2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 20°C | 31°C Még több cikk.

Itthon már jegyzik a szegedi úszókat

Nagyüzem van a hazai úszásban. A felnőttek mellett az utánpótláskorúak is az országos bajnoki érmekért küzdöttek, illetve küzdenek. A fiatalabb korosztályban Szegedre is jutott a medálból.
Budapesten zajlik az úszók országos bajnoksága, amelyen a pekingi olimpiára készülő nagyok mellett ott vannak a szegedi Tmax-SZUE versenyzői is. Bán Sándor vezetőedző örömmel újságolta, hogy a teljesen ifjúsági korú versenyzőkre – Lábdy Alexandra, Stefán Gréta, Nagyi Barbara, Olasz Anna – épülő szegedi 4×200-as női gyorsváltó ötödiknek érkezett a célba.

Az előbb felsorolt versenyzők a felnőttbajnokságra Egerben az ifjúságiaknak megtartott országos bajnokságon készültek. A Tmax–SZUE versenyzői közül Olasz Anna szerepelt a legjobban, aki 1500 gyorson ezüst-, míg 400 gyorson bronzérmes lett. 800 gyorson 9:07.39-cel éppen hogy lemaradt a dobogóról. Ugyanakkor tagja volt a negyedik helyezett 4×100-as és 4×200-as gyorsváltónak is, valamint a 7. helyezett 4×100-as vegyes váltónak. Ambus Diana 200 pillén 4. (2:21.36), míg 100 pillén 5. (1:05.26) lett és tagja volt a 4. helyezett 4×100-as, 4×200-as gyors- és a 4×100-as vegyes váltónak.

Stefán Gréta mind a három váltóban első emberként nagyszerű egyéni csúcsokkal jó helyzetben hozta be a társakat. Különösen a 4×100-as gyorsváltóban elért 1:01.27-es ideje volt igen figyelemreméltó.

Vass Flóra elsőéves serdülőként került a csapatba, Nagyi Barbara helyetteseként, és a kezdeti megilletődöttsége után oroszlánként küzdve hozta be a váltókat hajráemberként a negyedik helyekre. Herczeg András 100 (58.18-as egyéni csúccsal) és 200 pillén 5.-ként ért célba. Az 50 pillén elért újabb egyéni csúcsával 26.98 mp-cel mindössze 0.07 századmásodperccel szorult le a dobogóról. Továbbá meghatározó embere volt a 4. helyezett szegedi 4×100-as és 4×200-as váltónak, valamint a 6. helyezett 4×100-as vegyes váltónak. Gábe Tamás 50 mellen 31.74-el 4., 100 mellen 1:08,40-el 5. és 200 mellen 6. lett. Király Bence elsőéves serdülőként nagy fegyvertényt hajtott végre a 200 gyorson beverekedte magát a döntőbe és életében először áttörve a 2 perces álomhatárt 1:59.51-el az 5. helyet harcolta ki. Sibalin Dávid szintén elsőéves serdülő létére a 200 méteres férfi pillangóúszás fináléjába verekedte magát 2:11.23-as idejével. A 100 pillén ugyancsak tartalék volt a döntőben, de 1:00.36-os egyéni csúcsa minden dicséretet megérdemel.

A Tmax-SZUE úszói közül a delfin korosztályúak országos seregszemléjén a legjobban a 10 éves Novoszáth Melinda szerepelt, aki öt számban indult és valamennyit megnyerte. A békák korcsoportjában pedig Ulrich Botond az 50 m háton bizonyult a legjobbnak.

– Természetesen nagyon örülünk az eredményeknek, amit négy edzőtársam munkáját is dicséri – vont gyorsmérleget Bán Sándor, a klub vezetőedzője.

Süli Róbert: Függőben

"Emlékeznek? Karpov–Kaszparov függőben! A 80-as években megszokott dolog volt, hogy a… Tovább olvasom