2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 10°C | 21°C Még több cikk.

Izgalmas döntetlen: Szeged-FTC 8-8 - galéria

A Tiszavirág Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapata egy fordulatos, izgalmas bajnokin 8-8-ra végzett hazai pályán az FTC ellen.
Tiszavirág Szeged Diapolo-Ferencvárosi TC 8-8 (2-2, 2-2, 2-3, 2-1)
Férfi vzilabda OB I, 18. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Németh A., Molnár P.
Tiszavirág Szeged Diapolo: MEIXNER - Seman, Manhercz Á. 1, Varga II. Zs., MANHERCZ K. 4/2, KUNAC 1, Kiss. 1 Csere: Imnaishvili, Sánta 1, Palotás, Zsigri, Chilkó. Vezetőedző: Varga Péter.
FTC: Gárdonyi - MARNITZ 2, Avramovics, NYÉKI 1, Jansik Sz. 1, REGŐS 2, Katonás. Csere: Swift 1, Ernyey 1, Csapó, Paján, Pohl. Vezetőedző: Varga I. Zsolt.
Gól - emberelőnyből: 11/3, ill. 8/2.
Ötméteresből: 3/2, ill. 1/1.
Kipontozódott: Jansik Sz., Katonás, Manhercz Á.
Kiállítás végleg, cserével: Manhercz K., ill. Nyéki.

Varga Péter: - Jól kezdtünk, de a második negyedben volt két olyan bekapott gól, amely megakadályozható lett volna. Feljött a Ferencváros, de nagy erőket mozgósítva fordítani tudtunk. A végén a kezünkben volt a győzelem lehetősége, sajnos nem tudtunk élni vele. Ez egy igazi rangadó volt. Dolgozunk tovább!

Tiszavirág Szeged Diapolo-Ferencvárosi TC 8-8. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

4. negyed (2-1)

8. perc: Swiftet csak kiállítják, pedig ezért ötméteres járt volna. Sajnos fórban nem eredményes a Szeged, így marad a döntetlen.

7. perc: Kivédekezünk egy emberhátrányt.

6. perc: Egy-egy labdaszerzés mindkét oldalon. Nyékit és Manhercz Krisztiánt is cserével végleg kiállítják a bírók, miután egymással küzdöttek.

5. perc: Újra fórban a Szeged, Varga Péter időt kér. Kunac gólhelyzetben, de nem megy be. A kapus hozzáért, mégsem a hazaiaké a labda, miután kiment. Emberelőnyben a Fradi is, szerencsére egy rossz lövéssel végződik az akció.

4. perc: Ernyey távolról, sajnos pontos is, nem csak erős. 8-8 Fórba kerül a Szeged, de a bírók később elveszik a labdát.

3. perc: Meixner egy centerezést akadályoz meg, együtt él a játékkal, remek ütemben jön ki. Utána robban a sátor!!! Sánta is bepövcköli a labdát, ugyanonnan, ahol az előbb Kunac tette. 8-7

2. perc: Remek szegedi védekezés! Így kell!

1. perc: Kunac bebokszolja a labdát az első támadás végén. Ez ez! Egyenlítés! 7-7

Tiszavirág Szeged Diapolo-Ferencvárosi TC 8-8. Fotó: Karnok Csaba (galéra)

3. negyed (2-3)

8. perc: Sajnos Varga II. Zsolt lövése sem jó, pedig fórban volt a Szeged. A hazaiak nem tudtak az utolsó pillanatban egyenlíteni.

7. perc: Egy-egy rossz lövés mindkét oldalon.

6. perc: Emberelőnyben a Szeged, Varga Péter időt kér. Manhercz Ádám egy szerencsésen pattogó lövéssel csökkenti egygólosra a különbséget. 6-7 Fórban az FTC, időt kérnek a vendégek.

5. perc: Páros kiállítás, nincs gólja ebből a Szegednek.

4. perc: Marnitz ziccerből lő gólt, miután a bírók érthetetlen okból elvették Varga II. Zsolttól a labdát felúszás közben. 5-6 Újabb Fradi ziccer, ezúttal egy jó védekezés és labdaszerzés után, ezt Nyéki váltja gólra. 5-7

3. perc: Marnitz is büntetőzhet, sajnos ez is jó. 5-5

2. perc: Meixner véd. Manhercz Krisztián ötméterest lőhet, ezt is magabiztosan értékesíti. "Manó, Manó, Manó!" - zúgja a B-közép, már negyedszer. 5-4

1. perc: Manhercz Krisztián újra megnyeri a ráúszást. Kiss Csaba lövése nem jó, Kunactól pedig vitatható körülmények között veszik el a labdát.

2. negyed (2-2)

8. perc: Palotás sajnos pont a Fradi kapusára lövi a labdát. Az első negyedhez hasonlóan a második játrékrészben is a végén egyenlít az FTC. Swift eredményes. 4-4

7. perc: Regős egy újabb szép centerezés után szerzi második gólját. 4-3

6. perc: Jansik Szilárdot kiállítják, Varga Péter időt kér. Kuanc egyértelmű akadályozása miatt ötméterest kapnak a hazaiak. Manhercz Krisztián bevágja. 4-2

5. perc: Varga II. Zsolt lőhet büntetőt, de a felső lécet találja el. Újabb Meixner-védés, nagyon kellett.

