontos hátrányt alig öt perc alatt 11 pontos előnnyé alakította át (53–42) – el is csendesedtek a Körmendről érkező, addig lelkes szurkolók.

Nem úgy a szegediek, akik végig ünnepelték a Naturtexet: amikor például egy dupla technikai után Kiss Zsolt zsinórban négy büntetőt szórt be (68–50), már tudták, kedvenceik nem veszíthetnek.

Ezen az estén, a második félidőben minden sikerült a Fodor-csapatnak. A már említett kapitány, Kiss Zsolt ismét szórta a triplákat, a kispadról beszálló emberek is sokat hozzátettek a játékhoz, és a légióstrió is jócskán termelte a kosarakat. Méghozzá az ellen a Körmend ellen, amely bajnoki döntőbe vágyik. Nagyszerű mérkőzés, emlékezetes siker volt ez a 84–61. Így ha újabb tíz év múlva valaki azt mondja, volt egyszer egy legendás Szedeák–Körmend, azt is meg kell kérdezni tőle, melyikre gondol...

Fodor Péter: – A félidőben megbeszéltük, mit csinálunk rosszul. A folytatásban aztán remekül összeállt a védekezésünk, és kintről is betaláltunk, sőt a kispad is sokat hozzátett. Köszönjük közönségünknek a támogatást!

* * *

További eredmények: Szolnoki Olaj–Falco 79–74, Sopron–Kecskemét 84–78, Nyíregyháza–Atomerőmű 83–104, Kaposvár–Albacomp 59–81, Pécs–Zalaegerszeg 103–66.

MKB Veszprém-Pick Szeged: nagy meccs volt!

A bajnoki címvédő MKB Veszprém nyerte a Budapest Bank férfi kézilabdaliga rangadóját a Pick Szeged ellen. A hazaiak 33–28-ra diadalmaskodtak. Tovább olvasom