2017. 11. 21. kedd - Olivér 1°C | 8°C Még több cikk.

Izgalom után előny a Picknél

Az NB I-es férfi kézilabda-bajnokság rájátszásának harmadik összecsapásán, tegnapi győzelmével (31–26) ismét a Pick Szegednél van az előny. Folytatás szombaton 16.15-től Dunaújvárosban.
A két csapat honlapján már napokkal a mérkőzés előtt megkezdődött a szócsata. Egyesek tudni vélték, hogy a dunaújvárosi drukkerek, valamint a csapat vezetői provokálni fogják a hazaiakat. Ez szerencsére csak légből kapott rémhírnek bizonyult. Szerencsére szurkolói nyugtató is napvilágot látott, hiszen a dunaújvárosi mérkőzésen kiállított Andjelkovics szóbeli figyelmeztetést kapott a szerda délelőtti fegyelmi tárgyaláson.

Mindkét szakember azt nyilatkozta, hogy játékosai nagy hangsúlyt fektetnek majd a védekezésre. Ezt azonban a gyakorlat, legalábbis a mérkőzés eleje megcáfolta, hiszen úgy hullottak a gólok, mint ősszel a legyek. Az első szegedi összecsapáson nagyszerűen védő Stochlnak – amikor Ilyés negyedszer is mattolta – Imre Vilmos pihenőt rendelt el. Ám Mikler sem járt több sikerrel, mert neki Krivokapics köszönt be sorozatban. A 14. percig tartott az egyenlősdi, akkor összeállt a Pick-védelem, s a vendégeknek tíz percig gólcsendet rendelt el. Puljezevics is hozzátette a magáét, hiszen előbb Iváncsik, majd Törő büntetőjét is hárította. Az ötgólos vezetés a szokásnak megfelelően kissé könnyelművé tette a Tisza-partiak játékát. Törő és Iváncsik azonban a hazaiak tudomására hozta, hogy nincs még lefutva a mérkőzés. Mint ahogyan nem is volt, hiszen nagyon kemény ellenfelek voltak a Dunaferr fiataljai.

A jövő drukkerei

Volt olyan Pick-drukker, aki kétségbeesetten telefonált az elmúlt pénteken a szerkesztőségünkbe, hogy mikor lehet elővételben belépőt váltani az elődöntő harmadik mérkőzésére, hiszen négynapos ünnep után lesz a nagy összecsapás. Megnyugtattuk, egészen biztosan lesz jegy, mivel a szegediek annyira elkényelmesedtek, hogy egy Dunaújváros kedvéért nem töltik meg az újszegedi sportcsarnok lelátóját. Igazunk lett! Meg is jegyezte Mezei Richárd édesapja: na, ilyenkor kellene a gyerekeket ingyen beengedni, hiszen belőlük lesz a jövő drukkere.

Mintha az öltözőben felejtették volna magukat a Pick Szeged játékosai, úgy kezdték a második félidőt. Djukics, Törő és Grebenár találatával kiegyenlítették félidei hátrányukat az újvárosiak. Puljezevics önként le is vonult. Valami megszakadt a Picknél, amit nem csupán az a tény bizonyított, hogy átvették a vezetést (18–19) a vendégek, hanem előbb Bajusz, majd Krivokapics büntetőjét védte Stochl, aki elkapta a fonalat.

Bár ezt cáfolta Bajusz, aki az elkövetkező két hétméteresnél biztosan lőtt a kapuba. A 42. percben Tóth József cselgáncsos mozdulattal a parkettre vitte Vadkertit. Ez talán megért volna egy piros lapot is, de sárgával megúszta a veszprémi játékosként korábban is durvaságáról ismert kézilabdás. Valahogy nem pörgött a Pick. Túlságosan körülményesek voltak a támadások. Igaz, ebben szerepet játszott a vendégek kiválóan megkonstruált védelme is. Még szerencse, hogy az újból büntetőt elhibázó Bajusznak Andjelkovics megmutatta, hogy kell az ítéletet végrehajtani.

A karmester ezenkívül is nagy kedvvel vállalkozott kapura lövéssel, ami rendszeresen sikerrel is járt, így üldözőbe vette a második félidőre visszafogottabban lövő Ilyést és Krivokapicsot. Ekkor csak eggyel volt gyengébb, mint csapattársai. Háromgólos (56. perc: 28–25) Tisza-parti vezetésnél időt kért Imre Vilmos, hogy mozgósítsa játékosaiban a tartalékokat. De ugyanezt tette Matics is. Kitámadott szoros emberfogásra a Dunaferr, de Krivokapics, sőt Bendó eszén sem tudtak túljárni a vendégek, így ötgólos Pick-győzelmet könyvelhettünk el.

Vladan Matics: – Az elején rosszul használtuk ki az emberelőnyöket, de szerencsére jó küzdőszellemmel és harcossággal a magunk javára tudtuk fordítani a találkozót, s végül biztosan nyertünk.

Hódi Károly ezüstérmet szerzett

A kettesfogat-hajtó világbajnokságra pályázó két Csongrád megyei lovas, Hódi Károly és Selyben Zsolt… Tovább olvasom