4. perc: Sokan Manhercz Krisztián harmadik góljának örülnek, de a bíró szerint nem haladt át a gólvonalon teljes terjedelmével. Szerintünk igen.

3. perc: A túloldalon is rezzen a háló, de szerencsére oldalról.

2. perc: Óriási tehetség Manhercz Krisztián, mindenki passzra számít, amikor a szélen egy pattintott lövéssel pont az egy labdányi helyre, a ficakba lövi a játékszert. Gyönyörű gól! 3-2

1. perc: Manhercz Krisztián nyeri a ráúszást.

1. negyed (2-2)

8. perc: Manhercz Krisztián egy olyan ejtéssel próbálkozott, amelyből csapatában és a válogatottban is szerzett gólt. Most sajnos nem. Időt kér a Fradi. Sajnos a vendégek kihasználják az emberelőnyt, Regős egy remek centerezésbe kap bele, csak éppen annyira, hogy Meixnernek esélye se legyen védeni. 2-2

7. perc: Meixner újra véd, egy utolsó pillanatban eresztett lövést hatástalanított. És aztán ziccerben is véd!!!

6. perc: Varga II. Zsolt labdát szerez, de Sánta elől is elveszik a labdát a túloldalon.

5. perc: Nyékinek nincs szerencséje, újabb kapufája örömhír számunkra. Emberelőnybe kerül a Szeged, Varga Péter időt kér. Manhercz Krisztián gólra váltja a fórt. 2-1

4. perc: A tavaly még Szegeden játszó Jansik Szilárd egyenlít. 1-1 Sajnos az utóbbi három szegedi támadás végén lövés sem volt, kétszer a bírók vették el a labdát.

3. perc: Nyéki pattintott lövése csak a kapufát találja el, megússzuk az első vendég fórt gól nélkül.

2. perc: Meixner véd, magabiztosan.

1. perc: A Kaposvár ellen is Kiss Csaba szerezte meg a vezetést, reméljük most is szerencsét hoz a gólja. 1-0

17.55: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából, ahol hamarosan kezdődik egy fontos rangadó: a Szeged az FTC-t fogadja a férfi vízilabda OB I 18. fordulójában. Szurkoljanak velünk! Hajrá Szeged!

Korábban:

„Kórház a város szélén!" – szólt még kedd délután a telefonba Varga Péter, a Tiszavirág Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapatának vezető- edzője. A fiatal tréner nem volt túl jó kedvében, mert többen is betegek voltak.

– Most már többen vagyunk, visszatért a két válogatott, Seman és Manhercz is, így alakul a csapat – kezdte a beszélgetést a csapatkapitány, az Európa-bajnok Kiss Csaba.

Szombaton újabb fontos meccs következik. Érkezik a Ferencváros, amelytől idegenben nem mindennapi csatában 10–9-re kapott ki a Tiszavirág.

– A Kaposvár otthonában is hasonló módon szenvedtünk vereséget, mint a zöld-fehérektől, és őket itthon sikerült legyőznünk, így most is ez a célunk, erőt meríthetünk abból, hogy ez egy másik rivális ellen már sikerült. Nem foglalkozunk azzal, hogy most akkor ki jön rendbe, ha hatan vagyunk, akkor hatan harcolunk majd az FTC ellen – folytatta a több mint 400 OB I-es meccset játszó balkezes pólós.

Erőt merítenek. Kiss Csabáéknak sokat jelenthet a Kaposvár elleni siker. Fotó: Karnok Csaba

Szegeden mindig is remek volt a hangulat. A csapatnak van egy lelkes és kitartó B közép szurkolótábora, akik jóban-rosszban kitartanak a kedvencek mellett.

– Fontos láncszemei a csapatnak. Mindig is erőt adnak, és őket tartom az igazi szurkolóinknak, mert ők most is ott vannak a meccseinken. Sok-sok drukkerünk volt akkor is, amikor telis-tele voltunk világsztárokkal, azonban azok, akik most is eljönnek nekünk drukkolni, azok az igazi szurkolóink, szeretnek bennünket, amiért hálásak vagyunk.
Kiss Csaba a nyártól a Szeged Vízipóló Suli utánpótlásedzője, a vidék IV-es csapat trénere.

– Aranyosak a gyerekek, nagyon jól dolgoznak, és sokat fejlődtek. A lényeg, hogy szeressék, amit csinálnak, és ezzel nincs gond, hatalmas a motivációjuk – fejezte be a beszélgetés Kiss Csaba.

Szeged 2011-GA: nem erre készültek

A labdarúgó NB II tavaszi nyitányán a Szeged 2011-GA hazai pályán kikapott a Siófoktól. Tovább olvasom