2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Izgalmas csatában maradtak alul: Szeged-Eger 8-10

A Diapolo-Szeged férfi vízilabdacsapata az OB I elődöntőjének második mérkőzésén fogadta a ZF-Egert. Az újszegedi sportuszodában vérbeli rangadót láthatott a publikum, de az utolsó negyedben szegedi gólt nem, ez döntött.
Diapolo-Szeged-ZF-Eger 8-10 (2-3, 2-2, 4-3, 0-2)
Férfi vízilabda OB I, elődöntő, 2. mérkőzés. Szeged, újszegedi sportuszoda, 400 néző. Vezette: Csizmadia, Petik.
Diapolo-Szeged: Nagy - Juhász, Kunac 1, Tóth 1, HEGEDÜS 3, Seman, KISS 2. Csere: Decker 1, Jansik, Molnár. Vezetőedző: Vincze Balázs.
ZF-Eger: Bisztritsányi - BÁTORI 2, Hárai 1, Biros, GRAHAM 2, GÓR-NAGY 2, Bundschuh 1. Csere: Kovács 1, Bedő 1, Salamon, Varga II. Zs., Lőrincz. Vezetőedző: Dabrowski Nornbert.
Gól - emberelőnyből: 15/3, ill. 8/1.
Gól - ötméteresből: -/-, ill. 1/1.
Kipontozódott: Kunac, ill. Kovács, Bundschuh.

Vincze Balázs: - A negyedik negyedre elfáradtunk. Akkor is ki tudtuk alakítani a helyzeteket, de a befejezésekre már nem maradt erőnk.

Itthon kaptunk ki az Egertől. Fotó: Schmidt Andrea (képgaléria)

4. negyed (0-2)

8. perc: Graham valószínűleg eldönti. 8-10 54 másodperc van hátra. Jansik Szilárdtól Kovács elveszi a labdát, az egriek lepergetik a maradék időt.

7. perc: Most Papesz ajándkoz labdát Salamonnak, kicsúszik a kezéből.

6. perc: Itt az újabb esély, ezúttal akcióból. Kiss Csaba odaajándékozza a labdát Birosnak, az egriek klasszisa még meg is köszöni.

5. perc: Tóth Márton elveszik a víz alatt, de a bírói síp néma marad. Az újabb szegedi támadásnál fürba kerül a Szeged, Vincze Balázs időt kér.  Néhány másodperc után elveszítik a labdát a hazaiak.

4. perc: Molnár Tamás egymás után kétszer próbálkozik, de minkét lövésébe beleérnek az egri védők.

3. perc: Birós lő, túljut a labda Nagy Viktoron, de a kapus beleért, pont annyira, hogy a labda megálljon a képzeletbeli gólvonalon. Hárai már pontosabb. 8-9

2. perc: Decker Ádám óriási erőt visz lövésébe, Bisztritsányi bravúrral piszkálja ki a labdát a felső sarokból.

1. perc: Graham hozza el a labdát, majd Bátori lövését védi Nagy Viktor.

3. negyed (4-3)

8. perc: Gól nélkül ér véget egy szegedi emberelőny, majd Dabrowski időt kér. Az Eger sem eredményes, Hárai közben osztja a pofonokat Deckernek, a síp viszont néma marad. A világbajnok játékos nem zavartatja magát, Kiss Csaba centerezése után a jobb sarokba vágja a labdát! 8-8

7. perc: Hegeeeee! Mesterhármas! Most is centerből! Fantasztikus formában Hegedüs Gábor. 7-7 Bátori lövése megpattan a szegedi védőfalon, irányt változtat a labda, így sajnos Nagy Viktornak esélye snincs védeni. 7-8

6. perc: Gór-Nagy Miklós azonnal válaszol. Még mindig csak rohanunk az eredmény után 6-7

5. perc: Előnyben a hazaiak, Vincze Balázs időt kér. Csabiiiiiiii! Újra Csabiiiiii!!! Kiss Csaba ugyanonnan villan, ahol négy perce is tette. 6-6

4. perc: Kiss Csaba majdnem kettétöri a felső lécet. Juhász passza remek Papesznak, de egy centi híján nem tudja megszelídíteni a játékszert.

3. perc: Fórban a Szeged, de a fiúk nem tudják kihasználni. Nagy Viktor emberhátrányban védi Salamon löketét, Bátoriéval viszont nem tud mit kezdeni, szépen helyezett lövés volt. 5-6

2. perc: Nagy Viktor bravúrral védi Bátori lövését, a kipattanó után támad az Eger, de Hege labdát szerez. Ez az!

1. perc: Jansik Szilárd nyeri a ráúszást, 20 másodperccel később pedigg hangrobbanás a sátor alatt. Kiss Csaba bődületes erejű lövését csak csodálni tudja Bisztritsányi, védeni képtelenség. 5-5

2. negyed (2-2)

8. perc: Fórban az Eger, Dabrowski Norbert időt kér. Felesleges volt, Juhász Zsolt labdát szerez. Kiss Csaba távolról próbálkozik, Bisztritsányi véd, majd Jansik Szilárd magasra dobja a labdát, egy igen érdekes emelés, a keresztlécre pattan.

7. perc: Csak birkózást látunk.

6. perc: Kovácsot kiállítják, Vincze Balázs időt kér. Hegeeeeeee!!!! Mekkora összjáték! Kunac passza után Hegedüs Gábor üti be a labdát! 4-5

5. perc: Papesz lövését védi Bisztritsányi, majd Hegedüs passzára nem ér oda a Molnár.

4. perc: Jansik lövése nem jó, Grahamé viszont igen. 2-4 Tóth Márton nevét skandálja a közönség, egy fantasztikus pattintott lövéssel váltja gólra a szegedi emberelőnyt. 3-4 Bedő arcon csapja Kunacot, aki egy pillanatra nem tud védekezni ellene, az egri játékos pedig betalál. 3-5 Egyértelmű szabálytalanság volt, ez a gól a bíróké...

3. perc: Másfél percig támad az Eger, de a Szeged állja a sarat.

1. perc: Juhász Zsolt és Péter is a kapufát találja el.

1. negyed (2-3)

8. perc: Kunac passza ezúttal sem jó. Az egriek utolsó támadása előtt Dabrowski Norbert időt kér. Gór-Nagy Miklós továbbra is remek formában, egy remekül helyezett pattintott lövéssel szerzi meg a vezetést a címvédőnek. 2-3 Tóth Márton centerezése nem jó, Molnár Tamás elől meg tudják kaparintani a labdát.

7. perc: Újra fórban a Szeged, de Kunac és Tóth nem értik meg egymást. Kunac egy blokkal javítja hibáját.

6. perc: Juhász védekezését szabálytalannak látják a bírók, a döntés jogossága kétségbe vonható, de Kovácsot ez nem zavarja, értékesíti az ötméterest. 2-2 Kunac ejtéssel próbálkozik, kapufa.

5. perc: Nagy Viktor védi Salamon lövését. Első emberelőnyéhez jut a Szeged, Vincze Balázs azonnal időt kér. Juhász passzába belekapnak az egri védők, sajnos kihasználatlanul marad az első fór.

4. perc: Graham lő, kapufa! Talán Nagy Viktor is beleért. Hegedüs Gábor mekkora gólt lő a szélről. Erre senki sem számított az egriek közül. 2-1

3. perc: Decker kapja el a labdát az egri centerezésnél, vastaps a jutalma. A túloldalon Biros teszi ugyanezt.

2. perc: Bundschuh Erik góljával vezet az Eger. 0-1 A szegedi támadás során kontrát fújnak a bírók, majd Hárai szerez egy gólkt svédcsavarból, de érvénytelen. Aljosa Kunac centerben kapja a labdát és kiegyenlít. 1-1

1. perc: Az Eger viszi el a labdát, majd mindkét csapat remek védekezést mutat be, lövésig sem jutnak a felek.

Korábban:

Fiúk, semmi baj, majd otthon sikerül!

Ez a mondat többször is elhangzott szombat este a Bitskey Aladár uszoda előtt, de nemcsak a Diapolo-Szeged, hanem a ZF-Eger drukkereitől is. Ebből is látszik: a rivális rajongóit is meglepte a hatgólos különbség, és ők is szoros csatára vágynak, összesítésben és egy-egy találkozó alkalmával egyaránt. Hiszen ez a férfi vízilabda OB I sava-borsa, ebben az elődöntőben pedig a kupagyőztes és a bajnoki címvédő áll szemben egymással. A hazai szurkolók részéről természetesen megkülönböztetett figyelmet kapott Hegedüs Gábor, aki Tisza-partra költözése előtt húsz évig szolgálta a hevesieket.

Nyerni kell. Az egri Bisztricsányi (a kapuban), Hárai (12) és Gór Nagy védekezik, Decker Á. (2) és Molnár támad az első meccsen. Fotó: Lénárt Márton

– Még mindig különleges érzés számomra Egerben játszani, de ez a meccs nem egy szép emlék. Teljesen egyértelmű, hogy a védekezésünkkel volt gond, de támadásban sem voltunk a legjobb formában. Miután hátul szétestünk, elöl kapkodni kezdtünk. Éppen ezért a fegyelmezettség és a türelem lehet a párharc kiegyenlítésének kulcsa – mondta Hegedüs Gábor.

Budapesten a Valdor

A férfi vízilabda OB I 9–14. helyéért zajló rájátszásában a Valdor-Szentes a hazai vereség után ma 20.30-tól Budapesten szerepel. Az OSC elleni párharc második mérkőzésének tétje nem más, mint az életben maradás. Ha a Szentes nyer, lesz harmadik meccs, ha nem, a kiesés elleni csaták következnek...
Ahogy már tegnapi cikkünkben is kiemeltük: a súlyos vereség után a buszon meglepően higgadt volt a csapat, ami a szurkolók számára mindenképp megnyugtató lehet.

– Az edzéseken is ilyenek voltunk, van bennünk annyi rutin, hogy ezt a váratlan eredményt kezelni tudjuk. Erre rá is vagyunk kényszerítve, hiszen a mai rangadónak óriási tétje van. Kétmeccses hátrányban nagyon nehéz helyzetbe kerülnénk, tehát nyernünk kell. A mai derbi lesz a vízválasztó! – jelentette ki a Hege becenévre hallgató pólós, aki mindenképp szoros mérkőzésre számít.

A drukkereken semmi nem múlik majd, telt házra lehet számítani, az élvonalba nemrég feljutó Szeged KKSE Chance-Exicom női kézilabdacsapata is jelezte, hogy teljes létszámban a helyszínen szurkol a Vincze-legénységnek. Aki nem tud eljönni az újszegedi sportuszodába, a Digi-Sport 1 élő közvetítését és a delmagyar.hu online tudósítását is követheti.

Győzelmekkel kezdett a szegediekkel felálló fallabda-válogatott

Két győzelemmel kezdte szereplését a magyar férfi fallabda-válogatott a horvátországi divízió 3-as… Tovább olvasom